13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

691. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Anděl strážný . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, tuš, papír, 14,9 x 10,5 cm, sign. PD Kubašta, z rodiny přátel autoraEduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu zastarou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)692. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Svačinka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, tuš, papír, 12 x 7 cm, monogr. PD V.K., z rodiny přátel autoraEduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu zastarou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)693. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Podzim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčakvarel, tuš, papír, 1927, 9,5 x 17,5 cm, sign. PD V. Kubašta 27., z rodinypřátel autora Eduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela,člen Klubu za starou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)694. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Na pustém ostrově . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčakvarel, tuš, běloba, papír, 17,3 x 11,5 cm, sign. PD VKubašta, z rodinypřátel autora Eduarda Škody, při okrajích mimo kresbu mírně zašpiněnýpapír, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starouPrahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)695. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)Poslové z jiné galaxie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 000 Kčkombinovaná technika, papír, 1993, 59,8 x 43,8 cm, sign. PD K. Oberthor93, pasparta, na zadní straně štítek s popisem a razítkem autora, žákprof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského naAVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 459)6<strong>96</strong>. Václav Rabas (1885–1954)Žena s klasy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1947, 14 x 7,7 cm, sign. LD Václav Rabas, PF 1948, žák prof. B.Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Švabinského, člen Uměleckébesedy, SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)697. Václav Hollar (1607–1677)Portrét dívky (podle Martina Schoena) . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčmědirytina, 1646, 11,5 x 8,8 cm, značeno LN Martin Schön a PN Hlr fecit1646, při dolním okraji mírně natržený papír, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 50)698. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Sedící . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitá tuš, papír, 1<strong>96</strong>4, 33 x 22,4 cm, sign. LN Bělocvětov 64, při dolním okrajina papíře vodní skvrny, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)699. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitá tuš, papír, 1<strong>96</strong>3, 37,4 x 26,3 cm, sign. PD Bělocvětov 63, žák J. Solarana Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž,člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)700. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Sedící ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčakvarel, tuš, papír, 32,5 x 24 cm, sign. PD Bělocvětov, při okrajích mírnězašpiněný a pokrčený papír, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)• 701. Arnošt Hrabal (1886–1<strong>96</strong>9)V lese . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčdřevoryt, 25,5 x 32,5 cm, sign. PD AHrabal, rám, žák J. Obrovského naAVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 30)•702. Josef Mžyk (1944)Vanesa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 55 000 Kčakryl, plátno, 2011, 70 x 60 cm, sign. PD Mžyk, blindrám, na zadní straněpopsáno autorem, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze,poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollara Nového sdružení pražských umělců, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 2292)703. Andrej Bělocvetov (1923–1997)V negližé . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlavírovaná kresba tuší, papír, 45 x 31,3 cm, sign. LD Bělocvětov, žák J.Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVUtamtéž, člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)704. Lev Šimák (18<strong>96</strong>–1989)Pohled na Prahu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 31,5 x 24,5 cm, sign. PD Lev Šimák, pasparta, 2/10, žák prof. M.Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelníčlen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)705. Jaromír Stretti - Zamponi (1882–1959)Z Šumavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčakvatinta, 36,5 x 32 cm, sign. PD Jarda, značeno LD v desce Jar. Stretti -Zamponi, rám, dole věnování, na rámu drobné oděrky, zakládající členSČUG Hollar, člen SVU Mánes, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 250)706. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Staré jabloně v zimě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčlept, 1957, 31,5 x 49,5 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, zažloutlý, přiokraji pokrčený, přeložený papír, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudya K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 250)707. Pavel Hora (1<strong>96</strong>8)Časový úsek 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčkombinová technika, reliéfní tisk, 2010, 52,5 x 46 cm, sign. PD Pavel Hora2010, č. 2/2, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 38)708. Pavel Hora (1<strong>96</strong>8)Sblížení 1 a 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kč2x kombinovaná technika, 2011, 24 x 28,5 cm, sign. PD Pavel Hora 11,č. 7/8, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 38)•709. Tomáš Bím (1946)V bouři . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčkvaš, papír, 1983, 55,8 x 38 cm, sign. PD Tomáš Bím 83, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)•44710. Tomáš Bím (1946)Tři tenisové rakety . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčakryl, papír, 1983, 58,7 x 41,7 cm, sign. PD Tomáš Bím 83, při okrajích lehcepoškozený papír, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, potésoukromé studium, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)•711. Tomáš Bím (1946)Coca cola . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčakryl, papír, 1983, 66 x 46 cm, sign. LD Tomáš Bím 83, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)712. Josef Jíra (1929–2005)Jákob . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčkombinovaná technika, 1986, 51,5 x 40 cm, sign. PD J. Jíra 86, č. 3/7, žákprof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze,spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 334)713. Jaroslav KrcalHlava ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčkombinovaná technika, 1<strong>96</strong>3, 42 x 59 cm, sign. PD Jar. Krcal 63, rám, přiokrajích zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 125)