13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH67 Soubor reprodukcí obrazů "Národní galerie" ................................................................................................. 300 Kčreprezentativní kolekce autorů od J. Manese, Mařáka, Uprku aţ po Fillu na samostatných listech jednotné velikosti ve společnýchdeskách, bez doprovodného textu, první polovina minulého století, stav přebalových desek průměrný, listy velmi dobré, 38,5 x 43,568 Venturi LionelloKniha "Botticelli" .................................................................................................................................................................. 200 Kčmonografie, německy, nakladatelství IM PHAIDON - VERLAG - WIEN 1957, v textové části str. 7-25 pojednání o Botticellim,v obrazové části 101 celostránkových reprodukcí, z toho 15 barevných, celkem cca 200 stran, dvě z výše uvedených barevnýchreprodukcí mají dvojnásobný formát - tyto listy jsou přeloţené na velikost běţné strany, další reprodukce i uvnitř textu, kniha jev pořádku, přebal poškozen, 36,5 x 28Ve dvojnásobném formátu je reprodukce obrazu Zrození Venuše69 Nástolec na nízké noze .............................................................................................................................................. 1 300 Kčsklo ve dvou odstínech jantarové barvy, řezané a leptané figurální ornamenty s hlavním motivem hlavy lva, všechna plastickázdobení jsou zlacena, počátek minulého století, luxusní provedení, velmi dobrý stav, výška 11,5cm, průměr 20,5cm70 Miska odkládací - popelník ....................................................................................................................................... 150 Kčbronz zdobený plastickým dívčím aktem, typ z počátku minulého století, odlitek kolem poloviny minulého století, průměr 13cm71 Dusítko na dýmku, resp. nedopalky v popelníku ............................................................................................ 250 Kčrukojeť ručně vyřezávaná parohovina, kolem roku 1900, majitel tvrdí, ţe předmět dostal ke svým šedesátým narozeninám od paníJarmily Nové, neteře herce Jaroslava Marvana, výška 8cm72 Pohlednice "Duše poznává Boha" ......................................................................................................................... 300 Kčreprodukce obrazu na pohlednici, název ve čtyřech jazycích, vzadu Copyright by Drtikol, Hollarotypie V. Neubert a synové, prvnítřetina minulého století, pohlednice je nepouţitá, ve velmi dobrém stavu, sběratelský kus, 10,7 x 14,573 Pohlednice "Duše poznává Boha" ......................................................................................................................... 300 Kčreprodukce obrazu na pohlednici, název ve čtyřech jazycích, vzadu Copyright by Drtikol, Hollarotypie V. Neubert a synové, prvnítřetina minulého století, pohlednice je nepouţitá, ve velmi dobrém stavu, sběratelský kus, 10,7 x 14,574 Pohlednice "Duše poznává Boha" ........................................................................................................................ 300 Kčreprodukce obrazu na pohlednici, název ve čtyřech jazycích, vzadu Copyright by Drtikol, Hollarotypie V. Neubert a synové, prvnítřetina minulého století, pohlednice je nepouţitá, ve velmi dobrém stavu, sběratelský kus, 10,7 x 14,575 Miniatura "Dáma s loknami" ............................................................................................................................... 4 500 Kčkvaš na slonové kosti, signováno, nepřečteno, 19. století, oválný mosazný rámek, 6,5 x 576 Kniha "Paris - Notre Paris" .................................................................................................................................... 650 Kčautoři Maurice Brugeau a Charles Feld, vydal CERCLE D'ART Paris 1973 ve francouzštině, skvělá reprezentativní uměleckákniha, 327 stran, 492 vyobrazení, 30 x 25Ze zastoupených umělců: Monet, Degas, Pissaro, Bonnard, Daumier, Manet, Van Gogh, Picasso,Toulouse Lautrec, Renoir, Sisley,Seurat, Steinlen, Rousseau, Marquet, Bonnard, Matisse, Léger, Vuillard, Ciry, Jacquemin, Vlaminck, Segonzac, Chagall, BernardBuffet, Salinas, ...77 Skřivánek Jaromír (1923-)Bibliofilie "Jak vyslovit miluji" ....................................................................................................................................... 700 Kčautorem básní i dvou původních suchých jehel je Jaromír Skřivánek, první bibliofilní vydání edice poezie AGNI v roce 1998,vydáno 50 číslovaných výtisků, náš má číslo 26, obě suché jehly rovněţ číslovány 26/50 a signovány autorem, 18 stran, výbornýstav, 42,5 x 30Pochází ze slavné sbírky pana Pavla ParmySkřivánek Jaromír malíř, grafik, ilustrátor, básník, cestovatel, narozen v Praze, studoval u profesora Pecháčkana UMPRUM v Praze, získal malířské stipendium v Indii, dále stipendium na West Surrey College o Art ve Velké Británii,ilustroval řadu indických knih, přeloţil řadu knih včetně Guinessovy encyklopedie, člen skupiny Máj 57, spolku Maroldatd., zastoupen v Národní galerii Praha, Easter Institute v Londýně, National Colombo Art Gallery v New Yorku, Galleryv Kalkatě atd., velká publikační i ilustrační činnost, řada výstav u nás i v zahraničí (Slovník Chagall)_ 19 _