24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

14 nesignováno<br />

"Dvojice na balkoně" ........................................................................................................................................................... 500 Kč<br />

kombinovaná technika, osmdesátá léta minulého století, pasp<strong>art</strong>ováno, volný list, 22,5 x 13<br />

Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského<br />

15 Svobodová<br />

"Hamlet" .................................................................................................................................................................................... 500 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno, druhá polovina minulého století, pasp<strong>art</strong>ováno, nerámováno, 37 x 8,1<br />

16 Svobodová<br />

"Hamlet I" ................................................................................................................................................................................. 500 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno, datováno 1967, pasp<strong>art</strong>ováno, nerámováno, 24,9 x 11,1<br />

17 Štembera Otakar (1914-1999)<br />

"Na koňských sáních" .......................................................................................................................................................... 500 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno monogramem ŠT, datováno 1995, pasp<strong>art</strong>ováno, nerámováno, 29,1 x 39,2<br />

Štembera Otakar malíř, ilustrátor, karikaturista, narozen v Praze, studoval profesuru kreslení u Oldřicha Blažíčka,<br />

působil jako filmový a divadelní výtvarník, knižní grafik, malíř krajin, portrétů a zátiší, ilustroval přes sedmdesát knih,<br />

spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz, řada výstav, ocenění a vyznamenání, zasloužilý umělec, velkou část<br />

svého života spojil s Vysočinou a Svitavami, ve Svitavách zahajoval výstavu svých prací těsně před smrtí v roce 1999,<br />

u příležitosti nedožitých devadesátých narozenin se konala rovněž ve Svitavách výstava jeho obrazů, zachycujících Svitavy<br />

a Vysočinu, v letech 2007 – 2008 proběhly výstavy v Kameničkách, Sněžném a Velké Bíteši (Toman, Slovník Chagall,<br />

Lexicon of the CVA, http://www.muzeum.svitavy.cz/)<br />

15. 11. 2009 skončila výstava malířů Vysočiny každoročně pořádaná v Kameničkách. Vystavovány byly i práce Otakara<br />

Štembery<br />

18 Štembera Otakar (1914-1999)<br />

"Tančící dívka se šátkem" .................................................................................................................................................. 400 Kč<br />

kresba barevnými křídami, signováno monogramem ŠT, datováno 1959, další monogram a datace 1997, pravděpodobně rok<br />

věnování, pasp<strong>art</strong>ováno, nerámováno, 38 x 28<br />

19 Sadovský František (?)<br />

"Krajina" ................................................................................................................................................................................... 600 Kč<br />

olej na k<strong>art</strong>onu, signováno, druhá polovina minulého století, vzadu věnování" Radovanovi 1.XI.1989 J.& F., nerámováno, 16 x 35<br />

Sadovský František (?) Sadovský František - malíř Vysočiny<br />

20 nesignováno<br />

"Abstraktní motiv" ............................................................................................................................................................... 400 Kč<br />

kresba tuší, druhá polovina minulého století, volný list, 46 x 29,3<br />

21 Reilová<br />

"List javoru" ............................................................................................................................................................................ 600 Kč<br />

kombinace fotografie a malby kvaší, signováno, datováno 1989, 14 x 11,2 (18 x 15)<br />

_ 17 _