13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH255 Vosolsobě Tomáš (1937-)"Abstraktní motiv" ............................................................................................................................................................ 2 500 Kčkvaš, signováno, datováno 1979, vzadu štítek Díla, 30 x 25 (45 x 40)Vosolsobě Tomáš malíř, narozen v Praze, studoval na Výtvarné škole v Praze a u profesora K. Součka na AVU tamtéţ,po roce 1969 fotografoval pro Poštovní muzeum v Praze, věnuje se malbě, nepracuje s názvy, díla značí číselným kódem(Slovník Chagall)256 Švabinský Max (1873-1962) viz také 207,208,257,268"Růţe" ...................................................................................................................................................................................... 2 000 Kčlitografie, signováno v desce i tuţkou, datováno 1934, 23,5 x 18 (44,5 x 33,3)257 Švabinský Max (1873-1962) viz také 207,208,256,268"Portrét sedícího muţe s virţinkem" ............................................................................................................................ 800 Kčlitografie, signováno v desce, datováno 1908, dále rukou připsáno A. Müller, volný list, 51 x 37258 Kotík Pravoslav (1889-1970)"U kolébky" .............................................................................................................................................................................. 600 Kčdřevoryt, signováno tuţkou monogramem PK, první polovina minulého století, 15 x 20,5 (36,5 x 48)Kotík Pravoslav přední český moderní malíř 20.století, studia na UMPRUM v Praze u Dítěte, J. Schikanedera, dálestudia v Paříţi, Praze i Anglii, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, člen skupiny HO-HO-KO-KO, řada výstav, poprvévystavoval s Nezávislými v roce 1909, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha a prakticky ve všech našich a v řaděsvětových galerií, ceny ve Francii, Itálii a další, monografie o tomto významném umělci, více neţ 50 výstav(Toman, Slovník Chagall)259 Rabas Václav (1885-1954)"Krajina se stromy" ........................................................................................................................................................... 2 000 Kčlitografie, signováno a datováno 1945 v desce i tuţkou, číslováno 295/300, 33 x 43 (53 x 63)Rabas Václav význačný český malíř 20. století, grafik, sochař, rodák z Krušovic u Rakovníka, studia na akademii v Prazeu Roubalíka, Bukovace, Schwaigera a Švabinského, člen a dlouholetý předseda Umělecké besedy, spoluzakladatel SČUGHollar, zastoupen v galeriích, včetně Národní galerie, řada domácích i zahraničních výstav, řada monografií, jiţ v roce1945 vyhlášen národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a malířů vůbec (Toman, dlouhý výčet výstavv Lexiconu of the CVA, Slovník Chagall)260 Pukl Vladimír (1896-1970) viz také 215"Santa Chiara - Assisi" .................................................................................................................................................... 2 500 Kčkresba tuţkou, signováno, datováno 16.IX.1938, 35 x 34,7 (48,5 x 64)OBRAZOVÁ ČÁST poloţky 261-280261 Schiestl Karl (1899-19566)"Na návsi při návratu z pastvy" ................................................................................................................................ 25 000 Kčmistrovský olej na sololitu, signováno, kolem poloviny minulého století, velmi kvalitní práce rakouského mistra, luxusní širokýzlacený rám, 65 x 82,5 (80 x 97,5)262 Lolek Stanislav (1873-1936) viz také 263"Rybník s čápy ve Lnářích" ........................................................................................................................................... 4 900 Kčmistrovský akvarel, kvaš, olej, signováno, datováno 1895, o malování rybníků ve Lnářích je u Lolka přímo zmínka v Tomanovi,sběratelský kus, částečně vybledlé, ve výřezu 16,5 x 21,5 (29,5 x 35)Lolek Stanislav významný představitel mařákovy školy, známý malíř lesních a mysliveckých námětů, studia na praţskéakademii u Mařáka, později na mnichovské akademii u profesora Neumana a Heinemana, se Slavíčkem projíţděl Franciía maloval krajiny, řádný člen ČAVU, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav, i v New Yorku (Toman)263 Lolek Stanislav (1873-1936) viz také 262"Mokřina s lesem v pozadí" ........................................................................................................................................ 19 000 Kčmistrovský olej na plátně, signováno, komorní práce kolem roku 1899-1900, vysoká sběratelská i galerijní hodnota, široký ozdobnýrám, vhodnější by byla jiná adjustace, 19,5 x 29 (44,5 x 52)_ 39 _