13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

371. Neznámý autor 375. Neznámý autor 386. Arnošt Paderlík400. Alois Pitrmann 402. Alois Pitrmann 403. Naděžda Plíšková85. Josef Čapek (1887–1945)Děti pod lampou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčlinořez, 1918, 16,6 x 14,4 cm, z alba 10 původních grafických listů JosefaČapka vydal Veraikon v roce 1918, soupis Pavla Pečinková č. KG 81,vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, studium nauměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarnýchumělců (€ 209)86. Josef Čapek (1887–1945)Žebrák . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 000 Kčlinořez, 1918, 22,7 x 18 cm, z alba 10 původních grafických listů JosefaČapka vydal Veraikon v roce 1918, soupis Pavla Pečinková č. KG 83,vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, studium nauměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarnýchumělců (€ 292)87. Alena Čermáková (1926)Kytice s pivoňkou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 64,8 x 48,5 cm, sign. PD Alena Čermáková, 41/60, žákyněprof. J. Obrovského a K. Mináře na AVU v Praze, členka Armádníhovýtvarného studia, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)88. František Čihák (1907)Dívka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčolej, plátno, 1953, 55 x 38,5 cm, sign. LD Čihák, rám, dole věnování24.12.1953, na rámu drobné oděrky, studium na AVU v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 17)89. Jiří David (1956)Výroční list klubu přátel . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčserigrafie, 1990, 41,8 x 29,3 cm, sign. vzadu Jiří Černý 90, č. 89/100,výroční list Klubu přátel za rok 1991, žák prof. A. Paderlíka a J. Ptáčka naAVU v Praze, spoluzakladatel skupiny Tvrdohlaví (€ 38)90. Jan Dědina (1870–1955)Portrét mladé ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčtužka, křída, pastel, papír, 31 x 24 cm, sign. PD Jan Dědina, rám, žák prof. F.Ženíška, J. V. Myslbeka a M. Pirnera, člen Jednoty výtvarných umělců,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)91. Karel Demel (1942)Postavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlept, 1988, 19,5 x 30 cm, sign. PD KarelDemel 88, autorský tisk, žákprof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar(€ 17)92. Karel Demel (1942)Bedřich Smetana . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1976, 31,5 x 39,8 cm, sign. PD Karel Demel 76, autorský tisk, DUvěnování: Panu profesorovi upřímně a s velkou vděčností 5. 10. 76 KarelDemel, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUGHollar (€ 21)93. Karel Demel (1942)Hudba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1979, 39,5 x 39,5 cm, sign. PD Karel Demel 79, autorský tisk, žákprof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar(€ 21)94. Karel Demel (1942)Koncert . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, 1974, 31,7 x 44,3 cm, sign. PD Karel Demel 74, autorský tisk, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUPv Praze, člen SČUG Hollar (€ 38)95. Karel Demel (1942)Žena . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčlept, 1974, 44 x 31,5 cm, sign. PD Karel Demel 74, pasparta, autorský tisk,žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar(€ 121)<strong>96</strong>. Karel Demel (1942)Snící . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 400 Kčlept, 1986, 48,5 x 63 cm, sign. PD Karel Demel 86, rám, 13/130, mírnězvlněný papír, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, členSČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 142)10