13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH192 Váza .................................................................................................................................................................................... 550 Kčsklo hutní medové barvy plasticky zdobené prohlubněmi, Čechy, druhá polovina minulého století, výška 24,5cm193 Mísa ................................................................................................................................................................................... 500 Kčsklo hutní čiré a sytě růţové ve tvaru trojlístku, Čechy, šedesátá léta minulého století, výška 12cm, průměr 22,5cm194 Mísa oválná .................................................................................................................................................................... 400 Kčsklo hutní světle hnědé, po obvodu plasticky zdobené stylizovanými vlnami, Čechy, šedesátá léta minulého stoletívýška 10cm, délka 35,5cm195 Vázička ............................................................................................................................................................................. 400 Kčsklo hutní, na denním světle lehce růţovo - fialové, Čechy, šedesátá léta minulého století, výška 21cm196 monogramistaPlastika "Dívka s maskou - Alegorie divadla" ....................................................................................................... 1 500 Kčsádra, signováno rytým monogramem RP, datováno 1947, dole na podstavci dedikace: Manţelom Sýkorovcom činohra ND 25rokov, výška 52cm197 Kroha Jiří (1883-1974)Plastika "Rybář" ................................................................................................................................................................. 3 500 Kčkeramika bíle glazovaná, signováno na podstavci, značeno RAKO (výroba keramiky RAKO zahájena v roce 1883 v Rakovníku)první polovina minulého století, výška 23,5cmKroha Jiří scénograf, malíř, architekt, sochař, pedagog, reţisér, odborný publicista, narozen v Praze, studoval na ČVUTv Praze, od roku 1925 působil jako profesor České vysoké školy technické v Brně, od 1945 děkan Fakulty architekturytamtéţ, od 1948 rektor Vysokého učení technického v Brně (Toman, Slovník Chagall)198 Plastika "Muţ s motykou" .................................................................................................................................... 5 500 Kčbronz na dřevěném podstavci, Čína, 19. století, výška 42cm199 Talíř závěsný ................................................................................................................................................................. 700 Kčmosaz zdobená vytlačeným motivem kohouta, dle návrhu Bohumíra Jaroňka, první polovina minulého století, průměr 33cm200 Sucharda Stanislav (1866-1916)Nástěnný reliéf "Vrba z Kytice K.J. Erbena"........................................................................................................ 1 400 Kčlitina, signováno, Umělecká beseda svým členům na rok 1899, lito v ţelezárnách Komárovských, 60,5 x 16,5Sucharda Stanislav sochař a medailér, otec Antonín sochař a řezbář v Nové Pace, bratr Vojtěch rovněţ sochař a řezbář,oba bratři působili v Praze, Stanislav krátce studoval na vídeňské akademii, potom na umělecko průmyslové školeu Myslbeka, tvořil v různých materiálech - mramor, bronz, cín, dřevo, kost, ke stěţejním dílům patří pomník FrantiškaPalackého, za jeho návrh obdrţel v roce 1898 I. cenu, v Tomanovi věnován tomuto umělci jeden a půl odstavce s dlouhýmvýčtem realizovaných děl, ve výčtu je uveden i reliéf s pohádkovým motivem Vrba… (Toman)OBRAZOVÁ ČÁST poloţky 201-220201 nesignováno"Portrét šlechtice" .............................................................................................................................................................. 8 500 Kčolej na plátně, druhá polovina 19. století, 58,5 x 50 (72,5 x 64)202 neurčeno"Sedící ţenský akt na pohovce" .................................................................................................................................... 2 500 Kčolej na kartonu, signováno, datováno 1928, 45 x 36 (56,5 x 47)203 Fiebiger "V manéţi" ............................................................................................................................................... 3 500 Kčbarevný linoryt, signováno, počátek minulého století, párový k následující poloţce č. 204, 46,5 x 62 (49,7 x 64,7)_ 33 _