<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />
_ 26 _<br />
OBRAZOVÁ ČÁST položky 81 - 1200<br />
81 Blažek František Bohuslav (1879-)<br />
"Z Vysočiny" ......................................................................................................................................................................... 1 300 Kč<br />
mistrovský galerijní komorní olej na dřevěné desce, signováno, kolem roku 1930, původní široký dobový rám, výborná práce<br />
skvělého malíře, 10 x 14,5 (20 x 24,5)<br />
Blažek František Bohuslav malíř, narozen v Praze, žák Jansy, Schwaigera, Kavána, Engelmüllera a Slavíčka, s nímž<br />
v přátelském poměru dlouho spolupracoval (Toman)<br />
82 Musatova Nora (1931-)<br />
"Pohádkový pták nad Prahou" .................................................................................................................................... 2 900 Kč<br />
podmalba a kombinovaná technika na skle, signováno, datováno 1989, kvalitní práce skvělé a ceněné malířky, dcery Grigorije<br />
Musatova, rámováno textilní páskou, výborná cenová nabídka, 20 x 15<br />
Musatova Nora malířka, grafička, narozena v Praze, studia na DAMU, pak u profesora Salcmanna a J. Nováka<br />
na pražské UMPRUM a soukromě pod uměleckým vedením profesora K. Součka, v 1974 půlroční studijní pobyt v USA<br />
a 1997 pracovně pobývala v L´Atelier Franco - Russe v Berre - Les Alpes ve Francii, věnovala se ilustraci, spolupracovala<br />
s řadou časopisů (Slovník Chagall)<br />
83 Musatova Nora (1931-)<br />
"Madona" ............................................................................................................................................................................... 2 900 Kč<br />
podmalba a kombinovaná technika na skle, signováno, datováno 1989, galerijní práce skvělé malířky, rámováno textilní páskou,<br />
výborná cenová nabídka, 20 x 15<br />
84 Ting Tan<br />
"Pan Cchaj se chystá napsat báseň" .......................................................................................................................... 1 800 Kč<br />
malba tuší a barvami na hrubším hedvábí v plátnové vazbě, signováno a značeno nečitelným razítkem, první polovina minulého<br />
století, k obrazu je připojen posudek dr. Heleny HEROLDOVÉ z Náprstkova muzea, kvalitní komorní práce<br />
21,5 x 17,5 (29,5 x 24,5)<br />
85 Valeš Jiří (1957-)<br />
"Praha - Kampa v noci" .................................................................................................................................................. 1 200 Kč<br />
olej na plátně, signováno, datováno 1997, příjemná komorní práce z tajemné Prahy, 30 x 25 (34 x 29,5)<br />
Valeš Jiří kreslíř, malíř, fotograf, narozen v Benátkách nad Jizerou, studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze a soukromě<br />
akt u J. Svobodové na AVU v Praze, zachycuje portréty, realistickou krajinu, město v noci, centra historických českých<br />
a evropských měst, figurální kompozice, vydal knihu s portréty známých československých osobností (Slovník Chagall)<br />
86 Valeš Jiří (1957-)<br />
"Praha - Husova v noci" .................................................................................................................................................. 1 200 Kč<br />
olej na plátně, signováno, datováno 1997, další kvalitní práce z tajemné Prahy, velmi působivé, 25 x 25 (29,5 x 29,5)<br />
87 Fiala Josef (1882-1963)<br />
"Práce o žních" .................................................................................................................................................................... 1 800 Kč<br />
mistrovská galerijní kombinovaná technika - kvaš, tuš a akvarel, signováno, kolem roku 1930, skvělá komorní práce žáka Hynaise<br />
a pražské i mnichovské akademie, ve výřezu 15 x 20 (31,5 x 36,5)<br />
Fiala Josef malíř, žák Hynaise, později studoval na Akademii v Mnichově u profesora Janka, obdržel Hlávkovo<br />
stipendium, které mu umožnilo studijní pobyty v Itálii, Paříži a Londýně (Toman, Slovník Chagall)<br />
88 Ulrich Josef (1857-1930)<br />
"Česká krajina s vodou" .................................................................................................................................................. 1 400 Kč<br />
mistrovský olej na plátně, signováno, kolem roku 1900, zajímavá práce významného malíře a ilustrátora, bez rámu, 25 x 34