13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

749. Jiří Načeradský 751. František Max 753. František Max755. Josef Liesler 756. Václav Boštík 757. Bohuslav Reynek202. Věra Janoušková (1922–2010)Objekt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 000 Kčkoláž, fix, papír, 1994, 59,4 x 42 cm, sign. vzadu ve výřezu Věra• 208. František Jiroudek (1914–1991)Zlatý kůň . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37 000 Kčolej, plátno, 45 x 55 cm, sign. PD Jiroudek, rám, vzadu popsáno, razítkoJanoušková 1994, rám (€ 584) Čfvu a nalepen štítek s popisem, krajinářská práce jednoho z členů skupiny• 203. Guiliemus JanssoniusSedm v říjnu je dobrou ukázkou autorovy neoficiální tvorby před tím, nežse vřadil mezi autory poplatné socialistickému realismu. Patřil meziCadurcium Vernaculé Querci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800 Kčrytina, 1662, 38,5 x 50 cm, podrobná mapa francouzské provincie,uprostřed město Cahors, vydal J. W. Blaeu v Amsterdamu, lehce zažloutlýoficiální autory zaobírající se impresivně pojednanou krajinomalbou., žákprof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes(€ 1542)papír, přeloženo, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 117)204. Vladimír Jarcovják (1924–2007)Šípatka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčsuchá jehla, 1979, 28,5 x 28 cm, sign. PD Vl. Jarcovják 1979, 2.15,provenience: z autorovy pozůstalosti, žák prof. R. Gajdoše, E. Filly,zakládají člen skupiny Trasa, člen SVU Mánes, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 38)205. Josef Jíra (1929–2005)Pstruzi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 10 x 14,4 cm, sign. LD J. Jíra, rám, žák prof. K. Mináře, M.Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatelskupiny M 57, člen Nové skupiny (€ 105)206. Josef Jíra (1929–2005)Andělé . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlept, 1984, 14,8 x 11,2 cm, sign. PD J. Jíra 84, rám, č. 10/30, žákprof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze,spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny (€ 105)207. Otto Placht (1<strong>96</strong>2)Noc v Peru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19 000 Kčsítotisk, plátno, 2007, 95 x 130 cm, sign. vzadu Otto Placht 2007, absolventAVU v Praze, posléze jeden z nejznámějších malířů gestické abstrakce,inspirovaný životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskýmitvůrčími obdobími pobývá. Výrazný představitel současné střednígenerace., žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze (€ 792)19209. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Lorelei - Dívka s rozpuštěnými vlasy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlitografie, 1955, 17,3 x 10,4 cm, opus 550, žákyně prof. T. F. Šimona naAVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafikya Spolku českých bibliofilů, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)210. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Květy s motýly (barevná varianta) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 31 x 21 cm, sign. PD L. Jiřincová, pasparta, žákyně prof. T. F.Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibrisa drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 105)211. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Květy s motýly . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 32,8 x 22,8 cm, sign. DU L. Jiřincová, pasparta, žákyně prof. T.F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibrisa drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 105)212. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Žena . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 900 Kčtuš, papír, 20,5 x 12,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, žákyně prof. T. F.Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibrisa drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 288)• 213. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Loď . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 000 Kčlitografie, 1959, 38,8 x 29 cm, sign. DU L. Jiřincová 59, rám, žákyně prof. T.F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibrisa drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 625)