13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAH23 "Portrét herečky Adiny Mandlové" .................................................................................................................. 1 500 Kčfotografie s autogramem z ateliéru Foto STRÖMINGER PRAHA, vzadu razítko: Koupeno Jan Werner Hudebniny, Praha 12,čtyřicátá léta minulého století, 13,5 x 8,524 Svitek pro štěstí ............................................................................................................................................................. 1 200 Kčpapír, dřevo zdobené tištěnými motivy zvířat, Japonsko, kolem poloviny minulého století, původní papírová krabička11 x 455 cm, krabička 14 x 4,6 x 5 cm25 Sada šesti misek ........................................................................................................................................................... 3 000 Kčcloisonné na měděném jádře, na kaţdé misce jiný motiv s květy, Asie, první polovina minulého století, výška 1,5cm, průměr 9cm26 Flakónek s koupající se dívkou a s leţící dívkou s modrou drapérií ................................................... 2 700 Kčkovový, oba motivy tisk a domalba umístěny protilehle, Asie, kolem poloviny minulého století, výška 6cm27 Mísa ................................................................................................................................................................................... 7 900 Kčcloisonné na měděném jádře zdobené geometrickým a stylizovaným rostlinným motivem, Asie, první polovina minulého století,výška 8cm, průměr 31cm28 Schránka na krk .......................................................................................................................................................... 2 700 Kčkost zdobená na jedné straně rytým erotickým motivem, na druhé motivem ptáčků na větvičce, textilní provázek vínové barvy,Asie, kolem poloviny minulého století, schránka 8 x 6,229 Talíř se zvlněným okrajem ..................................................................................................................................... 5 800 Kčkeramika, bohatě zdobeno zlacením a malbou samurajského motivu, značeno, Asie, první polovina minulého stoletívýška 4cm, průměr 19cm30 Váza .................................................................................................................................................................................... 2 800 Kčcloisonné na mosazi, zdobeno bohatým florálním ornamentem, Asie, první polovina minulého století, výška 20cm31 Vějíř ...................................................................................................................................................................................... 900 Kčkombinace papíru a dřeva, zdobeno malbou červených květů a domů v krajině, první polovina minulého století, délka ţeber19,7cm. Průměr rozevřeného vějíře 33 cm32 Talíř závěsný ................................................................................................................................................................. 4 500 Kčporcelán bíle glazovaný zdobený bohatou ruční malbou zvířat a rostlin, dále dvěma galantními scénami, Japonsko, Imari, prvnípolovina minulého století, průměr 24,5cm33 Dóza .................................................................................................................................................................................. 2 500 Kčkov bohatě plasticky zdobený, na víku motiv japonské krajiny se sopkou, po stranách kvetoucí větvičky třešní, Asie, počátekminulého století, výška 5,5cm, 10 x 13,534 Plastika ............................................................................................................................................................................ 1 500 Kčřezba v mastku zdobená motivem opice, netopýra a ptáků, Asie, kolem poloviny minulého století, výška 10,5cm35 Plastika - replika "Busta mladého muţe v čapce" ..................................................................................... 29 000 Kčbronz na podstavci z leštěného černého kamene, vzadu vtlačené razítko: Bronze Garanti Paris J.B. Deposee a vtlačené A 1224,19. století, výška 48cm36 Hodinky kapesní ........................................................................................................................................................... 2 800 Kčkov obecný pozlacený, po obvodu bohatě zdobený gravírováním, značka LANCO, první polovina minulého století, funkční, dobrýstav, průměr 4,5cm37 Talíř závěsný ..................................................................................................................................................................... 100 Kčkeramika bíle glazovaná zdobená ruční malbou barevného folklorního motivu květů, značeno tištěnou značkou DITMARURBACHa spol., druhá polovina minulého století, drobný oklep na okraji, průměr 22,7cm_ 15 _