13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH55 nesignováno "Romantická krajina s hradem u vody" .......................................................................... 12 000 Kčolej na plátně, kolem poloviny 19.století, značně poškozený rám i plátno, 55 x 68,2 (74 x 87)56 Coreth Maria "Leţící dívčí akt s červenými květy" ............................................................................... 15 000 Kčolej na plátně, signováno, datováno 1941, k obrazu je přiloţen soubor dopisů určujících autorku jako maďarskou malířku, kteráběhem druhé světové války emigrovala do Rakouska, 80,3 x 110,5 (95,5 x 126)57 nesignováno "Kozáci na koních" .................................................................................................................... 15 000 Kčolej na plátně, přelom 19. a 20. století, 92 x 120 (107 x 136)58 nesignováno "Portrét mladého chlapce" ..................................................................................................... 10 000 Kčolej na plátně, druhá polovina 19. století, 32 x 26 (48 x 42)59 nesignováno "Romantická krajina s hradem a loďkou"......................................................................... 7 000 Kčolej na plátně, kolem poloviny 19. století, 27 x 31 (34 x 38)60 Řehořek František (1890-1982) viz také 123,124,125,126,127"Na pastvě" ......................................................................................................................................................................... 25 000 Kčolej na překliţce, signováno, datováno 1937, původní rám, 68,2 x 104,3 (101,5 x 139)Řehořek František malíř, rodák z Boskovic, studoval v malířské speciálce profesora H. Schwaigera, zaměřoval sena figurální malbu (Toman, Slovník Chagall)NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 61-8061 Miska čtvercového tvaru .......................................................................................................................................... 3 900 Kčporcelán ručně malovaný, IMARI, Japonsko, přelom 19. a 20. století, nádherný sbírkový kus, výška 7,5cm, 21 x 2162 Dóza válcovitá s poklopem ....................................................................................................................................... 1 200 Kčsklo modré bohatě zdobené figurální oroplastikou, značeno MOSER Karlovy Vary, kolem roku 1930, dóza je na čtyřech kulovitýchnoţkách, výborný stav, sběratelský i funkční kus, výška 6,5cm, průměr 11cm63 Váza ve tvaru amfory .................................................................................................................................................. 600 Kčporcelán modrobílý, značeno PIRKENHAMMER, kolem roku 1935, dva postranní úchopy, výborný stav, sbírkový i funkční kus,výška 27cm64 Nástolec na nízké noze s kruhovou patkou ....................................................................................................... 8 000 Kčporcelán s kobaltovým povrchem a bohatým zlaceným dekorem, ve dně centrálně umístěn medailon s ruční domalbou figurálnírokokové scény, značeno značkou Vídně (stylizovaný "úl",) kolem roku 1925, výborný stav, luxusní sbírkový i funkční uměleckýpředmět, výška 13cm, průměr 25cm65 Nasková Růţena (1884-1960)Kniha "Malá kronika dnů 1934 - 1946" ...................................................................................................................... 300 Kčkniţnice "Umělci o sobě a o všem," vydal Československý kompas v Praze v roce 1947 nákladem 5 000 výtisků, 150 stran,v dedikaci podepsáno autorkou Růţenou Naskovou, 20,5 x 13,5Nasková Růţena slavná česká herečka a manţelka významného malíře Františka Naskeho, sestra Heleny Malířové,v letech 1907-1948 členka ND v Praze, 1948-1960 působila v Čs. rozhlase (Malá čs. encyklopedie)66 Erben Karel Jaromír (1811-1870)Kniha "Kytice z básní Karla Jaromíra Erbena" ..................................................................................................... 100 Kčvydal Alois Hynek v Praze, tisk Josef R. Vilímek v Praze, kolem roku 1900, vydáno péčí odboru literárního a výtvarného Uměleckébesedy pod redakcí prof. E.K. Lišky, bohatě ilustrováno předními českými umělci, 100 stran, horší stav, uvolněný hřbet, 29 x 22Na ilustracích se podíleli např. K. Liebscher, Ad. Liebscher, V. Oliva, Jos. Douba, F. Jenewein, V. Mašek a dalšíErben Karel Jaromír básník a historik, první archivář města Prahy, od studií se stýkal s Františkem Palackým,podporoval jeho liberální politický program (Malá čs. Encyklopedie)_ 18 _