13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

24. Adolf Jelínek Alex 25. Adolf Jelínek Alex 67. Adolf Born154. Karel Hofman 178. Jan Chaloupek 179. Jan Chaloupek21. Adolf Jelínek Alex (1890–1957)Jezdci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, suchá jehla, 24,8 x 23 cm, sign. PD A. J. Alex, studium na UPŠ v Praze,žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVUv Praze, člen SVU Mánes, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)22. Adolf Jelínek Alex (1890–1957)Dělostřelectvo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept na japanu, 21 x 26,5 cm, sign. PD A. J. Alex, 41/65, mírně zažloutlýpapír, studium na UPŠ v Praze, žák prof.A. Janka na Akademii v Mnichověa prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 21)23. Adolf Jelínek Alex (1890–1957)Cikáni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, akvatinta, 20 x 24,8 cm, sign. PD A. J. Alex, v dolní části přehlý papír,studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichověa prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)• 24. Adolf Jelínek Alex (1890–1957)Husovo kázání . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 40,3 x 61,5 cm, sign. PD A. J. Alex, při okrajích mimo tisk mírněpokrčený papír, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademiiv Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)• 25. Adolf Jelínek Alex (1890–1957)Velká stavba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlept, 1919, 48,8 x 62 cm, sign. PD A. J. Alex, na zadní straně razítko Arta,mírně pokrčený papír, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka naAkademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVUMánes, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)26. Jiří Anderle (1936)Pohled . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčtužka, pastel, papír, 2000, 24,3 x 22 cm, monogr. DU J. A., rám, žákprof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 105)27. Jiří Anderle (1936)Tvář . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlept, kombinovaná technika, 33 x 23,5 cm, sign. DU Anderle, pasparta,č. 172/200, prasklé sklo, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVUv Praze, člen SČUG Hollar (€ 146)28. Jiří Anderle (1936)Postavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, kombinovaná technika, 1973, 7,8 x 19,8 cm, sign. DU Jiří Anderle73, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUGHollar (€ 38)29. Jiří Anderle (1936)Orchidea . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčlitografie, 1972, 40 x 29,6 cm, sign. PD Jiří Anderle, DU věnování:Milému p. Janu Tomešovi k narozeninám v úctě Jiří Anderle, žákprof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar(€ 80)30. AstinŘíční krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčolej, lepenka, 20 x 33 cm, sign. PD Astin, rám, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 17)31. Petr Baďura (1945)Still Life II . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčfotografie, barevné filtry, 1999, 40,5 x 30, 21,9 x 15,6 cm, sign. na zadnístraně Baďura P., člen Svazu fotografů, asi 35 výstav v Čechách a zahraničí,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)32. Jan Bauch (1898–1995)Odysseus . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 31,5 x 22 cm, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUMv Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedya SVU Mánes, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)5