24.12.2012 Views

KATALOG - antikvity art aukce vstup

<strong>KATALOG</strong> 68. AUKCE – BRNO – 21. 2. 2010<br />

• „Zima na Vysočině“ olej – tempera velikosti 35 x 99cm od Františka Emlera za 19 000 Kč,<br />

• práce Stanislava Ježka olej – tempera „Praha – Mikulášský chrám“ velikosti 66 x 45cm za 19 000 Kč.<br />

• Mimořádný olej – tempera „Hradčany a sv. Mikuláš v zimě“ velikosti 45 x 63cm od Jaroslava Šetelíka<br />

v unikátním rámu bude nabízen jen za 45 000 Kč.<br />

• Velká štětcová malba tuší Josefa Lady velikosti 26 x 37cm „Na námluvách“ je za 35 000 Kč.<br />

• Unikátní faksimile „Die Apokalypse 1498“ se 16 velkými celostránkovými dřevořezy velikosti 48 x 33 cm<br />

od Albrechta Dürera bude za 6 500 Kč.<br />

• Jaroslav Róna je zastoupen kombinovanou technikou „Bez názvu“ velikosti 33 x 43cm za 37 000 Kč.<br />

• Obraz – objekt „Studna ve věži – Střepy snů“ od Toyen – Marie Čermínové je raritou. Tato katalogová<br />

práce bude nabízena za 16 000 Kč.<br />

• Významný hnědě-bílý lept Vojtěcha Preissiga „Dívka v rododendronech“ z roku 1900 je za 39 000 Kč.<br />

• Barevný pastel „Čtverce a kruhy“ velikosti 28 x 20cm od Václava Boštíka je za 25000 Kč.<br />

• Olej na plátně velikosti 70 x 100cm „Přístav v Hamburku“ od Rudolfa Guby je za 36 000 Kč.<br />

• Malba tuší a barvami na hedvábí velikosti 22 x 18cm „Pan Cchaj se chystá napsat báseň“, podle posudku<br />

Náprstkova muzea je autorem Ting Tan, bude za 1 800 Kč.<br />

Bohatě je zastoupena i neobrazová část <strong>aukce</strong>.<br />

• Unikátní jsou tři profesionální filmové loutky prezidentů Klause, Obamy a Putina, každá je skvělým<br />

uměleckým dílem. Hlavy jsou řezby ve dřevě, základy těl tvoří bronzové skelety, každý se šestnácti klouby<br />

s garancí sto tisíců pohybů bez uvolnění, oblečení je z kvalitní kůže, kovové části jsou ze zlata a stříbra. Každá<br />

loutka je vysoká 30cm a bude vyvolávána za 85 000 Kč.<br />

• Kolekce šperků, vesměs práce z období první republiky a Rakousko-Uherska, sestává ze zlatých dámských<br />

prstenů osazených brilianty, je zde také otvírací medailonek, několik broží a další.<br />

• Bronzová plastika "Lovecký pes na stopě" od Otto Jarla (1856-1915) je prací slavného sochaře pro císařský<br />

dvůr, signováno i značeno císařsko-královskou dílnou KUK - KUNST - ERZGIESSEREI WIEN, výška<br />

13cm, délka 27cm, hloubka 8,5cm, vyvolávací cena 9 500 Kč.<br />

• Kuriozitou je dřevěná tenisová raketa v původním napínacím rámu, značeno DONNAY JACKY<br />

BRICHANT, padesátá léta minulého století, vyvolávací cena 3 900 Kč.<br />

• Raritou je nedatovaná signovaná řezba v mamutím klu "Odpočívající Konfucius" (?), čínská práce, velikost<br />

výška 11cm, průměr 7 cm, vyvolávací cena 19 000 Kč.<br />

• Lahůdkou pro sběratele je panenka s porcelánovou hlavou a kloubovým tělem vysoká 70 cm, značená<br />

P+H (Pollak - Hoffman), výroba v letech 1902 - 1907, tato z roku 1903, vyvolávací cena 12 000 Kč.<br />

• V aukci je bronzová plastika "Zima" od Josefa Malejovského, práce tohoto autora jsou na trhu velmi vzácné,<br />

výška 47cm, s vyvolávací cenou 39 000 Kč,<br />

• dvě velké porcelánové plastiky slavné značky AMPHORA, jedna je "Jezevčík", výška 17cm, délka 22cm,<br />

vyvolávací cena 9 500 Kč, druhá "Ležící lvice", výška 15cm, délka 37cm, vyvolávací cena 12 500 Kč,<br />

• muzeální terina na nízké noze, Čechy, kolem roku 1830, značeno vtlačovanou značkou DALWITZ, luxusní<br />

provedení v empírovém stylu, výška s víkem 23cm, šířka 31cm, vyvolávací cena 3 900 Kč.<br />

• Výjimečně je do <strong>aukce</strong> zařazena starožitná ložnice ve stylu druhého rokoka přibližně z let 1880 – 1900<br />

v luxusním provedení, vyvolávací cena celého kompletu je 95 000 Kč.<br />

_ 10 _