13.07.2015 Views

48. AUKCE - Aukční síň Vltavín

185. Václav Sivko (1923-1974)Adam Mickiewicz: Sonety .................................. 800 Kč3x lept, bibliofilie186. Ondřej Slabý "E" .................................. 900 Kčfotografie, 2002, 40 x 30 cm, sign. PD Slabý, 2002, rám187. Ondřej Slabý Průhled skrz ................... 900 Kčfotografie, 2002, 40 x 30 cm, sign. PD Slabý, 2002, rám188. Josef Sláma PF 1932 Franta Anýž ..... 500 Kčbronz, 4,5 x 5,3 cm, značeno PU Jos. Sláma189. Jaroslav Šetelík (1881) Praha 1932 ................... 1 800 Kčkniha190. Tavík František Šimon (1877-1942)Črty z Orientu ................................................. 12 000 Kč12x lept, 1930, všechny signovány, vyšlo v nákladu 1 - 40na pravém japanu a 41 - 120 na holandském papířePannekoek, vytiskl. K. Somr, tento výtisk má číslo 55191. Jindřich ŠtreitMuž s pytlem přes rameno ................................. 900 Kččb fotografie, 24,7 x 18 cm, sign. DU PF 83 Štreitovi192. Jindřich Štreit Procházka v parku ...... 1 500 Kččb fotografie, 25,3 x 35,4 cm, vzadu věnování: PaníBohuslavě k olomoucké výstavě dovoluje si věnovat Jindraze Sovince květen 85193. Maxmilian Švabinský (1873-1962)Krajinář, Květ ..................................................... 100 Kč1948, kniha194. Maxmilian Švabinský (1873-1962)Portrétní umění .................................................... 300 Kč1954, Císařovský 1954, kniha195. Max Švabinský, Antonín Matějček ................. 100 Kč1947, kniha s věnováním Švabinského196. František Tichý (1896-1961)František Halas: Časy ......................................... 800 Kčbibliofilie197. Josef Váchal (1884-1969)Zahrada Epikurova ............................................ 900 Kč13x dřevoryt, bibliofilie198. Josef Váchal (1884-1969) Dvě povídky:Robert Ďábel a Přítel a milenec ...................... 1 000 Kč3x dřevoryt, 1911, bibliofilie199. Karel Vik (1883-1964)Drobnosti: 12 užitkových dřevorytů .................. 900 Kč200. Konvolut 15-ti grafických listů a tisků ................ 1 400 Kčrůzné techniky, některé signovány, Konůpek, Jiřincová, 4xBurant, Kučerová, Hanak, Gross, Šíma 5x,Krasoumná jednota pro Čechy ....II. AUKČNĺ KOLOObrazy, kresby 19. - 21. stol. - II. částPlatební pauza201. J. B. Huet Un doigt de cour ............. 100 Kčtisk, 17,3 x 14 cm202. neznámý autor Koník .............................. 200 Kčlept, 18. stol, 7 x 10,2 cm, rám203. neznámý autor Oslík ................................ 200 Kčlept, 18. stol, 7 x 10,2 cm, rám204. Chcete muže? ........................................................... 100 Kčlitografie, 19,2 x 16,5 cm, na papíře drobné skvrny205. Klatovy ..................................................................... 100 Kčmědirytina, 1804, 19,5 x 47,5 cm206. Dívka s psíkem ......................................................... 200 Kčtisk, 42,8 x 52,4 cm10207. Rudolf ? Adámek (1882-1953) Přístav ............ 1 500 Kčtužka, papír, 1936, 37,5 x 51 cm, sign. PD Adámek 36,pasparta208. Zdeněk Blažek (1904) Pivoňky ........................ 1 200 Kčolej, linoleum, 1964, 68,5 x 49 cm, sign. PD Z. Blažek 64,rám, vzadu štítek Galerie Dílo209. Zdeněk Blažek (1904) Jihočeská krajina ........ 1 500 Kčolej, sololit, 1978, 36 x 70 cm, sign. PD Z. Blažek 78, rám210. Zdeněk Blažek (1904)Zátiší s hroznovým vínem ................................. 1 900 Kčolej, plátno, 1957, 60 x 50,2 cm, sign. LD Z. Blažek 57, rám211. František Foltýn ? (1891-1976) Krajina ......... 15 000 Kčolej, karton, 55,5 x 67,5 cm, sign. PD Foltýn, rám, rámpoškozen212. Jaroslav Grus (1891-1983)Váza s květinami ............................................... 2 700 Kčolej, papír, 1963, 39 x 27 cm, sign. PD J. Grus, rám•213. František Hudeček (1909-1990) Noční chodec .. 2 500 Kčtuš, papír, 8,9 x 14,8 cm, monogr. PD F.H., pasparta•214. Josef Istler (1919-2000) Hlava ............................ 9 900 Kčkombinovaná technika, papír, 33,5 x 51 cm,sign. DU Istler 80, rám215. Oldřich Jelínek (1930)Pouze za tuzexové koruny! .................................. 700 Kčtuš, tužka, papír, 30 x 42 cm, monogr. DU O. J. ,z cyklu Myslivecký kalendář, poškozeno216. Oldřich Jelínek (1930) Operní zpěvačka ............ 800 Kčtuš, tužka, papír, 29,8 x 42 cm, sign. PD O. Jelínek217. Oldřich Jelínek (1930) Pejsek nebo čubička? ..... 800 Kčtuš, tužka, papír, 28,5 x 42 cm,z cyklu Myslivecký kalendář218. Oldřich Jelínek (1930)Povídá, že nepůjdou za žádnou cenu pryč! ....... 800 Kčtuš, tužka, papír, 29,7 x 42 cm, monogr. DU O. J. ,z cyklu Myslivecký kalendář219. Oldřich Jelínek (1930) Pozor! Loviště posledníhomravence. (Chráněn památkovým úřadem) ..... 800 Kčtuš, tužka, papír, 29,5 x 41, 5 cm, monogr. DU O. J. ,z cyklu Myslivecký kalendář220. Jiří Kalousek (1925-1986)Šipanz z Gabunu ............................................... 1 400 Kčtempera, tuš, papír, 17 x 12,1 cm, ilustrace ke knizeS malířem kolem světa, vydal Albatros Praha 1988, str. 295221. Jiří Kalousek (1925-1986)Kolibřík z Jamajky ........................................... 1 600 Kčtempera, tuš, papír, 10,7 x 15,7 cm, ilustrace ke knizeS malířem kolem světa, vydal Albatros Praha 1988, str. 378222. Richard Lander (1904-1982)Malíř a jeho model ............................................ 1 900 Kčakvarel, tuš, papír, 20,3 x 38 cm, rám, přeloženo223. Richard Lander (1904-1982) První máj ............. 2 900 Kčakvarel, papír, 1946, 33 x 42 cm, rám224. Julius Malý Samotín .......................... 100 Kčakvarel, papír, 28 x 38 cm225. Julius Malý Krajina ........................... 100 Kčakvarel, papír, 24,5 x 34,5 cm226. Julius Malý Krajina a červánky ........ 100 Kčakvarel, papír, 28 x 38 cm227. Julius Malý Brno ................................ 100 Kčakvarel, papír, 28 x 38 cm228. Jiřina Wilma Palková (1949) Eva s jablkem ........ 100 Kčkoláž, papír, 1993, 23,5 x 22 cm, sign. DU Palková 93,pasparta229. Perič ? Leda s labutí ................. 9 000 Kčolej, plátno, 1923, 33 x 41 cm, sign. PD, rám, drobnépoškození