13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

277. Oldřich Kulhánek 279. František Kupka 282. Josef Lada292. Josef Liesler 318. Josef Liesler 319. Josef Liesler58. Olga Beráková - Vetchá (1908–19<strong>96</strong>)Řadové domky ve Štípě u Zlína . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčkvaš, karton, 1942, 49 x 69 cm, sign. PD O. Beráková 42, na zadní straněpopsáno autorkou, žákyně prof. V. Nechleby, J. Obrovského a M.Švabinského na AVU v Praze, členka Jednoty umělců výtvarných,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)59. Tomáš Bím (1946)Kopec . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlitografie, 2010, 18 x 23 cm, sign. Tomáš Bím 010, studium na Odbornémučilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium (€ 59)60. Tomáš Bím (1946)Golfové hřiště . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčlitografie, 1994, 65 x 49 cm, sign. DU Bím, autorský tisk, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 125)61. Tomáš Bím (1946)Teepee . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 2001, 48,3 x 64,5 cm, sign. DU Bím, autorský tisk, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 146)62. Blanka Bohdanová (1930)Malý princ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčserigrafie, 32 x 24 cm, sign. PD Blanka Bohdanová, 53/90, na zadní straněpopis autorky: Vzdaná pocta Exupérymu, studium na JAMU v Brně, členkaNového sdružení pražských malířů, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)63. Blanka Bohdanová (1930)Ptáci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčserigrafie, 21 x 30 cm, sign. PD Blanka Bohdanová, rám, č. 40/90, studiumna JAMU v Brně, členka Nového sdružení pražských malířů (€ 146)64. Blanka Bohdanová (1930)Jabloň . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 33,5 x 24,3 cm, sign. PD Blanka Bohdanová, rám, č. 54/120, studiumna JAMU v Brně, členka Nového sdružení pražských malířů (€ 146)65. BoisseloupPocta Picassoví . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčlitografie, 17 x 25,5 cm, DU značeno na kameni Bousseloup 27, rám(€ 167)66. Adolf Born (1930)Máte rádi výtvarné umění? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800 Kčlitografie, 46 x 32 cm, sign. LD ABorn, 1/200, při okrajích na papíře místyskvrnky, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké školeuměleckoprůmyslové tamtéž, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 117)•67. Adolf Born (1930)Pán s hudebním nástrojem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčlitografie, 45 x 25 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 12/30, studium na PedF UKv Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž(€ 209)68. Cyril Bouda (1901–1984)Věšení prádla . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčlept, akvatinta, 28 x 22 cm, sign. PD C. Bouda, rám, mírně zažloutlý papír,žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 125)69. Jiří Brázda (1952)Okno . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčsuchá jehla, mezzotinta, 1985, 24,3 x 17,6 cm, sign. PD Jiří Brázda 85,28/60, z alba AB 50, vydaného k padesátinám Albína Brunovského,studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)•70. Jiří Brázda (1952)Keep smiling . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28 000 Kčakryl, kombinovaná technika, deska, 2000, 30 x 40 cm, sign. PD JBrázda,rám, vzadu věnování: Jaroslavu Skorkovskému přátelsky JBrázda,vystaveno v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti, 2001 a v GaleriiAtrium, Praha, 2000, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikulyna VŠUP (€ 1167)8