13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

622. Jan Lauda 624. Břetislav Benda 634. Neznámý autor648. Neznámý autor 654. Josef Sudek 658. Zdenko Feyfar139. Miloslav Hégr (1891–1<strong>96</strong>8)Polní cesta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 500 Kčolej, sololit, 52 x 65,5 cm, rám, studium u prof. Knirra v Mnichově, žákprof. Becker-Gundahla na mnichovské malířské akademii, žákprof. Preislera na AVU v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 480)140. Josef Herčík (1922)Pražský hrad . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčocelorytina, 8,5 x 10 cm, sign. PD JHerčík, rám, autorský tisk (€ 30)141. Jan Hladík (1927)Sedící muž . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, 1945, 25 x 19 cm, sign. PD Jan Hladík 1945, autorský tisk, žák prof. J.Vodrážky a K. Müllera na Státní grafické škole v Praze, prof. A. Fišárka naVŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy, Assotiation PierrePauli v Lausanne (€ 38)142. Jan Hladík (1927)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, 1<strong>96</strong>6, 49 x 33,5 cm, sign. PD Jan Hladík 66, autorský tisk, žák prof. J.Vodrážky a K. Müllera na Státní grafické škole v Praze, prof. A. Fišárka naVŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy, Assotiation PierrePauli v Lausanne (€ 38)143. Robert Hliněnský (1908–1979)Loďka (PF 1976) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlept, 1975, 12 x 6,5 cm, sign. PD R. Hliněnský, č. 6/10, studium na ŠUŘv Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 17)144. Robert Hliněnský (1908–1979)Kompozice (PF 1977) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčpastel, papír, 1976, 17 x 12 cm, sign. PD Hliněnský 76, studium na ŠUŘv Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 80)145. Robert Hliněnský (1908–1979)Kompozice (PF 1979) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčpastel, papír, 1978, 18 x 12,6 cm, sign. PD Hliněnský, studium na ŠUŘv Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 80)146. Robert Hliněnský (1908–1979)Kompozice (PF 1978) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčpastel, papír, 1977, 15 x 19,2 cm, sign. PD R. Hliněnský 77, studium naŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 80)147. Robert Hliněnský (1908–1979)V mlze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčakvarel, papír, 1970, 27 x 17,2 cm, sign. LD R. Hliněnský, studium na ŠUŘv Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 121)148. Robert Hliněnský (1908–1979)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčakvarel, papír, 1970, 38,6 x 27,4 cm, sign. PD R. Hliněnský 70, studium naŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Blokuvýtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola (€ 121)149. Robert Hliněnský (1908–1979)Převisy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 000 Kčolej, překližka, 1975, 24,3 x 27 cm, sign. LD R. Hliněnský 1975, rám, vzadupopsáno, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž,člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupinyParabola (€ 625)150. František Hodonský (1945)Krajina z podvědomí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčdřevoryt, 1989, 45 x 62 cm, sign. PD Hodonský 89, 5/5, v pravé částinatržený papír (cca 5 cm do tisku), podlepeno, žák prof. V. Hrocha na SUPŠv Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedya SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)14