KATALOG - antikvity art aukce vstup

KATALOG - antikvity art aukce vstup KATALOG - antikvity art aukce vstup

24.12.2012 Views

KATALOG 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010 25 Jan Jedlička: Biblický námět autorský tisk z roku 1966 ze sbírky více než 300 obrazů a obrázků národního umělce Radovana Lukavského, které byly postupně zařazovány do našich aukčních prodejů. Touto grafickou prací můžeme autora začlenit mezi autory s díly meditativního charakteru v rámci kolekce nabízených. Jinou velmi výraznou skupinu tvořila díla malířů Vysočiny _ 14 _

KATALOG 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010 _ 15 _ OBRAZOVÁ ČÁST položky 1 - 60 1 monogramista KŠ "Můj život v umění" ............................................................................................................................................................. 500 Kč kombinovaná technika, signováno monogramem, datováno 1977, paspartováno, nerámováno, 43 x 26 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského 2 neurčeno "Boubínský prales" ............................................................................................................................................................... 900 Kč kresba tužkou, signováno, datováno 18.1.1990, vzadu název místa a dedikace: Váženému panu Radovanu Lukavskému s úctou věnuje…., 32,5 x 24 (45 x 32,5) Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského Stejný autor jako u položky 10 "Strom na břehu rybníka," kresba tužkou z roku 1986 3 Říha Josef (1920-) "Domy u potoka" ................................................................................................................................................................... 100 Kč barevná litografie, signováno tužkou, datováno 1989, volný list, 12,5 x 9 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského Říha Josef malíř, kreslíř, narozen ve Vídni, studoval ve škole kreslení a malby u profesorů V. Tittelbacha, K. Mináře, V. Sychry a J. Baucha v SVU Mánes v Praze a na VŠUP rovněž v Praze, zastoupen ve sbírkách GHMP (Toman, Slovník Chagall) 4 neurčeno "Portrét herce Radovana Lukavského" ...................................................................................................................... 300 Kč tisk fotografie, signováno tužkou na paspartě, datováno 1980, 21,2 x 15 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského 5 Jandová Ludmila (1938-2008) "Kytička ve váze" .................................................................................................................................................................. 200 Kč ručně kolorovaný lept, signováno tužkou, datováno 1989, autorský tisk, věnování: Hodně dobrého do dalších let, volný list, 18 x 13 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského Jandová Ludmila malířka, kreslířka, grafička, ilustrátorka, narodila se v Osiku u Litomyšle, zemřela 20.10.2008, studovala na Odborné škole sklářské v Železném Brodě, v grafické přípravce na AVU v Praze u prof. Müllera a na AVU u Silovského a Tittelbacha, v letech 1966-1969 absolvovala aspiranturu na AVU v Praze, ve svém díle prezentovala křesťanská témata, vytvořila logo pro Diecézní eucharistický kongres konaný v Hradci Králové v roce 2002, v Římě v roce 2001 obdržela vyznamenání Jana Pavla II. za celoživotní dílo a přínos pro církev, v roce 2004 obdržela Zvláštní cenu za přínos městu Litomyšl, zastoupena v Národní galerii, v galeriích v Brně, Hradci Králové, Pardubicích, ve sbírkách Státního zámku Klenová, v českých i zahraničních soukromých sbírkách, v National Gallery of Art, Washington D.C. USA, v Lexiconu dlouhý výčet výstav (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Wikipedie, tisk.cirkev.cz, www.litomysl.cz, další související odkazy na www) 6 neurčeno "Radnice v Prostějově" ....................................................................................................................................................... 300 Kč reprodukce, signováno v desce i tužkou, datováno 1983, volný list, 27,5 x 21 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského 7 monogramista "Osvěta. Oprava elektrického vedení"......................................................................................................................... 300 Kč kombinovaná technika, signováno monogramem v desce, tužkou na paspartě "Osvěta", druhá polovina minulého století volný list, 18,4 x 18 Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

_ 15 _<br />

OBRAZOVÁ ČÁST položky 1 - 60<br />

1 monogramista KŠ<br />

"Můj život v umění" ............................................................................................................................................................. 500 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno monogramem, datováno 1977, pasp<strong>art</strong>ováno, nerámováno, 43 x 26<br />

Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského<br />

2 neurčeno<br />

"Boubínský prales" ............................................................................................................................................................... 900 Kč<br />

kresba tužkou, signováno, datováno 18.1.1990, vzadu název místa a dedikace: Váženému panu Radovanu Lukavskému s úctou<br />

věnuje…., 32,5 x 24 (45 x 32,5)<br />

Stejný autor jako u položky 10 "Strom na břehu rybníka," kresba tužkou z roku 1986<br />

3 Říha Josef (1920-)<br />

"Domy u potoka" ................................................................................................................................................................... 100 Kč<br />

barevná litografie, signováno tužkou, datováno 1989, volný list, 12,5 x 9<br />

Říha Josef malíř, kreslíř, narozen ve Vídni, studoval ve škole kreslení a malby u profesorů V. Tittelbacha, K. Mináře,<br />

V. Sychry a J. Baucha v SVU Mánes v Praze a na VŠUP rovněž v Praze, zastoupen ve sbírkách GHMP<br />

(Toman, Slovník Chagall)<br />

4 neurčeno<br />

"Portrét herce Radovana Lukavského" ...................................................................................................................... 300 Kč<br />

tisk fotografie, signováno tužkou na pasp<strong>art</strong>ě, datováno 1980, 21,2 x 15<br />

5 Jandová Ludmila (1938-2008)<br />

"Kytička ve váze" .................................................................................................................................................................. 200 Kč<br />

ručně kolorovaný lept, signováno tužkou, datováno 1989, autorský tisk, věnování: Hodně dobrého do dalších let, volný list, 18 x 13<br />

Jandová Ludmila malířka, kreslířka, grafička, ilustrátorka, narodila se v Osiku u Litomyšle, zemřela 20.10.2008,<br />

studovala na Odborné škole sklářské v Železném Brodě, v grafické přípravce na AVU v Praze u prof. Müllera a na AVU<br />

u Silovského a Tittelbacha, v letech 1966-1969 absolvovala aspiranturu na AVU v Praze, ve svém díle prezentovala<br />

křesťanská témata, vytvořila logo pro Diecézní eucharistický kongres konaný v Hradci Králové v roce 2002, v Římě v roce<br />

2001 obdržela vyznamenání Jana Pavla II. za celoživotní dílo a přínos pro církev, v roce 2004 obdržela Zvláštní cenu za<br />

přínos městu Litomyšl, zastoupena v Národní galerii, v galeriích v Brně, Hradci Králové, Pardubicích, ve sbírkách Státního<br />

zámku Klenová, v českých i zahraničních soukromých sbírkách, v National Gallery of Art, Washington D.C. USA,<br />

v Lexiconu dlouhý výčet výstav (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Wikipedie, tisk.cirkev.cz, www.litomysl.cz, další<br />

související odkazy na www)<br />

6 neurčeno<br />

"Radnice v Prostějově" ....................................................................................................................................................... 300 Kč<br />

reprodukce, signováno v desce i tužkou, datováno 1983, volný list, 27,5 x 21<br />

7 monogramista<br />

"Osvěta. Oprava elektrického vedení"......................................................................................................................... 300 Kč<br />

kombinovaná technika, signováno monogramem v desce, tužkou na pasp<strong>art</strong>ě "Osvěta", druhá polovina minulého století<br />

volný list, 18,4 x 18<br />

Pochází ze sbírky skvělého herce, národního umělce Radovana Lukavského