13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

765. Ivan Šnobl (1951)Okno (z cyklu Praha nostalgická) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčolej, sololit, 1999, 70 x 55 cm, sign. PD I. Šnobl 1999, rám, na zadní straněštítek s popisem a popis autora, žák prof. K. Součka na AVU v Praze,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 125)766. Stanislav Holý (1943–1998)Idylka v lahvi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, papír, 26 x 19,8 cm, sign. na zadní straně Holý Stanislav, na zadní straněrazítko “příjem časopisů Svoboda, N. P.”, žák prof. A. Hoffmeistera a J.Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)767. Karel Janíček (1910–1945)Ukřižování . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčolej, překližka, 51 x 71 cm, sign. PD K. Janíček, rám, na rámu oděrky,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 105)768. Karla Hejnová - Talabardon (1922)Abstrakce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčtempera, papír, 37,5 x 62,5 cm, sign. PD K. Talabardon, rám, studium naVŠUP v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)769. Václav Vozáb (1948)Kytice růží . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 500 Kčolej, tempera, sololit, 75 x 122,5 cm, sign. PD Vozáb, rám, žák prof. Q.Fojtíka a J. V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 230)770. Václav Vozáb (1948)Stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčolej, tempera, sololit, 85 x 122 cm, sign. PD Vozáb, rám, žák prof. Q. Fojtíkaa J. V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 250)•771. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Ženské figury v pohybu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčtuš, papír, 1<strong>96</strong>5, 21 x 29,5 cm, sign. PD Bělocvětov 65, žák J. Solara naStátní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž,člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)772. Stanislav Holý (1943–1998)Nešťastná láska . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčtuš, akvarel, běloba, papír, 28,5 x 45 cm, sign. na zadní straně HolýStanislav, při pravém okraji mimo kresbu mírně pokrčený a zašpiněnýpapír, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUGHollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)773. Miroslav Barták (1938)Aktivní recipient . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčtuš, papír, 31,5 x 24 cm, při okrajích technické poznámky, v pravé částimimo kresbu zašpiněný papír, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 30)774. Dušan Pálka (1942–2011)Neberte si to tak, šéfe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, papír, 24 x 32,9 cm, dole text: “Neberte si to tak, šéfe. Třeba máte talentna něco jinýho...”, při okrajích mimo kresbu mírně zašpiněný papír,fotograf, kreslíř, karikaturista, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)•775. Alena Čermáková (1926)Vesnice na podzim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčolej, karton, 40 x 50 cm, sign. LD A. Čermáková, žákyně prof. J.Obrovského a K. Mináře na AVU v Praze, členka Armádního výtvarnéhostudia, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)•777. Alena Čermáková (1926)Podzimní krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčolej, karton, 50 x 70 cm, sign. LD Čermáková, žákyně prof. J. Obrovskéhoa K. Mináře na AVU v Praze, členka Armádního výtvarného studia,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)•778. Alena Čermáková (1926)Kvetoucí sad . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčolej, plátno, 50,5 x 65 cm, blindrám, mírně zašpiněná malba, žákyně prof. J.Obrovského a K. Mináře na AVU v Praze, členka Armádního výtvarnéhostudia, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)•779. Alena Čermáková (1926)Na lovu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčolej, karton, 35 x 50 cm, rám, na rámu drobná poškození, žákyně prof. J.Obrovského a K. Mináře na AVU v Praze, členka Armádního výtvarnéhostudia, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)•• 776. Alena Čermáková (1926)•Na trhu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčolej, karton, 35 x 50 cm, žákyně prof. J. Obrovského a K. Mináře na AVUv Praze, členka Armádního výtvarného studia, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 42)780. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)V noční zahradě II. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčtuš, papír, 1986, 15,5 x 15 cm, sign. DU K. Oberthor 86, rám, na zadnístraně štítek s popisem, z autorovy pozůstalosti, žák prof. I. Kulce naUkrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, členSČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)781. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)V noční zahradě IV. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčtuš, papír, 1986, 15,5 x 15 cm, sign. DU K. Oberthor 86, rám, na zadnístraně štítek s popisem, z autorovy pozůstalosti, žák prof. I. Kulce naUkrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, členSČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)782. Antonín Pelc (1895–1<strong>96</strong>7)Gentleman . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčtuš, papír, 30 x 44 cm, dole text: “-Co si to dovolujete vůči dámě! Ta dámastojí pod mojí ochranou!”, oboustranná kresba, žák prof. Bukovace a M.Pirnera, člen SVU Mánes, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 146)783. Vladimír Renčín (1941)Koukej na cestu, vole! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčtuš, ruční papír, 29,5 x 42 cm, při dolním okraji zažloutlý papír,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)784. Vladimír Renčín (1941)Já? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčtuš, ruční papír, 29,5 x 42 cm, při dolním okraji zažloutlý papír,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)785. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Milostné objetí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtužka, papír, 45 x 31,5 cm, sign. PN Bělocvětov, mírně zašpiněný papír, napapíře skvrna, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Radya E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)•786. Lucie Mrklasová (Leluc) (1976)Camaroque . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, plátno, 2007, 80 x 80 cm, sign. PD Leluc 2007, blindrám, na zadnístraně popis autorky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 500)787. Lucie Mrklasová (Leluc) (1976)Casiopea . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 000 Kčolej, plátno, 2005, 90 x 90 cm, sign. PD Leluc 2005, blindrám, na zadnístraně popis autorky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 459)788. Lucie Mrklasová (Leluc) (1976)Amstel . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, plátno, 2008, 90 x 90 cm, sign. PD Leluc 2008, blindrám, na zadnístraně popis autorky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 500)47