<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />
Stehlík Jindřich malíř v Praze, studium na pražské akademii u O. Nejedlého, v jeho tvorbě převažovala krajinomalba,<br />
zachycoval také záběry denního života a pracovní náměty (Toman, Slovník Chagall)<br />
96 Kunc Jaromír (1900-1971)<br />
"Velké Leváre".................................................................................................................................................................. 18 000 Kč<br />
mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské lepence, signováno, kolem roku 1935, luxusní zlacený rám, vysoce reprezentativní<br />
obraz české krajinářské školy, 50 x 66 (60 x 76)<br />
Kunc Jaromír významný krajinář, žák Engelmüllera a Liebschera, V. Součka a Otakara Nejedlého, řada výstav,<br />
vystavoval na dvanácti výstavách SVU Myslbek, zastoupen v Národní galerii, patří mezi představitele mařákovy školy<br />
(Toman, Slovník Chagall)<br />
97 Voborský František (1906-)<br />
"Masopustní průvod" ....................................................................................................................................................... 3 500 Kč<br />
kombinovaná barevná technika na malířské lepence imitující plátno, signováno, datováno 1944, spolu s hodnotným rámem velmi<br />
působivý celek, 22 x 70 (34 x 82)<br />
Voborský František malíř, ilustrátor, narozen v Hrobech u Tábora, studoval u profesora V.H. Brunnera a F. Podešvy,<br />
věnoval se ilustraci dětských knih a krajinomalbě (Toman, Slovník Chagall)<br />
98 Ježek Stanislav (1904-2001)<br />
"Praha - Mikulášský chrám" ...................................................................................................................................... 19 000 Kč<br />
mistrovská galerijní olej - tempera, signováno, kolem roku 1960, vzadu štítek o vynikajícím malíři, rodáku z Bystřice<br />
pod Hostýnem, 66 x 45 (74 x 52,5)<br />
Ježek Stanislav malíř, narozen v Bystřici pod Hostýnem, studium na akademii v Praze u profesora Nechleby, v roce 1936<br />
absolvoval jednoroční studijní pobyt u Františka Kupky v Paříži, účastnil se řady výstav SVU Mánes, v Lexiconu dlouhý<br />
výčet výstav počínající v roce 1928, zastoupen v Národní galerii (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />
99 Zocher F.<br />
"Kytice růží ve váze - v pozadí krajina" .................................................................................................................. 5 000 Kč<br />
olej na dřevě, signováno, kolem roku 1890, malováno ve stylu starých květinových zátiší doby Rudolfínské, 54 x 41,5 (63 x 50)<br />
100 Göttlich Miroslav (1954-)<br />
"Calm Lines in the Aggressive Surroundings" "Klidné linie v agresivních prostředích" ........... 159 000 Kč<br />
mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 2009, skvělá práce patřící mezi skvosty českého moderního umění<br />
z počátku 21. století, 110 x 130 (117 x 136)<br />
Jsme přesvědčeni, že práce tohoto malíře půjdou cenově výrazně nahoru<br />
Göttlich Miroslav studoval na AVU v Praze sochařství a malbu, zabývá se portrétní plastikou a realizacemi<br />
do architektury, člen SVUT Jihovýchodní Moravy, v prosinci roku 2004 proběhla rozsáhlá výstava olejomaleb<br />
a trojrozměrných koláží - asambláží ve zlínském kulturním institutu Alternativa, výstava představila průřez umělcovou<br />
tvorbou od počátků v sedmdesátých letech do současnosti (Slovník Chagall, iHned.cz)<br />
101 Wirth Edward (1870-1935)<br />
"Benátky - Palazzo Vam Axel" .................................................................................................................................. 16 000 Kč<br />
mistrovský galerijní olej na plátně lepeném na lepence, signováno, datováno 1923, skvělá práce významného českého malíře,<br />
absolventa akademie v Benátkách a profesora na akademii v Káhiře, 60 x 40 (70 x 52)<br />
Wirth Edward malíř krajinář, narozen v Chotěboři, absolvent malířské akademie v Benátkách, cestoval po východních<br />
zemích, v Egyptě žil 21 let, pak se vrátil do osvobozené vlasti a usadil se v Brně (Toman)<br />
102 Schlesinger<br />
"Zima v lese" ......................................................................................................................................................................... 4 800 Kč<br />
olej na plátně, signováno, kolem roku 1920, expresivně pojatá krajina, 52 x 39 (66 x 52)<br />
_ 28 _