<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />
155 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />
"Žena s korunkou a vějířem" ........................................................................................................................................... 400 Kč<br />
litografie, signováno tužkou, druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, sklo, rámováno textilní páskou, 9 x 4 (33 x 26)<br />
156 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />
"Dívčí hlava se slzou a květinami" ................................................................................................................................. 300 Kč<br />
litografie, signováno tužkou, druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, rámováno textilní páskou, 6,5 x 5,5 (21 x 16)<br />
157 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />
"Portrét dívky s hvězdičkami" ......................................................................................................................................... 300 Kč<br />
litografie, signováno tužkou a v desce monogramem J.L., druhá polovina minulého století, široká pasp<strong>art</strong>a, rámováno textilní<br />
páskou, 8 x 5 (22 x 16)<br />
158 Jiřincová Ludmila (1912-1994)<br />
"Portrét smutné dívky" ....................................................................................................................................................... 300 Kč<br />
páskou, 7,5 x 6,8 (23 x 19)<br />
Jiřincová Ludmila skvělá malířka, kreslířka, grafička a ilustrátorka, narozena v Praze, studia na soukromé škole Rudolfa<br />
Vejrycha, na keramické škole v Bechyni a na AVU v Praze u T.F. Šimona, členka SČUG Hollar, kolem sta výstav<br />
po celém světě, řada ocenění (Toman, Slovník Chagall)<br />
159 Sedláček Vojtěch (1892-1973)<br />
"Muž se dvěma koňmi" .................................................................................................................................................... 1 500 Kč<br />
litografie, signováno tužkou, kolem poloviny minulého století, 21 x 31 (36 x 46)<br />
Sedláček Vojtěch ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Loukoty, Preislera a Švabinského, působil jako<br />
středoškolský profesor, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, výstavy<br />
po celé Evropě, od roku 1959 Národní umělec, bohaté zastoupení v Národní galerii Praha, řada monografií o tomto<br />
významném malíři, slavný malíř polních prací (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />
160 Prellet (?)<br />
"Dívka s červenou draperií a andílky" .................................................................................................................. 12 000 Kč<br />
ručně domalovávaný tisk na kruhové porcelánové desce, po stranách kobaltově modré pásy se zlaceným dekorem, signováno, vzadu<br />
vtlačovaná značka CARLSBAD - CARL KNOLL, číslováno 33, Rybáře, druhá polovina 19. století, rámováno ve zlaceném<br />
dekorativním rámu, průměr 40cm (56 x 56)<br />
161 Prellet (?)<br />
"Dívka s červenou draperií, modrou stuhou a andílky" ................................................................................ 12 000 Kč<br />
ručně domalovávaný tisk na kruhové porcelánové desce, po stranách kobaltově modré pásy zdobené zlaceným dekorem,<br />
nesignováno, vzadu vtlačovaná značka CARLSBAD - CARL KNOLL, Rybáře, druhá polovina 19. století, rámováno ve zlaceném<br />
162 Měchura V.<br />
"Pohled do údolí s břízami" ........................................................................................................................................... 3 500 Kč<br />
olej na plátně, signováno, kolem poloviny minulého století, 66,5 x 97 (80 x 112)<br />
163 neurčeno<br />
"Pohled na Brno" ................................................................................................................................................................ 1 000 Kč<br />
barevná litografie, signováno tužkou, kolem poloviny minulého století, 23 x 35 (44 x 54,2)<br />
_ 35 _