13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH298 Kejmar Al."Rozkvetlá lilie" ................................................................................................................................................................... 1 500 Kčmistrovský akvarel - kvaš, signováno, nedatováno, příjemná práce v kvalitní adjustaci, ve výřezu 35 x 26 (50 x 40)299 Saliger Ivo (1894-1987)"Nit ţivota" ............................................................................................................................................................................ 2 500 Kčlitografie, signováno tuţkou, třicátá léta minulého století, 35 x 34,5 (43 x 42,3)Saliger Ivo výborný malíř a grafik, zajímaly jej hlavně mystické kompozice, byl protěţovaným malířem v Německuve třicátých letech minulého století, uváděn ve světových katalozích300 Štěpánek Vladimír (1906-)"Muţi v koţichu" ................................................................................................................................................................ 6 500 Kčolej na kartonu, signováno tuţkou, kolem poloviny minulého století, 39 x 84 (41 x 91,5)Štěpánek Vladimír malíř, narozen v Holáskovicích u Brna, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Brně a soukroměu A. Frolky, zaměřoval se na malbu s folklorními náměty, člen SVUT Brno (Toman, Slovník Chagall)301 Eichler Oldřich (1941-)"Noční rej II" ..................................................................................................................................................................... 39 000 Kčgalerijní olej na plátně, signováno malířovou značkou, nedatováno, vzadu štítek ČFVU včetně razítka, 65 x 87 (77 x 98,5)Eichler Oldřich malíř, ţijící a působící v Brně, narozen v Byškovicích u Prahy, studoval na Škole uměleckých řemeselv Turnově, pokračoval na VŠUP V Praze u Nušla, v letech 1969 - 1971 byl malířem grafikem ve výtvarném ateliéruStátního divadla v Brně, pak se věnoval pouze malbě, zastoupen ve sbírkách MG Brno, OG Vysočiny, GVU v Chebu, řadavýstav (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, www - Katalog Vědecké knihovny v Olomouci)_ 44 _