13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

842. Teodor Rotrekl (1923)Ženský akt s růží . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>9, 25,8 x 14 cm, sign. DU Rotrekl 69 (€ 84)843. Teodor Rotrekl (1923)Ženský akt s kyticí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>9, 25,8 x 14 cm, sign. DU Rotrekl 69 (€ 84)844. Teodor Rotrekl (1923)Praha . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>9, 26 x 14 cm, sign. DU Rotrekl 69 (€ 84)845. Teodor Rotrekl (1923)Milenci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>9, 25,8 x 14 cm, sign. PD Rotrekl 69, DU věnování: PanuSvobodovi ve vzpomínku na útrapy při tisku (€ 84)846. Emil Kotrba (1912–1983)Odchyt koní . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 14 x 20,7 cm, sign. PD Emil Kotrba, zažloutlý, při okrajíchzašpiněný papír, na papíře skvrny, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona naAVU v Praze, člen SČUG Hollar a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko(€ 38)847. Emil Kotrba (1912–1983)Koně na pastvě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 14,7 x 21 cm, sign. PD Emil Kotrba, zažloutlý, při okrajíchzašpiněný papír, na papíře skvrny, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona naAVU v Praze, člen SČUG Hollar a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko(€ 38)848. Emil Kotrba (1912–1983)Koňské motivy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 27,5 x 19,5 cm, sign. LD a PD Emil Kotrba, zažloutlý, přiokrajích zašpiněný papír, na papíře skvrny, žák prof. P. Dillingera a T. F.Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 63)849. Ladislav Josef Kašpar (1915–1997)Loďky pod Krlovým mostem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 1956, 20,7 x 27 cm, sign. PD L. J. Kašpar 1956, č. 1/50, lehcezažloutlý, při okrajích zašpiněný papír, na papíře drobné skvrny, žák prof. J.Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMPRUM,prof V. Nechleby na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar (€ 63)850. Cyril Bouda (1901–1984)Mozarts Geburtshaus . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 18,7 x 12,2 cm, sign. PD C Bouda, lehce zažloutlý papír, napapíře drobné skvrny, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollara Umělecké besedy (€ 63)851. Cyril Bouda (1901–1984)Litografická dílna (PF 1<strong>96</strong>3 Josef Hrachovec) . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>2, 10,5 x 16 cm, sign. PD C Bouda, lehce zažloutlý, přiokrajích zašpiněný papír, na papíře drobné skvrny, žák V. Kysely a M.Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy (€ 38)852. Jan Slavíček (1900–1970)Praha . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 300 Kčlitografie, 1951, 33,5 x 45 cm, sign. PD JanSlavíček 24/X 1951, rám,zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. J. Preislera, M.Švabinského, V. Nechleby a O. Nejedlého, člen Umělecké besey, SČVU(€ 55)853. Ivo Holý (1932)Dirigent . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>7, 26 x 13,8 cm, sign. PD Holý Ivo 67, autorský tisk, žákprof. K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK v Praze (€ 50)854. Mario Stretti (1910–1<strong>96</strong>0)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlitografie, 5,8 x 12,8 cm, sign. PD Mario Stretti, LD věnování: Panu JosefuHrachovcovi Mario Stretti, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVUv Praze, člen SČUG Hollar (€ 21)855. Jaroslav Grus (1891–1983)Silnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlitografie, 1970, 14,5 x 20,2 cm, sign. PD I. Grus 70, LD věnování: MlémuTomášovi Svobodovi I. Grus 70, žák prof. Schweigera na AVU v Praze,zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU (€ 21)856. Jaroslav Grus (1891–1983)Cesta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 1971, 47,3 x 61,3 cm, sign. PD I. Grus, PD věnování: TomášoviSvobodovi I. Grus, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žákprof. Schweigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předsedaSČVU (€ 105)857. Karel Vysušil (1926)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 54,6 x 35 cm, sign. DU K. Vysušil, žák prof. O. Nejedléhoa K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj (€ 146)858. Jiří Šalamoun (1935)Oko . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1980, 29,6 x 42 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 80, tiskařský tisk,žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G.K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUGHollar (€ 146)859. Václav Hejna (1914–1985)V kavárně . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1951, 44 x 62 cm, sign. PD Václav Hejna 1951, autorský tisk,DU věnování: Panu Svobodovi na památku Václav Hejna 1951, lehcezažloutlý, při okrajích poškozený papír, žák prof. O. Blažíčka na Vysokéškole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, členSVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu (€ 146)860. Jan Mikeš (1934)Bitva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>9, 24,3 x 44,3 cm, sign. PD Jan Mikeš 69, autorský tisk, žákprof. J. Nováka na SPŠG v Praze (€ 50)861. Milada Kazdová (1911)Čtenářka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1959, 43 x 31,5 cm, sign. PD M. Kazdová 1959, zažloutlý, přiokrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrny (€ 50)862. Lev Šimák (18<strong>96</strong>–1989)Česání jablek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 30,8 x 40,7 cm, sign. PD Lev Šimák, lehce zažloutlý, při okrajíchpokrčený papír, na papíře drobné skvrny, žák prof. M. Pirnera, J.Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní členUmělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar (€ 84)863. Markéta Podhůrská (1<strong>96</strong>9)Čekání na Ježíška . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 2001, 30 x 24,5 cm, PD monogr. M. P. 2001, autorský tisk(€ 84)864. Markéta Podhůrská (1<strong>96</strong>9)Kašpárek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 25,5 x 30,3 cm, sign. PD M. Podhůrská, autorský tisk(€ 84)865. Irena Třísková (1<strong>96</strong>7)Beránci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 2003, 38 x 32,5 cm, sign. PD Irena Třísková 2003, autorský tisk(€ 84)866. Markéta Podhůrská (1<strong>96</strong>9)Kamenný most . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 2002, 30 x 24,5 cm, PD monogr. M. P. 2002, autorský tisk(€ 84)867. Emma Srncová (1942)Svatba na Starém městě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 900 Kčlitografie, 2002, 49,2 x 65,3 cm, sign. PD Emma Srncová 2002, autorskýtisk (€ 163)50