13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

456. Jiří Salajka (1955)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 300 Kčmonotyp, 2001, 20,9 x 14,7 cm, sign. PD Jiří Salajka 2001, rám,provenience: Antikvariát Ostrovní, studium výtvarné výchovy na PedF MUv Brně, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 55)457. Helena Salichová (1895–1975)Jahody . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčolej, karton, 1970, 18,7 x 31 cm, sign. PD H. Salichová 1970, rám (€ 146)• 458. Helena Salichová (1895–1975)Konvalinky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 500 Kčolej, sololit, 1970, 37 x 48 cm, sign. PD H. Salichová 1970, rám (€ 355)459. Rafael Santi (1483–1520)Portrét muže . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčmědirytina, 1798, 57,5 x 44,5 cm, značeno LD Drawn from Raphael´sCartoons at Windsor by Jo. Ruyssen. a PD Engraved by Anth. Cardon.,vydáno v Londýně 15. října 1798 Josephem Ruyssenem, při okrajích mimotisk mírně pokrčený a natržený papír, na papíře vodní skvrna, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)460. Rafael Santi (1483–1520)Portrét muže . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčmědirytina, 1798, 57 x 47 cm, značeno LD Drawn from Raphael´s Cartoonsat Windsor by Jo. Ruyssen. a PD Engraved by Anth. Cardon., vydánov Londýně 15. října 1798 Josephem Ruyssenem, při okrajích mimo tiskmírně pokrčený a natržený papír, skvrnky na papíře, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)461. Rafael Santi (1483–1520)Portrét dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčmědirytina, 1798, 56 x 43,5 cm, značeno LD Drawn from Raphael´sCartoons at Windsor by Jo. Ruyssen. a PD Engraved by Anth. Cardon.,vydáno v Londýně 15. října 1798 Josephem Ruyssenem, při okrajích mimotisk mírně pokrčený a natržený papír, na papíře vodní skvrna, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)462. Rafael Santi (1483–1520)Portrét dvou mužů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčmědirytina, 1798, 51 x 59 cm, značeno LD Drawn from Raphael´s Cartoonsat Windsor by Jo. Ruyssen. a PD Engraved by Anth. Cardon., vydánov Londýně 15. října 1798 Josephem Ruyssenem, při okrajích mimo tiskmírně pokrčený a natržený papír, na papíře vodní skvrna, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)• 463. Vojtěch Sedláček (1892–1973)Cikáni na cestě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 000 Kčtuš, papír, 31,8 x 44,5 cm, sign. PD Voj Sedláček, rám, žák prof. J. Loukoty,J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar(€ 584)464. Vojtěch Sedláček (1892–1973)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24 000 Kčkvaš, papír, 1958, 57,5 x 78 cm, LD tužkou 21/ září 58, vzadu pozůstalostnírazítko s podpisem neteře autora Elišky Konopiské, žák prof. J. Loukoty,J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 1000)465. Vojtěch Sedláček (1892–1973)Krajina s domy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24 000 Kčkvaš, papír, 1946, 52,2 x 69 cm, sign. PD Vojt. Sedláček 46, LD tuší III/46,vzadu pozůstalostní razítko s podpisem neteře autora Elišky Konopiské,žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedya SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 1000)• 466. Zdeněk Seydl (1916–1978)Fiesta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčakvarel, uhel, papír, 39 x 62,2 cm, mírně zašpiněný a pokrčený papír, žákprof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kysely na VŠUPtamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy a skupiny Sedm v říjnu,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 105)•467. Karel Schadt (1888–?)Břízy u potoka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19 000 Kčolej, karton, 50 x 60 cm, sign. LD K. Schadt, rám, vzadu nalepen Záručnílist s popisem (€ 792)468. Josef Schejbal (1908)Dřevorubci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčolej, malířská lepenka, 47,5 x 65 cm, sign. LD Schejbal, rám, na rámudrobné oděrky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)469. Vladimír Silovský (1891–1974)V chrámu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlept, 34,5 x 25 cm, sign. PD V. Silovský, PD věnování Miladě Kazdové,studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice naUměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVUv Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, zakládající člen SČUGHollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)470. Jiří Slíva (1947)Salto Kasper . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 37 x 19,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, provenience: AntikvariátDlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 50)471. Jiří Slíva (1947)Café de la Poste . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 600 Kčlitografie, 37,5 x 27 cm, sign. PD JiříSlíva, autorský tisk, soukroméstudium, člen SČUG Hollar (€ 67)472. Jiří Slíva (1947)Sea of rosé . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 43 x 32,2 cm, sign. PD JiříSlíva, autorský tisk, soukroméstudium, člen SČUG Hollar (€ 75)473. Jiří Slíva (1947)Creative optic . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 35 x 45,5 cm, sign. DU JiříSlíva, autorský tisk, soukroméstudium, člen SČUG Hollar (€ 75)474. Jiří Slíva (1947)Trychtýře . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 42,2 x 31,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, autorský tisk, soukroméstudium, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)475. Jan Souček (1941–2008)Pohled z okna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1988, 24,8 x 20,8 cm, sign. PD JSouček 88, č. 4/60, žákprof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, potéprof. Hoffmeistera na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar (€ 13)476. Jan Souček (1941–2008)Mrtvý pastýř . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčmonografie s 5 lepty a 5 fotografiemi, 1986, vše sign. PD JSouček a J. Stach,přílohou jsou originální fotografie Jiřího Stacha, vydal Svaz českýchvýtvarných umělců v Brně nákladem 60 výtiský, tento má č. VII, žákprof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, potéprof. Hoffmeistera na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar (€ 334)477. Jiří Sozanský (1946)Projekt k objektu-obydlí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčtempera, červená tuš, běloba, tužka, papír, 1983, 58 x 41,5 cm, sign. PDSozanský 83, dole věnování paní Ludmile Švarcové, LN popsáno autorem:3,5m x 2,5m - železo, sádra, sklo, beton, drát, armatura, plech, svítidla, žákprof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)478. Ctirad Stehlík (1938–2003)Profil dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 1979, 48,5 x 38 cm, sign. PD Ctirad Stehlík 79, autorský tisk, přiokrajích lehce zašpiněný a pokrčený papír, studium u prof. B. Dobiáše st.na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU(€ 25)34