13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

405. Stanislav Podhrázský (1920–1999)Postavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčpastel, papír, 1<strong>96</strong>4, 21,7 x 14,4 cm, sign. PD Podhr. 26/64, žák prof. F.Tichého, člen skupiny Máj (€ 84)406. Stanislav Podhrázský (1920–1999)Studie nohy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40 000 Kčuhel, papír, 1972, 51,5 x 61 cm, sign. PD S. Podhrázský 72, rám, žák prof. F.Tichého, člen skupiny Máj (€ 1667)407. Antonín Procházka (1882–1945)Tanečnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčsuchá jehla, 18 x 14,5 cm, studium na UMPRUM v Praze, žákprof. Schwaigra na AVU (€ 80)408. Lubomír Přibyl (1937)Smysl ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčotisk, materiálu, reliéfní tisk, 1959, 24 x 29 cm, sign. DU Přibyl 59, rám,žák prof. Z. Balaše, K. Tondla, K. Müllera, V. Rady, člen SČUG Hollar,skupiny Jiná geometrie a Klubu konkrétistů (€ 42)409. Petr Ptáček (1<strong>96</strong>5)Trojplošník . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 2005, 23,3 x 17,8 cm, sign. PD Petr Ptáček 2005, č. 35/120(€ 17)410. Petr Ptáček (1<strong>96</strong>5)Grosvenor house . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 2006, 25,5 x 20 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, č. 15/80(€ 17)411. Petr Ptáček (1<strong>96</strong>5)Japonská bitevní loď . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlitografie, 2005, 29,5 x 41 cm, sign. PD Petr Ptáček 2005, č. 67/80(€ 30)412. Petr Ptáček (1<strong>96</strong>5)Wayne pierce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 2005, 28,3 x 40,5 cm, sign. PD Petr Ptáček 2005, autorský tisk(€ 34)413. Petr Ptáček (1<strong>96</strong>5)Na poušti . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 100 Kčlitografie, 2001, 19,3 x 28,5 cm, sign. PD Petr Ptáček 2001, autorský tisk,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 46)414. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Král Lávra . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčtuš, papír, 28 x 22 cm, skica ke kresbě, z pozůstalosti Anny Fárové, žákprof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, členUmělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 17)415. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)U stánku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčtuš, akvarel, papír, 33,6 x 31,5 cm, z pozůstalosti Anny Fárové, při levémokraji mimo kresbu zašpiněný papír, žák prof. M. Švabinského, J. Preisleraa J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)416. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Husitský tábor . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, papír, 29,5 x 45,8 cm, ilustrace k Jiráskovu dílu Proti všem,z pozůstalosti Anny Fárové, při okrajích mírně zašpiněný papír, žákprof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, členUmělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)417. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Útok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, tužka, papír, 29,5 x 45,8 cm, ilustrace k Jiráskovu dílu Proti všem,z pozůstalosti Anny Fárové, při okrajích mírně pokrčený a natržený papír,žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, členUmělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)418. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Jan Žižka z Trocnova . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, běloba, papír, 31,6 x 47,6 cm, ilustrace k Jiráskovu dílu Proti všem,z pozůstalosti Anny Fárové, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J.Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)419. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Otevření hrobky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, papír, 29,5 x 46,2 cm, z pozůstalosti Anny Fárové, žák prof. M.Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, člen Uměleckébesedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)420. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Autogaráž . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, tužka, papír, 42,4 x 29,6 cm, z pozůstalosti Anny Fárové, při okrajíchmírně zašpiněný papír, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursyna AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)421. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Hostinec U kamenného stolu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtuš, tužka, papír, 44 x 29,5 cm, značeno NU Vlastimil Rada, návrh naobálku, z pozůstalosti Anny Fárové, žák prof. M. Švabinského, J. Preisleraa J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)422. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)V chrámu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlavírovaná kresba tuší, papír, 46 x 29 cm, z pozůstalosti Anny Fárové, žákprof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, členUmělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)423. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Husitský průvod . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčtuš, uhel, papír, 21,7 x 31 cm, ilustrace k Jiráskovu dílu Proti všem,z pozůstalosti Anny Fárové, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J.Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)424. Vlastimil Rada (1895–1<strong>96</strong>2)Na zamrzlém rybníce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčakvarel, tužka, papír, 31,6 x 47,2 cm, z pozůstalosti Anny Fárové, žákprof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, členUmělecké besedy, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 63)425. Jan Rambousek (1895–1976)Na ulici . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 300 Kčlitografie, 1923, 30 x 38 cm, sign. PD Jan Rambousek 1923, při okrajipokrčený papír, na papíře skvrna, žák prof. J. Preislera, M. Švabinskéhoa V. Nechleby, spoluzakladatel Umělecké besedy, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ <strong>96</strong>)426. Michal Ranný (1946–1981)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 500 Kčtuš, kvaš, papír, 31,5 x 27,8 cm, PD monogr. MR, rám, žák prof. F. Jiroudkaa J. Johna (€ 521)427. Emanuel Ranný ml. (1943)Trávy I. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 25,2 x 19,5 cm, sign. PD Em. Ranný, autorský tisk, studium naŠUŘ v Brně, člen sdružení Q, člen SČUG Hollar (€ 17)428. Emanuel Ranný ml. (1943)Trávy II. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 23 x 17,8 cm, sign. PD Em. Ranný, autorský tisk, studium naŠUŘ v Brně, člen sdružení Q, člen SČUG Hollar (€ 17)429. Jana Reinerová (1946)Ulička na Starém Městě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlitografie, 37,8 x 28,8 cm, žákyně prof. Sutera a Stanulise na École desBeaux Arts v Ženevě, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 13)32