24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

155 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />

"Žena s korunkou a vějířem" ........................................................................................................................................... 400 Kč<br />

litografie, signováno tužkou, druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, sklo, rámováno textilní páskou, 9 x 4 (33 x 26)<br />

156 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />

"Dívčí hlava se slzou a květinami" ................................................................................................................................. 300 Kč<br />

litografie, signováno tužkou, druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, rámováno textilní páskou, 6,5 x 5,5 (21 x 16)<br />

157 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />

"Portrét dívky s hvězdičkami" ......................................................................................................................................... 300 Kč<br />

litografie, signováno tužkou a v desce monogramem J.L., druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, rámováno textilní<br />

páskou, 8 x 5 (22 x 16)<br />

158 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />

"Portrét smutné dívky" ....................................................................................................................................................... 300 Kč<br />

páskou, 7,5 x 6,8 (23 x 19)<br />

Jiřincová Ludmila skvělá malířka, kreslířka, grafička a ilustrátorka, narozena v Praze, studia na soukromé škole Rudolfa<br />

Vejrycha, na keramické škole v Bechyni a na AVU v Praze u T.F. Šimona, členka SČUG Hollar, kolem sta výstav<br />

po celém světě, řada ocenění (Toman, Slovník Chagall)<br />

159 Sedláček Vojtěch (1892-1973)<br />

"Muž se dvěma koňmi" .................................................................................................................................................... 1 500 Kč<br />

litografie, signováno tužkou, kolem poloviny minulého století, 21 x 31 (36 x 46)<br />

Sedláček Vojtěch ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Loukoty, Preislera a Švabinského, působil jako<br />

středoškolský profesor, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, výstavy<br />

po celé Evropě, od roku 1959 Národní umělec, bohaté zastoupení v Národní galerii Praha, řada monografií o tomto<br />

významném malíři, slavný malíř polních prací (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />

160 Prellet (?)<br />

"Dívka s červenou draperií a andílky" .................................................................................................................. 12 000 Kč<br />

ručně domalovávaný tisk na kruhové porcelánové desce, po stranách kobaltově modré pásy se zlaceným dekorem, signováno, vzadu<br />

vtlačovaná značka CARLSBAD - CARL KNOLL, číslováno 33, Rybáře, druhá polovina 19. století, rámováno ve zlaceném<br />

dekorativním rámu, průměr 40cm (56 x 56)<br />

161 Prellet (?)<br />

"Dívka s červenou draperií, modrou stuhou a andílky" ................................................................................ 12 000 Kč<br />

ručně domalovávaný tisk na kruhové porcelánové desce, po stranách kobaltově modré pásy zdobené zlaceným dekorem,<br />

nesignováno, vzadu vtlačovaná značka CARLSBAD - CARL KNOLL, Rybáře, druhá polovina 19. století, rámováno ve zlaceném<br />

162 Měchura V.<br />

"Pohled do údolí s břízami" ........................................................................................................................................... 3 500 Kč<br />

olej na plátně, signováno, kolem poloviny minulého století, 66,5 x 97 (80 x 112)<br />

163 neurčeno<br />

"Pohled na Brno" ................................................................................................................................................................ 1 000 Kč<br />

barevná litografie, signováno tužkou, kolem poloviny minulého století, 23 x 35 (44 x 54,2)<br />

_ 35 _