24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

231 Dědina Jan (1870-1955)<br />

"Chalupy v zimě" ................................................................................................................................................................ 7 500 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1923, práce významného českého malíře, žáka Ženíška a Pirnera, černá holandská<br />

lišta, 53 x 64,5 (66 x 77,5)<br />

Dědina Jan významný český malíř, studia u profesora Františka Ženíška a Josefa Myslbeka, na akademii u profesora<br />

Pirnera, s Maroldem a Muchou pracoval v Paříži, ilustroval časopis "Monde illustré," zdobil stropy v Malém paláci<br />

v Champs Elysées, ilustroval spolu s Alfonsem Muchou a Maroldem a dosáhl rovněž vysoké a uznávané úrovně, řada<br />

ocenění a vyznamenání (Toman, Lexicon of the CVA)<br />

232 Hübner A.<br />

"Vánoční romantika u hradu v horách" ............................................................................................................... 27 500 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno špatně čitelně, označení malíře na štítku na rámu, kolem roku 1880, velmi kvalitní práce<br />

v čistém romantickém stylu, kvalitní rám, 77 x 100,5 (87,5 x 115)<br />

233 Guba Rudolf (1884-1950)<br />

"Přístav v Hamburku" .................................................................................................................................................. 36 000 Kč<br />

olej na plátně, signováno, datováno 1935, výborné zpracování atraktivního námětu, reprezentativní, 70 x 100 (85 x 115)<br />

234 Moravec Alois (1899-1987)<br />

"Na pastvě pod hradem Rábí" ................................................................................................................................... 36 000 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1941, vzadu autorova poznámka "Hrad Rábí od Čichtovic", luxusní široký rám<br />

francouzského typu, reprezentativní práce českého exteriéru, 60 x 100 (82 x 122)<br />

Moravec Alois skvělý malíř a grafik, studia na UMPRUM u Kysely, Dítěte, Hofbauera a na pražské akademii v grafické<br />

speciálce u Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG HOLLAR a dalších, více než padesát výstav, medaile na světové<br />

výstavě v Paříži 1937, zasloužilý umělec, výroční cena AKADEMIE VĚD, velká řada výstav, jen literatura o tomto<br />

významném umělci zabírá ve Slovníku Chagall celostránkový sloupec (Toman, Slovník Chagall)<br />

235 Rich<strong>art</strong>son (?)<br />

"Z Paříže" ............................................................................................................................................................................ 29 000 Kč<br />

olej na plátně, signováno vlevo dole, vpravo dole text PARIS, kolem roku 1920, výborná práce, 40 x 100 (49 x 109)<br />

236 Róna Jaroslav (1957-)<br />

"Bez názvu" ........................................................................................................................................................................ 37 000 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno, datováno 1980, kvalitní práce galerijní úrovně velmi ceněného malíře, 33 x 43 (38,5 x 48,5)<br />

Róna Jaroslav malíř, sochař, keramik, sklářský výtvarník, narozen v Praze, studoval na VŠUP u profesora S. Libenského,<br />

množství výstav a zastoupení v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze, velké množství literatury o umělci<br />

(Slovník Chagall)<br />

237 neurčeno<br />

"BRETAŇKA - dívka v šátku se zlatou náušnicí" ............................................................................................ 26 000 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1893, mimořádná figurální práce v luxusním širokém hnědém rámu z masivu, práce<br />

galerijní úrovně, 52 x 42 (71 x 61)<br />

238 Moravec Alois (1899-1987)<br />

"Na pastvě u říčky" ......................................................................................................................................................... 13 000 Kč<br />

mistrovský olej na tvrzené lepence, signováno, datováno 1960, vzadu štítek Svazu výtvarných umělců a určení místa<br />

"Napajedlo u Kestřan" - u Písku, luxusní rám francouzského typu, galerijní práce, reprezentativní celek, 50 x 70 (68 x 88)<br />

_ 44 _