24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

44 Rajlich Jaroslav (1909-1997)<br />

"Alexandrie - mešita" ........................................................................................................................................................... 600 Kč<br />

kresba uhlem, signováno, druhá polovina minulého století, vzadu autorský štítek, pasp<strong>art</strong>ováno, 20 x 28,5 (35,5 x 44)<br />

Pochází ze sbírky vynikajícího herce, národního umělce Radovana Lukavského<br />

Rajlich Jaroslav malíř, grafik, pedagog, narozen ve Šternově na Benešovsku, kresbu studoval v rámci pedagogických<br />

studií malbu soukromě u A. Fišárka, V. Hejny, J. Helekala aj. Kaisera v prázdninových kurzech (Toman, Slovník Chagall)<br />

45 neurčeno<br />

"Plot v zimě" ............................................................................................................................................................................ 400 Kč<br />

lept, signováno tužkou, datováno 1985, 23 x 18 (49 x 37,2)<br />

46 Dřízhal Milan<br />

"Zimní motiv" .......................................................................................................................................................................... 900 Kč<br />

olej na sololitu, signováno, datováno 2002, vzadu štítek Díla se jménem autora, názvem díla a použité techniky<br />

32,5 x 48 (42 x 57,4)<br />

47 Burian Vlado<br />

"Vysočinské léto" ................................................................................................................................................................ 1 400 Kč<br />

olej na plátně, signováno, druhá polovina minulého století, vzadu věnování: Váženému a milému Radovanu Lukavskému mistru<br />

kultury krásného slova v červenci 2006, autorský štítek, 24,5 x 29,7 (37 x 42,6)<br />

48 Špaček Petr (1963-)<br />

"Krajina v noci" .................................................................................................................................................................. 3 500 Kč<br />

olej na plátně fixovaném na sololitu, signováno, datováno 1998, 44 x 52 (59,5 x 66,5)<br />

Špaček Petr malíř, keramik, narozen ve Vysokém Mýtě, studoval soukromě u J. Minaříka a R. Němce, zaměřuje se<br />

na kresbu a malbu fantazijně laděných nebo zidealizovaných obrazů (Slovník Chagall)<br />

49 Šauer František (?) (1947-1995)<br />

"Zimní krajina" ................................................................................................................................................................... 1 200 Kč<br />

olej na plátně, signováno ŠAUER, druhá polovina minulého století, 37 x 48,5 (49,5 x 59,5)<br />

Šauer František (?) Šauer František - sklářský výtvarník, pracoval pro sklárnu CHRYSTALEX v Novém Boru,<br />

spolupracoval s F. Janákem (Chagall)<br />

50 Vilhelmová Lenka (1957-)<br />

"Deset století architektury I" ........................................................................................................................................ 1 900 Kč<br />

kombinace - suchá jehla, mezzotinta, perforace, signováno tužkou, datováno 1997, číslováno 22/60, 75,5 x 53 (80,5 x 58)<br />

Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského<br />

Vilhelmová Lenka grafička, malířka, narozena v Praze, studovala na SUPŠ v Praze a u Ballardiniho, Ondráčka, Čepeláka<br />

na AVU tamtéž, orientuje se na volnou a drobnou grafickou tvorbu, členka Most, SČUG Hollar, v roce 2004 získala Cenu<br />

SČUG Hollar, pedagogické zkušenosti získala působením na ČVUT Praha jako odborná asistentka, vystavovala v Praze,<br />

Brně, Mnichovicích, Liberci, Ostrově nad Ohří, na Novém zlínském saloně, s Galerií Hollar na XII. Festivalu komorní<br />

grafiky (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />

51 Synecký Luboš (1925-)<br />

"Zahrada lásky" ..................................................................................................................................................................... 500 Kč<br />

barevná litografie, signováno tužkou, druhá polovina minulého století, číslováno 35/50, pasp<strong>art</strong>ováno, 22 x 31<br />

_ 21 _