24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

172 nesignováno<br />

"Dívka se slunečníkem na promenádě" .................................................................................................................... 9 500 Kč<br />

malba na porcelánové desce, vzadu značeno ROSENTHAL HANDMALEREI München Germany, druhá polovina minulého století,<br />

30,5 x 25 (39 x 34)<br />

173 neurčeno<br />

"Rodina - Asijský motiv" ................................................................................................................................................ 4 500 Kč<br />

kombinovaná technika - malba a dřevořez na hedvábí, Asie, první polovina minulého století, 38 x 28 (41 x 31)<br />

174 neurčeno<br />

"Bojovník" ............................................................................................................................................................................. 4 000 Kč<br />

dřevotisk na papíře, Asie, první polovina minulého století, 31,5 x 30,5 (37 x 38)<br />

175 Prinzhofer Augustin (1817-1885)<br />

"Biedermeier portrét zralého muže" ......................................................................................................................... 3 000 Kč<br />

kolorovaná litografie na papíře, signováno v desce, datováno 1844, při okraji portrétu text Gedr. bei J. Rauch, dole rukou Joseph<br />

Graf Schaffgotsche, pozdější adjustace v široké textilní pasp<strong>art</strong>ě, rámováno, ve výřezu 25 x 17 (41 x 34)<br />

Prinzhofer Augustin narozen ve Vídni, uváděn v katalogu ARTPRICE<br />

176 Urban Vladislav (1937-)<br />

"Sedící žena" ......................................................................................................................................................................... 2 500 Kč<br />

olej na k<strong>art</strong>onu, signováno, vzadu datace 1975, široký profilovaný rámek, 21,5 x 13 (34,5 x 26)<br />

Urban Vladislav sklářský výtvarník a designér, šperkař, narozen v Plzni, studoval na Střední škole šperkařské v Turnově<br />

a v ateliéru u profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na ŠVUP v Praze, zabývá se designem lisovaného, broušeného<br />

a hutnického užitkového a obalového skla (Slovník Chagall)<br />

177 neurčeno<br />

"Moulin Rouge" .................................................................................................................................................................. 1 500 Kč<br />

barevná litografie, signováno tužkou, číslováno 186/200, druhá polovina minulého století, 46 x 65,5 (66 x 84)<br />

178 Štika Karel (1898-1975)<br />

"Krajina" ................................................................................................................................................................................... 900 Kč<br />

lavírovaná kresba tuší, signováno, datováno 1966, 34 x 50 (49 x 66)<br />

Štika Karel malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, publicista, středoškolský profesor v Čechách a na Slovensku, také spisovatel,<br />

narodil se a zemřel v Praze, studium na AVU Praha u prof. Max Švabinského, současně studoval profesuru kreslení,<br />

modelování a geometrie na FF UK v Praze, získal stipendium na studijní pobyt v Itálii, člen Sdružení jihočeských<br />

výtvarníků, UB, SČUG Hollar - v letech 1953 - 1955 předseda spolku, v Lexiconu dlouhý výčet výstav, vystavoval mj.<br />

na zlínských salonech, často vystavoval s Hollarem, v roce 1967 jmenován zasloužilým umělcem, bratr Jaroslava Štiky,<br />

proslulého autora skvělých erotických kreseb (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />

179 Mařák Julius (1832-1899)<br />

"Z lesních charakterů rakouských - Borovice" ..................................................................................................... 1 900 Kč<br />

heliogravura, signováno v desce, dále text: Vlastníkem originálu jest jeho veličenstvo císař rakouský, členům krasoumné jednoty<br />

pro Čechy v Praze roku 1884, nerámováno, volný list, 50 x 39, celý list 71 x 58<br />

Mařák Julius jeden z nejvýznamnějších malířů v české historii, jeho význam je silný i v celoevropském kontextu, založil<br />

malířskou školu, která ovlivnila krajinomalbu čtyř generací a patří mezi skvosty českého a evropského krajinářství,<br />

zastoupen v řadě galerií, včetně Národní Galerie Praha, řada monografií a článků o tomto vynikajícím malíři<br />

180 Diblík M.<br />

"Cesta lesem" ........................................................................................................................................................................ 4 000 Kč<br />

olej na plátně, signováno, první polovina minulého století, 74 x 94,5 (87 x 107)<br />

_ 37 _