13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH280 Beneš Vlastimil (1921-1990) viz také 279"Lávka přes lesní říčku" .................................................................................................................................................. 8 000 Kčmistrovský olej na plátně lepeném na lepence, signováno, kolem roku 1960, práce významného malíře Rychnovska53 x 60 (66 x 72)OBRAZOVÁ ČÁST poloţky 281-301281 Kucián František"Koňský povoz na polní cestě" ..................................................................................................................................... 3 500 Kčmistrovský olej-tempera na kartonu, signováno, kolem roku 1965, 42,5 x 84 (51,5 x 93)282 neurčeno "Krajina s řekou" .............................................................................................................................. 1 200 Kčmistrovský olej na malířské lepence, signováno, nepřečteno, datováno 1930, široký rám v odstínech zlaté barvy, 26 x 30 (43 x 47)283 Zrzavý Jan (1890-1977)"Studna v Karlachových sadech" ............................................................................................................................. 32 000 Kčvelká mistrovská galerijní litografie, signováno, nedatováno, číslováno 98/300, tato práce je v soupise malířova díla, na trhu sevyskytuje vzácně, umělecká adjustace, ve výřezu 41 x 48 (64 x 69,5)Zrzavý Jan světově proslulý malíř, kreslíř, grafik, národní umělec, narozen ve Vadíně-Okrouhlici, jeden z nejlepšíchčeských malířů všech dob vůbec, je o něm vydána řada monografií, je zastoupen ve světových galeriích, na zámku v Telčije otevřena stálá expozice věnovaná tomuto umělci (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)284 Strnková Pavlína (1959-)"Šlapeto - Tanečnice"........................................................................................................................................................ 5 500 Kčolej-tempera na plátně, signováno, datováno 2011, kvalitní práce naivistického (insitního) umění, po dlouhé době nabízíme kvalitui pro sběratele naivního umění, 50 x 69,5 (51 x 70,5)Strnková Pavlína malířka, restaurátorka, narozena v Praze, vyučila se uměleckou pozlacovačkou a malířkou písma,účastnila se restaurátorských prací v Národním divadle a Arcibiskupském paláci v Praze, věnuje se malbě v oblastinaivního umění, pochází z uměleckého klanu Šustů, slavných architektů a designérů, v časopise Xantypa červenec - srpen2009 byl text o malířce s reprodukcí jejího obrazu "Cyklisti" (Slovník Chagall)285 Šteffel Josef (1928-2001)"Mísa s ovocem" .................................................................................................................................................................. 2 500 Kčolej-tempera, signováno, datováno 1970, působivá práce kvalitní úrovně, umělecká adjustace, ve výřezu 41 x 27 (52,5 x 64,5)Šteffel Josef malíř, pedagog, narozen v Plzni, studoval u Cyrila Boudy a M. Salcmana na Univerzitě Karlově v Praze, bylvysokoškolským profesorem, řada výstav a zastoupení v galeriích (dlouhý text ve Slovníku Chagall, Lexicon of the CVA)286 Líbal František (1896-1974) viz také 273"Podzimní krajina - Klobouky" ................................................................................................................................... 4 600 Kčolej na sololitu, signováno a datováno 1961 vpravo dole, vzadu uvedeno místo Klobouky a jméno autora, 20 x 55,7 (26,5 x 62)287 Stretti Viktor (1878-1957)"Portrét mladé Indky"......................................................................................................................................................... 500 Kčlitografie, signováno v desce VS a tuţkou, pf 1955, 18 x 14 (35,5 31)Stretti Viktor jeden z nejlepších českých grafiků, kreslířů a malířů z přelomu století, ţák Ţeníška, dále mnichovskáakademie u prof. C. Marra, člen SVU Mánes, mnoţství výstav a zastoupení v galeriích, včetně Národní Galerie, portrétovalJana Kubelíka, A. Rodina, prezidenta Masaryka, Rašína, A. Sedláčkovou, Thuna, Lobkovickou a další, jeho oleje jsou natrhu mimořádně vzácné, vynikající malíř a grafik ze slavné rodiny (v Tomanovi tři celostránkové sloupce o tomtomimořádném umělci, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)288 Dobrovolný Ferdinand (1898-)"Tahouni" .................................................................................................................................................................................. 400 Kčkresba tuší, signováno, první polovina minulého století, volný list, 12,6 x 17,6Dobrovolný Ferdinand malíř a grafik v Brně, narozen v Lipníku (Toman, Slovník Chagall)_ 42 _