13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

2. Práce na papíře, obrazy (II. část)303. Josef Liesler (1912–2005)Dobrou noc, domove! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčlitografie, 1980, 48,8 x 29,8 cm, sign. PD Liesler 80, 43/130, na zadní straněpopsáno autorem, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 125)304. Josef Liesler (1912–2005)Ani anděl ani chrám . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 200 Kčlitografie, 1980, 51,5 x 26 cm, sign. PD Liesler 80, 36/125, na zadní straněpopsáno autorem, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 134)305. Josef Liesler (1912–2005)Záhadná skříň na břehu jezera . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1991, 32 x 43 cm, sign. PD Liesler 91, č. 93/140, vzadu popsáno,žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVUMánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 146)306. Josef Liesler (1912–2005)Dobrou noc, domove! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1980, 48,8 x 29,8 cm, sign. PD Liesler 80, 42/130, žák prof. C.Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánesa SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 146)307. Josef Liesler (1912–2005)Stroj . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 35,5 x 52 cm, sign. PD Liesler 66, 70/80, žák prof. C. Boudy,O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar,člen skupiny Sedm v říjnu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 146)308. Josef Liesler (1912–2005)Moje fousy jsou anteny, které mi všecko prozradí . . . . . . . . 3 800 Kčlitografie, 1986, 38 x 48,5 cm, sign. PD Liesler 86, <strong>96</strong>/140, žák prof. C.Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánesa SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 159)309. Josef Liesler (1912–2005)Krejčovské zátiší . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 800 Kčlitografie, 1994, 48,5 x 37,8 cm, sign. PD Liesler 94, na zadní straně razítkoArt print Jiří Lípa, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 159)310. Josef Liesler (1912–2005)Veselé objekty u ponurých skal . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 900 Kčlitografie, 1991, 54,5 x 48 cm, sign. PD Liesler 91, č. 5/200, žák prof. C.Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánesa SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 163)311. Josef Liesler (1912–2005)Moře . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčlitografie, 1994, 32,6 x 53,8 cm, sign. PD Liesler 94, autorský tisk, na zadnístraně razítko Art print Jiří Lípa, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, členKrálovské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupinySedm v říjnu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 167)312. Josef Liesler (1912–2005)Dáma s odhaleným poprsím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčlitografie, 1993, 54 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 93, žák prof. C. Boudy,O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUGHollar, člen skupiny Sedm v říjnu, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 167)313. Josef Liesler (1912–2005)Kouzelníkovo zátiší . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 200 Kčlitografie, 1995, 57 x 43,6 cm, sign. PD Liesler 95, 80/110, žák prof. C.Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánesa SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 175)314. Josef Liesler (1912–2005)Pařížský necuda a jeho suita . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčlitografie, 1988, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 88, č. 101/160, vzadupopsáno, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu(€ 188)315. Josef Liesler (1912–2005)Chlupaté zátiší . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčlitografie, 1987, 48,3 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 87, č. 28/136, vzadupopsáno, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu(€ 188)316. Josef Liesler (1912–2005)Milenci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčlitografie, 1984, 37,7 x 48,5 cm, sign. PD Liesler 84, rám, č. 5/150, žákprof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVUMánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 188)317. Josef Liesler (1912–2005)Kresba z Italských cest . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčkuličkové pero, pastel, uhel, papír, 1<strong>96</strong>4, 24,5 x 34 cm, sign. PD Liesler 4.9. 1<strong>96</strong>4, rám, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgickéAkademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu(€ 209)• 318. Josef Liesler (1912–2005)Sen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 500 Kčlitografie, 1984, 37,3 x 48 cm, sign. PD Liesler 84, rám, žák prof. C. Boudy,O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUGHollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 230)• 319. Josef Liesler (1912–2005)Hlavy soch . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 500 Kčlitografie, 1986, 37,5 x 48,5 cm, sign. PD Liesler 86, rám, č. 45/140, žákprof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVUMánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 230)• 320. Josef Liesler (1912–2005)Arabské pradleny . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17 000 Kčakvarel, papír, 1948, 33,5 x 44 cm, sign. PD Liesler 48, rám, žák prof. C.Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánesa SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu (€ 709)26321. Jiří Lír (1923–1995)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, malířská lepenka, 1979, 35 x 50 cm, sign. PD Jiří Lír 79, rám,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 500)322. Anna Macková (1887–1<strong>96</strong>9)Kytice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčolej, plátno, 1951, 61,5 x 56 cm, sign. PD A. Macková 13. 7. 1951, rám,studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarnýchumělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělcůa Spolku sběratelů a přátel exlibris, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 188)323. Mart. MajerPláž Lido . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčakvarel, papír, 10,5 x 31,5 cm, sign. LD Mart. Majer, rám(€ 63)324. Radim Malát (1930–1997)Miláček . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 800 Kčakryl, sololit, 19<strong>96</strong>, 39 x 29,5 cm, sign. PD Malát <strong>96</strong>, rám, provenience:z pozůstalosti autora, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického naPedF UK v Praze, člen skupiny Radar (€ 200)325. Karel Malich (1924)Jarní krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčlept, 1958, 31 x 43,5 cm, sign. PD Malich 1958, mírně zažloutlý papír, žákprof. Silovského, člen skupiyn Hollar, UB a Proměna, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 250)