24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

_ 26 _<br />

OBRAZOVÁ ČÁST položky 81 - 1200<br />

81 Blažek František Bohuslav (1879-)<br />

"Z Vysočiny" ......................................................................................................................................................................... 1 300 Kč<br />

mistrovský galerijní komorní olej na dřevěné desce, signováno, kolem roku 1930, původní široký dobový rám, výborná práce<br />

skvělého malíře, 10 x 14,5 (20 x 24,5)<br />

Blažek František Bohuslav malíř, narozen v Praze, žák Jansy, Schwaigera, Kavána, Engelmüllera a Slavíčka, s nímž<br />

v přátelském poměru dlouho spolupracoval (Toman)<br />

82 Musatova Nora (1931-)<br />

"Pohádkový pták nad Prahou" .................................................................................................................................... 2 900 Kč<br />

podmalba a kombinovaná technika na skle, signováno, datováno 1989, kvalitní práce skvělé a ceněné malířky, dcery Grigorije<br />

Musatova, rámováno textilní páskou, výborná cenová nabídka, 20 x 15<br />

Musatova Nora malířka, grafička, narozena v Praze, studia na DAMU, pak u profesora Salcmanna a J. Nováka<br />

na pražské UMPRUM a soukromě pod uměleckým vedením profesora K. Součka, v 1974 půlroční studijní pobyt v USA<br />

a 1997 pracovně pobývala v L´Atelier Franco - Russe v Berre - Les Alpes ve Francii, věnovala se ilustraci, spolupracovala<br />

s řadou časopisů (Slovník Chagall)<br />

83 Musatova Nora (1931-)<br />

"Madona" ............................................................................................................................................................................... 2 900 Kč<br />

podmalba a kombinovaná technika na skle, signováno, datováno 1989, galerijní práce skvělé malířky, rámováno textilní páskou,<br />

výborná cenová nabídka, 20 x 15<br />

84 Ting Tan<br />

"Pan Cchaj se chystá napsat báseň" .......................................................................................................................... 1 800 Kč<br />

malba tuší a barvami na hrubším hedvábí v plátnové vazbě, signováno a značeno nečitelným razítkem, první polovina minulého<br />

století, k obrazu je připojen posudek dr. Heleny HEROLDOVÉ z Náprstkova muzea, kvalitní komorní práce<br />

21,5 x 17,5 (29,5 x 24,5)<br />

85 Valeš Jiří (1957-)<br />

"Praha - Kampa v noci" .................................................................................................................................................. 1 200 Kč<br />

olej na plátně, signováno, datováno 1997, příjemná komorní práce z tajemné Prahy, 30 x 25 (34 x 29,5)<br />

Valeš Jiří kreslíř, malíř, fotograf, narozen v Benátkách nad Jizerou, studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze a soukromě<br />

akt u J. Svobodové na AVU v Praze, zachycuje portréty, realistickou krajinu, město v noci, centra historických českých<br />

a evropských měst, figurální kompozice, vydal knihu s portréty známých československých osobností (Slovník Chagall)<br />

86 Valeš Jiří (1957-)<br />

"Praha - Husova v noci" .................................................................................................................................................. 1 200 Kč<br />

olej na plátně, signováno, datováno 1997, další kvalitní práce z tajemné Prahy, velmi působivé, 25 x 25 (29,5 x 29,5)<br />

87 Fiala Josef (1882-1963)<br />

"Práce o žních" .................................................................................................................................................................... 1 800 Kč<br />

mistrovská galerijní kombinovaná technika - kvaš, tuš a akvarel, signováno, kolem roku 1930, skvělá komorní práce žáka Hynaise<br />

a pražské i mnichovské akademie, ve výřezu 15 x 20 (31,5 x 36,5)<br />

Fiala Josef malíř, žák Hynaise, později studoval na Akademii v Mnichově u profesora Janka, obdržel Hlávkovo<br />

stipendium, které mu umožnilo studijní pobyty v Itálii, Paříži a Londýně (Toman, Slovník Chagall)<br />

88 Ulrich Josef (1857-1930)<br />

"Česká krajina s vodou" .................................................................................................................................................. 1 400 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, kolem roku 1900, zajímavá práce významného malíře a ilustrátora, bez rámu, 25 x 34