13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

759. Alena Kučerová 762. Ivan Ouhel 771. Andrej Bělocvetov775. Alena Čermáková 776. Alena Čermáková 777. Alena Čermáková214. Břetislav Jüngling (1921–1980)Portrét dívky s podepřenou hlavou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčuhel, papír, 62 x 45 cm, sign. PD Bř. Jüngling, při okrajích natrženýa pokrčený papír, žák prof. A. Fišárka a Z. Kratochvíla na VŠUP v Praze,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)215. Břetislav Jüngling (1921–1980)Portrét dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčuhel, papír, 61 x 43 cm, sign. PD Bř. Jüngling, žák prof. A. Fišárkaa Z. Kratochvíla na VŠUP v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 25)•• 216. Alfréd Justitz (1879–1934)Ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 900 Kčtužka, papír, 28,4 x 23,3 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír(€ 205)217. František Kaláb (1908–1950)Dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, 13 x 10 cm, sign. PD Kaláb 1934, zvlněný papír, žák prof. J. Bendya O.Nejedlého, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánesa KVU Aleš (€ 38)218. František Kaláb (1908–1950)Zátiší s lahví . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčpérovka, papír, 14,3 x 22,5 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozenýpapír, na papíře drobné skvrny, žák prof. J. Bendy a O.Nejedlého, členSkupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánes a KVU Aleš (€ 59)219. František Kaláb (1908–1950)Zátiší s ovocem a rybou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčtužka, papír, 9,2 x 19,4 cm, lehce zažloutlý papír, žák prof. J. Bendya O.Nejedlého, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánesa KVU Aleš (€ 59)220. Anna Khunová (1946)Hodiny . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlept, 20 x 12,5 cm, sign. PD Anna Khunová, č. 25/90, žákyněprof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů(€ 17)20221. Josef Kilián (1918)Jihočeská vesnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčolej, plátno, 1973, 37 x 80 cm, sign. DU Kilian 73, vzadu razítko Čfvua nalepen štítek s popisem (€ 146)222. Peter Klúčik (1953)Tauromachia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlept, 1985, 30,5 x 26,6 cm, sign. PD Peter Klúčik 1985, 28/60, z alba AB50, vydaného k padesátinám Albína Brunovského, žák prof. Brunovského,člen Združenie grafikov G bod, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)223. E. KočíLes . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčolej, plátno, 60 x 45 cm, sign. PD E. Kočí, rám, na rámu drobná poškození(€ 375)224. Kristian Kodet (1948)Profil dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 2009, 15 x 9,7 cm, sign. DU Kristian Kodet 09, č. 68/100, studium naAkademii des Beaux Arts v Bruselu (€ 30)225. Kristian Kodet (1948)Faun . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 2009, 15 x 9,8 cm, sign. DU Kristian Kodet 09, č. 59/100, studium naAkademii des Beaux Arts v Bruselu (€ 34)226. Kristian Kodet (1948)Dvě dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlept, 2009, 19,5 x 14,8 cm, sign. DU Kristian Kodet 09, č. 35/100, studiumna Akademii des Beaux Arts v Bruselu (€ 59)227. Kristian Kodet (1948)Hudba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčlept, 2008, 29,8 x 19,8 cm, sign. DU Kristian Kodet 2008, studium naAkademii des Beaux Arts v Bruselu (€ 121)•228. Jiří Kolář (1914–2002)Motýli . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčkoláž, papír, 29 x 22,5 cm, pasparta, zakladatel Skupiny 42, člen Uměleckébesedy a skupiny Křižovatka (€ 375)