13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH178 Müller O. "Plachetnice na rozbouřeném moři u majáku".................................................................... 6 800 Kčolej na plátně, signováno, první polovina minulého století, 69 x 55 (74,5 x 60,5)179 neurčeno "Zátiší s kvetoucím vánočním kaktusem a měděnou konvicí" ....................................... 3 500 Kčolej na překliţce, signováno, datováno 1931, 46 x 58 (61,2 x 73,8)180 Konečný B. "Leţící akt" ................................................................................................................................... 12 000 Kčolej na sololitu, signováno, datováno 1970, vzadu na desce text: Fair Brno 1967 Britisa Steel Pili N6 CO. LTD, Pavilon NO 2STAND NO I. VIA Hamburg NO 2, GRS 3 - 18 a nalepený štítek Brněnského výstaviště, 102 x 131NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 181-200181 MiloPlastika "Golfista" .............................................................................................................................................................. 3 400 Kčbronz na mramorovém podstavci, signováno, dále značeno BRONZE R&M ROMA, pozdější odlitek, výška 37,5cm182 Chipazug H. (?)Plastika "Kolombína" ....................................................................................................................................................... 3 800 Kčbronz na mramorovém podstavci, signováno, značeno vtlačovanými čísly A 1232, dále Bronse Garante Paris J.B. Deposse, pozdějšíodlitek, výška 35cm183 Přehoz - ubrus ............................................................................................................................................................. 4 500 Kčpatrně bavlna v tlumených tónech hnědé, šedé a cihlově červené, zdobeno geometrickými motivy, třicátá léta minulého století,na několika místech opravováno, 145 x 145184 Váza ................................................................................................................................................................................. 3 400 Kčsklo kouřové, broušené do tvaru květu, značeno MOSER, Čechy Ţelezný Brod, firma Rudolf Hloušek, třicátá - čtyřicátá létaminulého století, výška 19cm185 Ulrich J.Odkládací miska s Pierotem hrajícím na loutnu ................................................................................................... 8 800 Kčplastika - bronz, slonovina, miska - mramor, Pierot z bronzu a s tváří ze slonoviny sedí na okraji nádobky, signováno J. Ulricha značeno TU, ARTDEKO, dekorační i uţitný předmět např. na psací stůl, drobné oklepy na mramoru, celková výška 8,5cm,průměr misky 12cmUlrich J. patrně rakouský výtvarník z počátku 20. století186 Medailon "Křesťanský chrám" ......................................................................................................................... 3 800 Kčbenátská mozaika v mosazném rámečku, 19. století, průměr 5cm187 Nůţ na dopisy .............................................................................................................................................................. 1 300 Kčkov, na rukojeti dvakrát značeno ozdobným písmem A.W. FABER CASTELL, první polovina minulého století, délka 24cm188 Budík ............................................................................................................................................................................... 1 500 Kčchrom, značeno HALLER made in Germany, ARTDEKO, třicátá léta minulého století, funkční, výška 8cm189 Ořezávátko na doutníky ........................................................................................................................................ 1 200 Kčkombinace stříbra a oceli, kolem roku 1900, ryzost stříbra 800, hmotnost 17,69g btto190 Plastika "Muţ v kroji" ............................................................................................................................................. 200 Kčsklo taţené barevné, první polovina minulého století, poškozeno - ulomeno péro na klobouku, výška 16cm191 Váza ve tvaru válce s plastickým zvlněným pásem ....................................................................................... 500 Kčsklo hutní od sytě modré barvy v horní části po sytě zelenou dole, ke středu se obě barvy zesvětlují a plynule přecházejí jednado druhé, ozdobný pás po obvodu přibliţně v jedné třetině shora, Čechy, šedesátá léta minulého století, výška 26cm_ 32 _