13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 73. AUKCE – BRNO – 29. 5. 2011OBSAHOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 1-201 Ranný Emanuel (1913-2008)"Zobačovo stavení" ............................................................................................................................................................... 800 Kčsuchá jehla, signováno tuţkou, datováno 1977, číslováno 12/20, vzadu štítek Díla s razítkem Československého fondu výtvarnéhoumění, 20 x 23,5 (49,3 x 38,4)Ranný Emanuel malíř a grafik ve Štěpánovicích u Tišnova, narozen v Jugoslávii, studia na ŠUŘ v Brně u prof.Dillingera a na AVU v Praze u prof. T. F. Šimona, člen SČUG Hollar a Spolku výtvarných umělců moravskoslezskýchv Brně, výstavy v Hollaru, Zlínském salonu a jiné (Toman, Nová encyklopedie českých výtvarných umělců, SlovníkChagall, Lexicon of the CVA)2 Kaucký Jiří (1880-1935)"Zátiší s ovocem a cukřenkou" ..................................................................................................................................... 2 500 Kčpastel, signováno, datováno 1918, 35 x 47,5 (48 x 60)Kaucký Jiří malíř podobizen, krajin, architektur a zátiší, narozen v Jindřichově Hradci, ţák UMPRUM v Praze u Liškya Schikanedera, v letech 1906-1907 na specielní malířské škole profesora Hynaise na Akademii v Praze (Toman)3 Bílkovský František (1909-1998)"Jezdci na koni" .................................................................................................................................................................. 1 500 Kčkombinovaná technika, signováno, datováno 1995, 25 x 19,5 (49 x 40,5)Bílkovský František malíř, grafik, soukromá studia u A.V. Slavíčka v Telči, člen spolku výtvarných umělců Aleš, Blokua Spolku sběratelů a přátel ex libris (Slovník Chagall)4 Sablič M. "Pobřeţí - Opatia" .................................................................................................................................. 2 000 Kčolej na kartonu, signováno, místo určeno vlevo dole, první polovina minulého století, 28 x 39,5 (45 x 58)5 Oškera Josef "Mladé jeřabiny v horské krajině" ........................................................................................ 1 800 Kčolej na kartonu, signováno, datováno 1959, 26 x 35,5 (44,5 x 54)6 Slezák Miloš (1921-1989)"Brno II" - pohled na výstaviště a věţe katedrály v pozadí ............................................................................... 690 Kčbarevná litografie, signováno tuţkou, datováno 1960, číslováno 53/150, vzadu autorský štítek a razítko: Přijato komisíČeskoslovenského fondu výtvarných umělců, dále nalepeno věnování: Zaměstnanci výrobního útvaru n. p. Ingstav v upomínkusvému řediteli, 37 x 60 (59 x 80)Název díla uveden vzadu na štítkuSlezák Miloš malíř, grafik, textilní výtvarník, narozen v Brně, studoval oddělení uţité malby u E. Hrbka na ŠUŘ v Brně,v ateliéru malby a textilního umění u profesora A. Fišárka na VŠUP v Praze a grafickou školu profesora E. Camihona École Nationale Supérieure des Braux - Arts v Paříţi, od 1951 pedagogicky působil na PedF v Brně, od 1962 docent,zastoupen v řadě galerií, řada výstav a realizací (Slovník Chagall)7 Baran Edgar (1937-)"Zamlţená Ostrava" ............................................................................................................................................................. 790 Kčkvaš, akvarel, signováno, datováno 1975, vzadu autorský štítek s razítkem Československého svazu výtvarného umění20,5 x 63 (39,5 x 82)Baran Edgar malíř, narozen v Karviné, studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti obor grafika, věnuje se tématice akvarelua kvaš-akvarelu, své náměty čerpá z Karvinska (Slovník Chagall)8 Wellner Karel (1875-1926)"Morový sloup Nejsvětější trojice v Olomouci" ...................................................................................................... 700 Kčlept, v desce signováno monogramem KW a datováno 1916, dále tuţkou signatura a datace 1917 vpravo dole, 26 x 19,5 (44 x 34,2)_ 12 _