13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

670. Pravoslav Kotík 671. Jan Kutálek 685. Ladislav Karoušek686. Jiří Sopko 687. Karel Valter 688. Zdeněk Burian164. František Horký (1879–1936)Cesta kolem jezera . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčkvaš, papír, 28 x 38 cm, sign. PD Fr. Horký, rám, provenience: AntikvariátDlážděná, na rámu drobné oděrky, studijní cesty do Paříže, Mnichovaa Holandska, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)165. František Horký (1879–1936)Pěčínská škola . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 265 Kčolej, sololit, 1922, 44 x 49,5 cm, sign. PD F. Horký, rám, na rámu drobnápoškození, studijní cesty do Paříže, Mnichova a Holandska, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 220)166. František Horký (1879–1936)Večerní krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 930 Kčolej, plátno, 70 x 77 cm, sign. LD F. Horký, rám, studijní cesty do Paříže,Mnichova a Holandska, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 289)167. Miroslav Houšť (1953)Dnes naposled . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 23 x 22,5 cm, sign. PD Mir. Houšť, 22/100, mírně zažloutlý papír, žákprof. K. Součka na AVU v Praze, člen Jednoty českých výtvarných umělců,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)168. Renáta Marie Hrehorovská (1<strong>96</strong>1)Surrealistická kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčolejová tempera, uhel, běloba, papír, 2008, 42,2 x 34 cm, monogramovánoLN RMH. 2008, provenience: Antikvariát Dlážděná, soukromá žákyněV. Šteflové, členka sdružení výtvarných umělců při Galerii U Řečických,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 30)169. Jan Hrubý (1945)Kočka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčakryl, překližka, 46,5 x 35 cm, sign. PD Hrubý, rám, žák prof. Chatrnéhona SUPŠ v Brně, člen České unie karikaturistů, skupiny Univerzální obeliskaj., provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 146)170. Jiří Hruška (1921)V přístavu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčpastel, fix, papír, 1<strong>96</strong>3, 44,5 x 61 cm, sign. PD J. Hruška 63, pokrčený papír,žák prof. V. Makovského na Škole umění ve Zlíně, poté V. Rady na AVUv Praze, člen Sdružení pražských malířů, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 21)171. František Hudeček (1909–1990)Noční chodec . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1945, 20,8 x 14,7 cm, lehce zažloutlý papír, žák prof. Kysely naUMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar,Radar a Index (€ 17)172. Pavel Humhal (1<strong>96</strong>5)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčserigrafie, 19<strong>96</strong>, 37 x 29,3 cm, sign. PD Humhal <strong>96</strong>, č. 40/100 (€ 34)173. Karel Chaba (1925)Nohy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčsuchá jehla, akvarel, 39,5 x 15,8 cm, sign. PSD Karel Chaba, rám, č. 15/50,soukromé studium (€ 146)174. Karel Chaba (1925)Mostecká ulice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 900 Kčlept, akvarel, 1989, 17,7 x 12,3 cm, sign. PD Karel Chaba 89, rám, autorskýtisk, soukromé studium (€ 163)175. Karel Chaba (1925)Ulička na Malé Straně . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 500 Kčsuchá jehla, akvarel, 1999, 34,5 x 24 cm, sign. DU Karel Chaba 99, rám,autorské dílo, soukromé studium (€ 271)176. Jiří Chadima (1923)Rybáři . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 250 Kčlitografie, 1974, 15,7 x 39,2 cm, sign. PD Chadima 74, rám, č. 17/60, narámu drobné oděrky, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Prazea prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 53)16