13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

730. Josef Wagner 735. Jiří Kaucký 737. Tavík František Šimon738. Pavel Šimon 739. Pavel Šimon 740. Neznámý autor189. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Kutná Hora . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčdřevoryt, 23,5 x 18 cm, sign. PD Ota Janeček, dole text: "Na paměťspolečného zájezdu SČB a SSPE do Kutné Hory - 5. X. 1952, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)190. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Buňky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 19,2 x 24 cm, PD značeno v desce Janeček, žák prof. O. Blažíčka,C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar (€ 38)191. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlinoryt, 15,8 8,5 cm, sign. PD Ota Janeček, autorský tisk č. 10/30, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 59)192. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Tvář dívky s květinou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 600 Kčlinoryt, 11,5 x 9 cm, sign. PD Ota Janeček, autorský tisk č. 9/15, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 67)193. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Spící . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčlinoryt, 16 x 10,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 4/20, žák prof. O. Blažíčka,C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar (€ 80)194. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Akt dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčlinoryt, 20 x 12,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 84/100, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 92)195. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Profil dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčlinoryt, 1987, 20,9 x 11,4 cm, sign. PD Ota Janeček 87, č. 16/50, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 100)181<strong>96</strong>. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Havran . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčserigrafie, 1985, 17 x 26,7 cm, sign. PD Ota Janeček 85, č. 40/55, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 100)197. James Janíček (1935)Vkusně uspořádané myšlenky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčlept, suchá jehla, 1970, 63,5 x 49,5 cm, sign. PD J. Janíček 70, 7/50,studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a naAVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 100)198. Dušan Janoušek (1928–19<strong>96</strong>)Čtyři mosty a loďka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčtempera, karton, 1<strong>96</strong>6, 18,8 x 28,3 cm, sign. LD Jaroušek 66, rám,provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckéhoprůmyslu v Brně u prof. K. Langera, žák prof. E. Nevana na PF UKov Bratislavě, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 38)• 199. František Janoušek (1890–1943)Tanečnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 170 000 Kčolej, plátno, karton, 1939, 31,3 x 22 cm, rám, přiložen posudekDr. Magdaleny Juříkové, typický příklad biomorfních tvarů prostupujícíchJanouškovo dílo v tomto období, drobná práce významného autorasurrealismu doprovázená posudkem Dr. M. Juříkové. Jde o prácicharakteristickou pro Janouškovo předválečné období orientované nabiomorfní tvary., na malbě místy drobná poškození (€ 7084)200. Vladimír Janoušek (1922–1986)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtuš, kombinovaná technika, papír, 1982, 32,8 x 21,8 cm, PD monogr. VJ82, rám, žák prof. J. Wagnera (€ 500)201. Vladimír Janoušek (1922–1986)Postavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 000 Kčtuš, fix, papír, 1982, 21,8 x 29,7 cm, DU monogr. VJ 82, rám, žák prof. J.Wagnera (€ 625)