13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAHOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 241-260241 neurčeno "Gejša" ..................................................................................................................................................... 3 000 Kčbarevný grafický tisk na rýţovém papíře, značeno, Asie, počátek minulého století, 25,5 x 18,5 (27,3 x 20,2)242 neurčeno "Dáma na buvolovi" ......................................................................................................................... 3 000 Kčbarevný grafický tisk na rýţovém papíře, značeno, Asie, počátek minulého století, 25,5 x 18,5 (27,3 x 20,2)243 neurčeno "Triptych - Výjev ze ţivota bojovníka" .................................................................................... 3 500 Kččernobílý grafický list, značeno razítkem, Asie, první polovina minulého století, 16 x 10,2 15 x 10,5 16 x 10,5 (27,5 x 48)244 neurčeno "Samuraj" ............................................................................................................................................. 3 500 Kčbarevný grafický list, značeno razítkem, Asie, počátek minulého století, 31,5 x 24,7 (34 x 27,5)245 neurčeno "Gejša s dopisem" ............................................................................................................................. 3 500 Kčbarevný grafický list, značeno razítkem, Asie, počátek minulého století, 36,5 x 24,4 (39,5 x 27,3)246 nesignováno "Dva rybáři a muţ s koněm" ................................................................................................... 3 500 Kčbarevný grafický list, Asie, první polovina minulého století, 24 x 36 (38 x 48,3)247 Petrovan Bedřich (1908-1986)"Krajina s hořícím stromem" ........................................................................................................................................... 400 Kčkombinovaná technika, signováno, datováno 1974, 30 x 21 (35 x 25,6)Petrovan Bedřich malíř, grafik, fotograf, studia na AVU v Praze u profesorů W. Nowaka a J. Obrovského, od roku 1939trvale působil v Brně, byl členem SVUM Aleš a Bloku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně, zastoupeni ve sbírkách Národní galerie Praha (Slovník Chagall)248 neurčeno "Kytice ve váze" ................................................................................................................................... 1 500 Kčkombinovaná technika, signováno monogramem EZ, datováno 1964, 65 x 50 (79 x 64)249 Jelínek Vladimír (1934-)"Kladenská ulička" ............................................................................................................................................................ 2 900 Kčolej na kartonu, signováno, druhá polovina minulého století, vzadu štítek Díla, 54,5 x 39,5 (62,2 x 47,5)Jelínek Vladimír sklářský výtvarník, malíř, grafik, narozen v Ţiţicích u Slaného, studoval v ateliéru J. Kaplickéhona VŠUP v Praze, pracoval jako designér v Moravských sklárnách v Karolínce, později jako výtvarník v Ústavu bytovéa oděvní kultury v Praze a umělec ve svobodném povolání, zastoupen v řadě galerií doma i po Evropě (Slovník Chagall)250 nesignováno "Mnich s korbelem" ................................................................................................................... 4 500 Kčolej na dřevěné desce, 19. století, poškozeno, 31 x 25,5 (61 x 55,5)251 neurčeno "Horské pleso" .................................................................................................................................... 1 200 Kčbarevná litografie, signováno tuţkou, dále v desce monogramem RS, první polovina minulého století, 24 x 33 (37 x 49,5)252 Uprka Joţa (1861-1940) viz také 159"Krojovaná dívka s malovaným čepákem vína a talířem ovoce" .................................................................... 900 Kčbarevná litografie, signováno v desce monogramem, datováno 1937, 30 x 19,8 (46,2 x 33,5)253 Materna Václav (1888-1941)"Kopcovitá krajina s lesy" .............................................................................................................................................. 6 000 Kčolej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole, první polovina minulého století, 50,5 x 66 (64,5 x 80)Materna Václav malíř, narozen v Praze, studoval na UMPRUM v Praze a na AVU u profesora Pirnera (Toman)254 Haprač "Zátiší s lahví a citrony" ....................................................................................................................... 600 Kčtempera na sololitu, signováno, datováno 1950, 29x 38,5 (39 x 48)_ 38 _