13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

560. Josef Váchal 562. Josef Váchal 565. Vekrbauer569. Jaroslav Veris (Zamazal) 5<strong>96</strong>. J. S. Woigert 621. Karel Dvořák125. Michael Gabriel (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 2003, 45,8 x 30,8 cm, sign. PD Gabriel 2003, č. 71/100(€ 50)126. Michael Gabriel (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčserigrafie, 19<strong>96</strong>, 42,4 x 30,4 cm, sign. PD Gabriell 19<strong>96</strong>, č. 40/100(€ 50)127. Michael Gabriel (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 2002, 33 x 26,8 cm, sign. PD Gabriell 2002, č. 83/100 (€ 50)128. Michael Gabriel (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčserigrafie, 1998, 35,2 x 27,3 cm, sign. PD Gabriel 1998, č. 9/100(€ 50)129. Andrzej GlowackiFilozofická vize . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčserigrafie, 1989, 28,2 x 20,5 cm, sign. PD Andrzej Glowacki 89, rám, 8/18,na zadní straně popis a štítek Krakowské galerie, studium na Akademiivýtvarných umění v Krakowě, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 25)130. William Green (1761–1823)Statek v Borrowdaleu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 1808, 43 x 67 cm, značeno DU Drawn and Engraved ba WillamGreen and Published at Ambleside June 24. 1808., při okrajích mimo tiskpokrčený a natržený papír, na papíře vodní skvrna, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)131. František Gross (1909–1985)Důlní zařízení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD Gross 80, rám, č. 78/100, žákprof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollara Radar (€ 146)132. František Gross (1909–1985)Hlava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 200 Kčsuchá jehla, 1971, 32,7 x 24,7 cm, sign. DU F. Gross, rám, soupis grafickéhodíla č. 318, náklad 14 kusů, provenience: z atelieru autora, soukromá sbírkaPraha, soupis grafického díla č. 318, náklad 14 kusů, žák prof. Kysely naUMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar (€ 217)133. František Gross (1909–1985)Postava v interiéru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 400 Kčsuchá jehla, akvarel, papír, 1944, 7,8 x 10,5 cm, sign. PD F. Gross 44, rám,žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollara Radar (€ 309)134. Otto Gutfreund (1889–1927)Portrét otce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 78 000 Kčbronz, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J.Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiérev Paříži (€ 3250)135. Otto Gutfreund (1889–1927)Milenci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 380 000 Kčbronz, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J.Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiérev Paříži (€ 15834)136. Antonín Hála (1895–?)Tajemný les . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 400 Kčolej, plátno, 48 x 64 cm, sign. PD A. Hála, rám (€ 142)137. Eva Hašková (1946)Dívka se psem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 1983, 29,2 x 24,3 cm, sign. PD Eva Hašková 1983, pasparta, č. 33/90,studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyněprof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž (€ 34)138. HautonPes . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 500 Kčv. 14,5 cm, značeno Hauton (€ 3<strong>96</strong>)13