13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

187. Josef Istler 203. Guiliemus Janssonius 213. Ludmila Jiřincová216. Alfréd Justitz 223. E. Kočí 228. Jiří Kolář33. Jan Bauch (1898–1995)Artisté . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčsuchá jehla, 29,6 x 22,5 cm, sign. PD Jan Bauch, 61/200, mírně zažloutlýa pokrčený papír, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze,prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVUMánes, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)34. Jan Bauch (1898–1995)Kytice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>2, 59 x 43 cm, sign. PD Jan Bauch 62, č. 71/200, lehcezažloutlý, při okrajích poškozený papír, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnerana UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, členUmělecké besedy a SVU Mánes (€ 80)35. Jan Bauch (1898–1995)Pierot a colombina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčlept, 1975, 29,5 x 22,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1975, rám, na papíře drobnáskvrna, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M.Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes (€ 167)36. Eva Bednářová (1937–1986)Konvolut 6 grafických listů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kč6x lept, vše 29,3 x 20,8 cm, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze,členka SČUG Hollar (€ 146)37. Jan BejšovecSnídaně v trávě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčkolorovaná fotografie, 2005, 20 x 40 cm, sign. vzadu na štítku Jan Bejšovec,rám, z cyklu Ze života členů Českého klubu velocipedistů, vzadu nalepenštítek s popisem (€ 121)38. Jan BejšovecPrvní jarní výlet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčkolorovaná fotografie, 2004, 20 x 40 cm, sign. vzadu na štítku Jan Bejšovec,rám, z cyklu Ze života členů Českého klubu velocipedistů, vzadu nalepenštítek s popisem (€ 121)39. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Milenci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčtuš, papír, 29,8 x 32 cm, sign. PD Bělocvětov, žák J. Solara na Státnígrafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, členskupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)40. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Portrét mladé ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, papír, 1956, 41,2 x 32 cm, sign. PN Bělocvětov 56, při okrajích mírněpokrčený a natržený papír, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)41. Andrej Bělocvětov (1923–1997)Zátiší . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčtempera, běloba, pastel, papír, 1950-1951, 27 x 35,2 cm, sign. LNBělocvetov 50-51, rám, v levém dolním rohu natržený papír, restaurováno,na rámu drobné oděrky, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 188)42. Andrej Bělocvětov (1923–1997)Chlapec s míčem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 000 Kčolej, karton, 64,5 x 51,5 cm, sign. LD Bělocvětov, rám, žák J. Solara naStátní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž,člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 542)43. Václav Benedikt (1952)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 2005, 54 x 69,5 cm, sign. PD Benedikt 2005, autorský tisk, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. J. Patery, člen Sdružení přátel Galeriebratří Čapků, Česko-Bavorského uměleckého spolku a Jednoty umělcůvýtvarných v Praze (€ 38)44. Karel Beneš (1932)Akt dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlitografie, 44 x 19,5 cm, sign. PD KBeneš, na papíře drobné skvrnky, žákprof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)6