13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

550. Václav Tikal (1906–1<strong>96</strong>5)V ateliéru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 1946, 9,4 x 10,5 cm, sign. PD Tikal 46, lehce zažloutlý, při okrajíchpoškozený papír, žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze,člen Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho (€ 30)551. Zdeněk Tománek (1958)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčakryl, papír, 2004, 60 x 88 cm, sign. PN Zdeněk Tománek 2004, rám,studium reprodukčního kamenosochařství a restaurátorství u J. Habarty naSUPŠ v Uherském Hradištii, žák prof. M. Axmana a doc. S. Hanzíkav sochařském ateliéru na AVU v Praze, člen Asociace umělců medailérů,Sdružení Q a Skupiny VM-Východní Morava (€ 105)• 552. Dan Trantina (1<strong>96</strong>5)Atak každé ráno . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35 000 Kčolej, plátno, 2004, 140 x 180 cm, vzadu monogr. D 04, žákprof. Načeradského na AVU v Praze (€ 1459)553. Jiří Trnka (1912–1<strong>96</strong>9)Romance pro křídlovku - návrh ilustrace . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčtuš, papír, 11,3 x 19 cm, rám, provenience: z pozůstalosti Jiřího Trnky,přiloženo potvrzení pravosti díla syna Jiřího Trnky z roku 1997, vyučenloutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze(€ 146)554. Jiří Trnka (1912–1<strong>96</strong>9)Skica k obrazu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčtužka, papír, 28,7 x 41 cm, rám, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žákJ. Bendy na UMPRUM v Praze (€ 209)555. Jiří Trnka? (1912–1<strong>96</strong>9)Zbojník . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčuhel, pastel, papír, 50 x 34 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír(€ 21)• 556. Bohumil Ullrych (1893–1948)•Hajská ves . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, plátno, 1928, 55 x 78,5 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalostiBohumila Ullrycha (€ 500)557. Petra VáclavkováKdyž odlétá štěstí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 2000, 59,5 x 43 cm, sign. PD Petra Václavková 2000, autorskýtisk, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)558. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Na loži . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčdřevoryt, 13,7 x 9,6 cm, sign. PD JVáchal, žák A. Kalvody a R. Béma,zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon(€ 105)559. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Z cyklu mystikové . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčdřevoryt, 20,8 x 20,8 cm, rám, lehce zažloutlý, zvlněný papír, na papířeskvrny, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursuma spoluzakladatel revue Veraikon (€ 146)• 560. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)V ráji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčdřevoryt, 1911, 21 x 21 cm, LD značeno ve štočku J Váchal 11, žákA. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatelrevue Veraikon (€ 375)• 561. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Duchové . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20 000 Kčdřevoryt, 21,2 x 21 cm, LD značeno ve štočku J Váchal, místy lehcepoškozený papír, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupinySursum a spoluzakladatel revue Veraikon (€ 834)• 562. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Madonna s dětátkem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20 000 Kčdřevoryt, 21,2 x 21 cm, LD značeno ve štočku J Váchal, žák A. Kalvodya R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revueVeraikon (€ 834)•563. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Chalupa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20 000 Kčdřevoryt, 24,8 x 29,7 cm, LD značeno ve štočku J Váchal, žák A. Kalvodya R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revueVeraikon (€ 834)564. Jitka Válová (1922–2011)Figury . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 2009, 48,4 x 32,7 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 58/100(€ 146)•38565. VekrbauerČertovka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčolej, karton, 38,5 x 59 cm, sign. PD Vekrbauer, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)566. Josef Velčovský (1945)Akt (PF 1997) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlitografie?, 19<strong>96</strong>, 18,8 x 10,6 cm, sign. PD Velčovský, rám, č. 9/200,studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVUv Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, NationalGeographic Society (€ 30)567. Josef Velčovský (1945)Ozvěny moře . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 24 x 19,2 cm, sign. PD Velčovský, pasparta, č. 40/100,provenience: Antikvariát Ostrovní, zažloutlý papír, studium na SUPŠv Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W.Heytera vAtelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 50)568. Mirka Věrčáková (1946–x)Vzpomínka na Sigmunda Freuda . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčručně kolorovaná litografie, 2003, 54 x 43 cm, sign. PD Mirka 2003, 1/1(XXX), provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)569. Jaroslav Veris (Zamazal) (1900–1983)Zátiší s ovocem a džbánkem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 900 Kčolej, papír, 31,2 x 48,5 cm, sign. PD Veris, žák prof. J. Preislera, V. Nechlebya K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky na Akademii Julienne v Paříži(€ 413)570. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Pražský hrad z východu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1927, 10 x 14,4 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 27,lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nadPopelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 13)571. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Kohout . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1925, 19,3 x 14,5 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 25,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 13)572. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Vrtbovská zahrada . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1925, 19,5 x 14,6 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 25,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 13)