13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

505. Jaroslav Šerých (1928)•Abstraktní kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 900 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 54 x 36,2 cm, sign. PD J. Šerých 67, č. 21/30, studovalu prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmysluv Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žákprof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspiranturau prof. V. Silovského, člen SČVU Hollar, skupiny M57 a Umělecké besedy(€ 205)506. Igor Ševčík (1951)Duna VI. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlitografie, 1999, 29,7 x 40,5 cm, sign. PD Igor Ševčík 99, autorský tisk,studium animovaného filmu na SUPŠ v Bratislavě a Střední průmyslovéškoly filmové v Čimelicích, člen České unie karikaturistů, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)•507. Josef Šíma (1891–1971)Krajina s balvanem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39 000 Kčuhel, papír, 1957, 36 x 22,5 cm, sign. PD J. Šíma, rám, LD věnování: M.Tomešové v červnu 1957 J. Šíma, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze,prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebníhoinženýrství na VUT v Brně, člen Skupiny výtvarných umělců, Devětsilu,UB, spoluzakladatel pařížské skupiny Le Grand Jeu (€ 1625)508. František Tavík Šimon (1877–1942)Malá ronda . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 15,2 x 9 cm, sign. PD T. F. Šimon, provenience: z pozůstalosti autora,lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrnky(€ 34)511. Tavík František Šimon (1877–1942)Benátská ulička v noci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlept, 20 x 10,4 cm, PD značeno T. F. Šimon, č. 20/20, novotisk, žák prof. M.Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salond'Automne a Salon National des Beaux Arts (€ 42)512. František ŠkodaPetruška . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčpodmalba na skle, 48 x 34 cm, rám (€ 63)513. František Škrabánek (1901–1974)Vesnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 000 Kčolej, plátno, 1927, 74 x 90 cm, sign. LD F. Škrabánek 27, rám, zašpiněnámalba, na rámu drobné oděrky, žák prof. Engelmüllera, člen SVU Marold,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 292)514. Petr Šmaha (1945)Odevzdaná . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlavírovaná kresba tuší, 1978, 32,8 x 23,4 cm, sign. PD Šmaha 27. XI. 78,rám, studium ŠUŘ v Brně, žák prof. Jiroudka na AVU v Praze, člen SVUMánes, sdružení Kontrast, Lipany a Nové sdružení (€ 75)515. Miroslav Šmíd (1950)Slavnosti sněženek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 200 Kčolej, překližka, 78,5 x 78,5 cm, sign. PD Šmíd 04, rám, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 300)516. Vladimír Šolta (1924–1977)Pilot . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčakvarel, tempera, běloba, tuš, papír, 57 x 40,5 cm, sign. PD Šolta, žákprof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen Armádního výtvarného studia a Svazučeskoslovenských výtvarných umělců, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 75)517. Vladimír Šolta (1924–1977)Matka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčakvarel, tempera, běloba, tuš, papír, 42,6 x 58,6 cm, sign. PD Šolta, žákprof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen Armádního výtvarného studia a Svazučeskoslovenských výtvarných umělců, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 75)518. Václav Špála (1885–1946)Labuť . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčlinoryt, 11,3 x 10,3 cm, sign. PD V Špála, vydáno v upomínku na výstavuVáclava Špály od 6. do 27. května 1944 v Brně, žák prof. Bukovacea Thieleho na AVU v Praze (€ 121)519. Jakub Špaňhel (1976)Pražský motiv . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 600 Kčlitografie, 2006, 54,5 x 44 cm, sign. PD Špaňhel 2006, č. 48/50 (€ 67)520. Karel Špillar (1871–1939)Portrét chlapce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčpastel, papír, 1924, 50 x 41,5 cm, sign. LD K. Špillar V. 1924, rám(€ 750)521. Martin Štěpánek (1947–2010)Milenci na lavičce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčolej, plátno, 50 x 60 cm, sign. PD M. Štěpánek, rám, jedná se o malbunedávno zesnulého herce, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)522. Jan Štursa (1880–1925)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčtuš, papír, 1915, 15,8 x 9,8 cm, sign. PD JŠtursa 1915, lehce zažloutlý, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, členSVU Mánes (€ 105)523. Jan Štursa (1880–1925)Puberta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 280 000 Kčbronz, 1915, v. 79,5 cm, Velice kvalitní odlitek. Sběratelsky velmi zajímavásocha, Žák J.V.Myslbeka. Přední český sochař 20. stol.., žák prof. J.V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes (€ 11667)524. Jaroslav Šváb (1906–1999)Tábor . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčpastel, papír, 1957, 37 x 62,5 cm, sign. PN Jaroslav Šváb 19. 11. 1957,pasparta, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely naUMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou,zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestnýčlen Spolku českých bibliofilů, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 38)525. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Akt v zahradě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 17,5 x 23,2 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, na rámu drobnéoděrky, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 105)526. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Déšť . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1913, 11,9 x 15,9 cm, soupis Páleníček, Švabinská č. 116, žák prof. M.Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jehopředseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění,zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Artsv Paříži, čestný člen JUV v Praze (€ 21)527. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)U klavíru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1907, 10,7 x 9,8 cm, soupis Páleníček, Švabinská č. 40, žák prof. M.Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jehopředseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění,zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Artsv Paříži, čestný člen JUV v Praze (€ 21)528. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Kvetoucí lípa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 1953, 18,8 x 13,5 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, soupisPáleníček, Švabinská č. 624, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla naAkademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolkuumělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, členSociété Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze(€ 63)36