<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />
172 nesignováno<br />
"Dívka se slunečníkem na promenádě" .................................................................................................................... 9 500 Kč<br />
malba na porcelánové desce, vzadu značeno ROSENTHAL HANDMALEREI München Germany, druhá polovina minulého století,<br />
30,5 x 25 (39 x 34)<br />
173 neurčeno<br />
"Rodina - Asijský motiv" ................................................................................................................................................ 4 500 Kč<br />
kombinovaná technika - malba a dřevořez na hedvábí, Asie, první polovina minulého století, 38 x 28 (41 x 31)<br />
174 neurčeno<br />
"Bojovník" ............................................................................................................................................................................. 4 000 Kč<br />
dřevotisk na papíře, Asie, první polovina minulého století, 31,5 x 30,5 (37 x 38)<br />
175 Prinzhofer Augustin (1817-1885)<br />
"Biedermeier portrét zralého muže" ......................................................................................................................... 3 000 Kč<br />
kolorovaná litografie na papíře, signováno v desce, datováno 1844, při okraji portrétu text Gedr. bei J. Rauch, dole rukou Joseph<br />
Graf Schaffgotsche, pozdější adjustace v široké textilní pasp<strong>art</strong>ě, rámováno, ve výřezu 25 x 17 (41 x 34)<br />
Prinzhofer Augustin narozen ve Vídni, uváděn v katalogu ARTPRICE<br />
176 Urban Vladislav (1937-)<br />
"Sedící žena" ......................................................................................................................................................................... 2 500 Kč<br />
olej na k<strong>art</strong>onu, signováno, vzadu datace 1975, široký profilovaný rámek, 21,5 x 13 (34,5 x 26)<br />
Urban Vladislav sklářský výtvarník a designér, šperkař, narozen v Plzni, studoval na Střední škole šperkařské v Turnově<br />
a v ateliéru u profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na ŠVUP v Praze, zabývá se designem lisovaného, broušeného<br />
a hutnického užitkového a obalového skla (Slovník Chagall)<br />
177 neurčeno<br />
"Moulin Rouge" .................................................................................................................................................................. 1 500 Kč<br />
barevná litografie, signováno tužkou, číslováno 186/200, druhá polovina minulého století, 46 x 65,5 (66 x 84)<br />
178 Štika Karel (1898-1975)<br />
"Krajina" ................................................................................................................................................................................... 900 Kč<br />
lavírovaná kresba tuší, signováno, datováno 1966, 34 x 50 (49 x 66)<br />
Štika Karel malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, publicista, středoškolský profesor v Čechách a na Slovensku, také spisovatel,<br />
narodil se a zemřel v Praze, studium na AVU Praha u prof. Max Švabinského, současně studoval profesuru kreslení,<br />
modelování a geometrie na FF UK v Praze, získal stipendium na studijní pobyt v Itálii, člen Sdružení jihočeských<br />
výtvarníků, UB, SČUG Hollar - v letech 1953 - 1955 předseda spolku, v Lexiconu dlouhý výčet výstav, vystavoval mj.<br />
na zlínských salonech, často vystavoval s Hollarem, v roce 1967 jmenován zasloužilým umělcem, bratr Jaroslava Štiky,<br />
proslulého autora skvělých erotických kreseb (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />
179 Mařák Julius (1832-1899)<br />
"Z lesních charakterů rakouských - Borovice" ..................................................................................................... 1 900 Kč<br />
heliogravura, signováno v desce, dále text: Vlastníkem originálu jest jeho veličenstvo císař rakouský, členům krasoumné jednoty<br />
pro Čechy v Praze roku 1884, nerámováno, volný list, 50 x 39, celý list 71 x 58<br />
Mařák Julius jeden z nejvýznamnějších malířů v české historii, jeho význam je silný i v celoevropském kontextu, založil<br />
malířskou školu, která ovlivnila krajinomalbu čtyř generací a patří mezi skvosty českého a evropského krajinářství,<br />
zastoupen v řadě galerií, včetně Národní Galerie Praha, řada monografií a článků o tomto vynikajícím malíři<br />
180 Diblík M.<br />
"Cesta lesem" ........................................................................................................................................................................ 4 000 Kč<br />
olej na plátně, signováno, první polovina minulého století, 74 x 94,5 (87 x 107)<br />
_ 37 _