13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

352. František Xaver Naske (1884–1959)Královna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčakvarel, tuš, uhel, pastel, tužka, papír, 1957, 29,8 x 20,9 cm,monogramováno PD FN 57, žák prof. B. Roubalíka na AVU v Praze a H.Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 42)353. František Xaver Naske (1884–1959)Růžena Nasková . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 000 Kčolej, plátno, 45 x 38 cm, rám, na obraze herečka Národního divadla v PrazeRůžena Nasková (1884 - 1<strong>96</strong>0), žák prof. B. Roubalíka na AVU v Prazea H. Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných (€ 417)354. Eva Natus - Šalamounová (1936)Ptačí příběh . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1992, 35,5 x 45,3 cm, sign. DU Eva Natus-Šalamounová,autorský tisk, žákyně prof. W. Funkata a W. Sitteho na Hochschule fürindustrielle Formgestaltung v Halle, poté A. Hoffmeistera na VŠUPv Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)355. Eva Natus-Šalamounová (1936)Comedia del Arte . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 2005, 54 x 43 cm, sign. DU Eva Natus Šalamounová, autorskýtisk, žákyně prof. W. Funkata (€ 34)356. Jiří Anderle (1936)Donne . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčhelio - litografie, 1979, 47,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, č. 72/130, 4xhelio - litografie, Baukunst - Köln, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUPa AVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 500)357. Jiří Nepasický (1934)Znamení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 36 x 15,2 cm, sign. PD J. Nepasický 67, autorský tisk, DUvěnování: Panu Tomešovi J. Nepasický 1. XI. 1<strong>96</strong>7, studium na SUPŠsklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)358. Jiří Nepasický (1934)Bludný kámen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,7 x 27 cm, sign. PD J. Nepasický 1<strong>96</strong>7, autorský tisk, studiumna SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)359. Jiří Nepasický (1934)Létavce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD J. Nepasický 1<strong>96</strong>7, autorský tisk,studium na SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J.Nušla a S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)360. Jiří Nepasický (1934)Kyvadlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD J. Nepasický 67, autorský tisk, studiumna SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)361. Otto Neudert (1906–1975)Dva stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlept, 25 x 29,5 cm, sign. PD ONeudert, při okrajích mimo tisk mírněpokrčený, natržený a zašpiněný papír, žák porf. A. Brömseho a F. Thielehona AVU v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)362. Emanuel Neuman (1873–1932)Měsíc nad vodou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčolej, karton, 30 x 40 cm, sign. PD Em. Neuman, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 63)363. neurčený autorStavení na samotě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčolej, sololit, 60,8 x 91,5 cm, sign. PD F. Heger (?), provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)364. neurčený autorChrám sv. Mikuláše v Praze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčolej, karton, 49 x 65,5 cm, sign. PD nečitelně, rám, na rámu drobné oděrky,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 59)365. Neznámý autorVue du Jardin du Prince de Schwarzenberg du cote du Bassin rondvers le Palais . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčkolorovaná mědirytina, 18. století, 26 x 37 cm, pasparta, dole v desce:a Paris chez Mesard rue Grenetat a la Renommée de la Cornemuse, místypoškozeno, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)366. Jan Zrzavý (1890–1977)Biblický motiv - Amis jede na Nidaros . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčtužka, papír, 22,4 x 18,3 cm, rám, žák Františka Ženíška ml. na soukromémalířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUPv Praze, člen sdružení Sursum,skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar(€ 750)367. Neznámý autorPortrét dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčuhel, papír, 1957, 37,5 x 27,5 cm, sign. PD nečitelně, rám, zažloutlý papír,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 34)•368. Neznámý autorSt. Omer v Artois, Francie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčrytina, 18. století, 36,9 x 47,8 cm, stav vynikající, přeloženo, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)•369. Neznámý autorMapa císařského města a pevnosti Ulm . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčrytina, 18. století, 37,2 x 44,5 cm, stav vynikající, přeloženo, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)370. Neznámý autorAmeričtí vojáci na Karlově mostě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčfotografie, 27,3 X 37,5 cm, rám (€ 105)•371. Neznámý autorFigura . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčenkaustika, 81 x 65 cm, rám, při okrajích poškozená malba, na rámu drobnéoděrky (€ 209)372. Neznámý autorEcce homo 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, karton, 8 x 5,5 cm, rám, vzadu razítko: Ze sbírek Jaroslava M.Skorkovského, na rámu drobné oděrky (€ 500)373. Neznámý autorEcce homo 3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, karton, 10,5 x 6,6 cm, rám, vzadu razítko: Ze sbírek Jaroslava M.Skorkovského (€ 500)374. Neznámý autorPán Ježíš s učedníky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčkombinovaná technika, papír, 18,3 x 46,5 cm, rám (€ 750)•30375. Neznámý autorEcce homo 1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčolej, plátno, 27 x 21,5 cm, rám (€ 959)•376. Neznámý autorPřístav v noci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 45 000 Kčolej, plátno, 67 x 97 cm, rám, na malbě i rámu drobná poškození(€ 1875)377. Petr Nikl (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 2003, 32,5 x 33,5 cm, sign. PD Petr Nikl 2003, č. 71/100, žákprof. A. Paderlíka (€ 63)378. Petr Nikl (1<strong>96</strong>0)Larva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 2001, 30,3 x 25,3 cm, sign. PD Petr Nikl 2001, č. 91/100, žákprof. A. Paderlíka (€ 63)