13.07.2015 Views

prospekT - Antikvity Art Aukce

ČERVNOVÁ AUKCE108. aukce starožitností, obrazů a uměníOstrava - Neděle 17. 6. 2012 od 11.00 hod.108 th Ostrava Auction of Antiques and <strong>Art</strong>Sunday 17 th June 2012 at 11 amOstrava, Českobratrská 19výběr z aukce / preview83. Chaba Karel„Procházka se psem ponábřeží“, olej na plátně,55 x 46 55 000 Kč20. Procházka JosefZ české letní krajiny s řekou a skálami“, olej na plátně,81 x 121 (104 x 145) 690 000 Kč10. Svoboda Josef„Rybářská bárka a rybáři u pobřeží“, olej na plátně,93,5 x 90 (114 x 114) 39 000 Kč11. Svoboda Josef„Orientální bazar“, olej na plátně, 90 x 90 (115 x 115)36 000 Kč90. Janeček Ota„Růžové ráno - Ptáčci, slunce a vejce“, olej naplátně, 54 x 65 (75,5 x 86) 185 000 Kč190. Göttlich Miroslav„143 krajin středního věku“, olej naplátně, 95 x 80 (99 x 84) 69 000 Kč60. Rapin Jan„Hráči karet“, olej na plátně, 70 x 80,5(85,5 x 95,5) 34 000 Kč49. Tichý František„Paganini - plakát k výstavě“,litografie, 100 x 70 (110,5 x 81)29 000 Kč100. Radimský Václav„Krajina s řekou“, olej na kartonu, 305 000 Kč29. Kostka Ferdiš Džbánek„Výprask za kradení dřeva v lese“,keramika, STUPAVA, výška 20cm5 500 Kč140. Panuška Jaroslav„Česká kvetoucí krajina s figurální stafáží“,olej na kartonu, 50 x 65 (60 x 75) 87 500 Kč85. Mucha Alfons „Portrét mladéhomuže v kožichu“, kresba inkoustem,průměr výřezu 12,5cm (26,5 x 26)55 000 Kč265. Neprakta - WinterJiří „Nejede na MS, neboťv Chile se musí hrát čile“,štětcová malba tuší,27,5 x 18 8 500 Kč18. Šlitr Jiří„Vyzývavý dívčíakt“, kombinovanátechnika, ve výřezu21 x 13 (35 x 27)2 500 Kč180. Špaňhel Jakub„Poloakt plavovlásky“, malba naplátně, 150 x 5539 000 Kč30. Luxusní americká panenka,WKS/Keeneye, výška 75cm25 000 Kč27., 28. Kostka FerdišTalíře „Popíjející lovci polovu“ a „Lovení křepelek“,keramika, STUPAVA,průměr 25cm 4 500 Kč165. Pelc Antonín„Z Casablanky -Spalri Ahmed Taibi“,64. Váza, sklo, MOSER, kvaš-akvarel, vevýška 20,5cm, průměr výřezu 38 x 33 (61 x14cm 3 500 Kč 49) 14 000 KčCelkem je v nabídce 293 položek, z toho 193 tvoříobrazy všech technik, kresby a grafiky a 100jsou sběratelské a umělecké předměty a šperky.Prohlídka: čtvrtek 15-17 hod., pátek 10-17 hod., sobota 9-12 hod., neděle od 9 hod.Viewing: Thursday 3pm-5pm, Friday 10am-5pm, Saturday 9am-noon, Sunday from 9am224. Ronek Jaroslav „Prácev nákladním přístavu“, olej nalepence, 60 x 70 (86 x 76)49 000 Kč200. Procházka Josef „Zimní náladas figurální stafáží“, olej na plátně, 65 x84 (78,5 x 97,5) 95 000 KčIn total there are 293 lots included in the auctionof which 193 are paintings, drawings andprints and 100 are art objects, collectables andjewellery.www.aukcnidum.cz

1. Lyčka „Opava“, olej-tempera, ve výřezu40 x 75 (72 x 105) 2 500 Kč3. Žižka Jiří „Dva ženské akty -přítelkyně“, olej na sololitu, 30 x40 (38 x 48) 3 000 Kč4. Drha Josef „Ostrava - Pohledz ateliéru“, olej na lepence, ve výřezu13 x 20 (30 x 36) 3 900 Kč5. Procházka Antonín „Zápaslva s orlem“, akvarel-kvaš, ve výřezu39 x 59 (62 x 81,5)13 900 Kč6. Kolář Jiří „Pět Eiffelových věží v Paříži“,kombinovaná technika, ve výřezu 27 x 54 (47 x72,5) 12 500 Kč7. Tichý František„Paganini hrajícína housle“, lept, vevýřezu 36 x 20 (63 x43) 16 000 Kč9. Treuchel Josef „Slunečniceve váze“, olej na desce, 81x 61 (96 x 75) 2 900 Kč12. neurčeno „Potok v borovicovém lese“,olej na plátně, 67 x 97 (90 x 122) 6 500 Kč13. Mareček Bohumil „Poloaktmladé ženy“, olej na lepence,35 x 27 (53 x 45,5)7 500 Kč15. Ebel Toni „Krajina s kvetoucím vřesovištěm“, olej nalepence, 33 x 51 (50 x 79) 5 000 Kč17. Schön Fráňa „Západ slunce na Hané“, olejna lepence, 17 x 22,5 (28 x 34) 2 400 Kč38. Váza RADŽASTAN,stříbro, INDIE, 67 000 Kč21. Hodinky kapesnípánské,OMEGA, 3 500 Kč 24. Dámská kabelkas uchem, 1 500 Kč40. Hána Jan - HannaJan „CLIO - Stojící antickámúza“, bronz, mramor,celková výška 64cm,výška podstavce 11,5cm29 000 Kč26. Talíř nástěnný Míšeň,„Dobití Zimního paláce1917“, 3 500 Kč32. Plastika Rosenthal,„Hodující myš“, 600 Kč36. Váza reprezentativní,1 200 Kč37. Unikátní hudební nástrojz Tibetu „SHANKHA“, stříbro,mušle, korál, tyrkysy, barevnásklíčka, 93 000 Kč19. Pařízek Jan „Dívkaa varhany - Personifikacevarhan“, olej na plátně,80 x 60 1 900 Kč42. Collet J. - GoldarJ. „January and May“,rytina, 37 x 26,5 (40 x29,5) 3 900 Kč43. nesignováno „The HumorousThought of a SchoolBoy, or two Heads betterthan one“, rytina, 37 x 27 (40x 29,5) 6 500 Kč44. Rada Vlastimil „Kůň s nákladem na saních a dvavozkové“, litografie, ve výřezu 30 x 48 (50 x 65,5) 900 Kč46. Laštovka Karel „Láska,žena, mateřství“, litografie, 66x 51 (80 x 60) 2 500 Kč45. Nowak Willi „Odpočinekpři koupání“, kombinovaná technika,ve výřezu 40 x 50 (72 x 85)29 500 Kč50. Majer Antonín „Rozkvetlájabloň“, olej na plátně,86 x 80,5 (103 x 98)15 000 Kč52. Jaroněk Bohumír„Otevřená valašská krajina“, dřevoryt,45 x 60,5 (75 x 90,5)6 000 Kč55. Tomek Antonín „Honosnákytice lučního kvítí“, olej naplátně, 93 x 76 (111 x 95)14 000 Kč59. monogramista „Krajinas rybníkem před bouří“, olej nalepence, 60 x 69,5 (74,5 x 85)3 500 Kč62. Makovský Vincenc„Hlava T.G. Masaryka“,61. Uprka Františekhlína pálená, celková výška41cm„Mladá maminka v krojis dětmi“, hlína pálená,1 900 Kčvýška 51cm 4 700 Kč69. Nůž na dopisy, řezba v kosti, délka20,5cm, 400 Kč65. Karafa se zabrušovanouzátkou, 500 Kč66. Unikátní šálek s podšálkem,rok 1895, 1 800 Kč70. Čajová a dezertní souprava šestiosobní, porcelán,ROSENTHAL, 2 900 Kč86. Galbavý Rudolf „Vítkovice“,akryl, 67 x 47 (83,5 x 63,5)4 900 Kč84. Držkovic Valentin „Stojící muž s dýmkou“,olej na plátně, 130 x 60,5 (123,5 x 63)14 000 Kč80. „Psí rodinka ležící naslámě“, řezba ve dřevě1 900 Kč 75. Těžítko na psací stůl, bronz,81. Žižka Jiří „Akt hrajícína cello“, olej na desce,kámen, délka 10cm, výška 6,5cm600 Kč40 x 30 (46 x 36)3 000 Kč82. Chaba Karel „UDvou srdcí“, olej na plátně,31 x 25 (36 x 29,5)29 000 Kč88. Luňáček Josef „Život v kuchyni naValašsku“, olej na lepence, 50 x 70 (61 x80,5) 3 200 Kčwww.aukcnidum.cz

92. Teissig Karel „Dívčí akt v interiéru“,štětcová malba tuší, 53 x 75,5 (55x 77,5) 9 000 Kč93. Šmek Josef „Tvůrčísvoboda aneb jíst je třeba- Pocta Warholovi“, olejna plátně, 130 x 11014 000 Kč94. Nosek Jiří „Posvátný Ararat“, olejtempera,59 x 74 (73,5 x 88,5) 6 000 Kč95. Dvorský Bohumír„Letní kytice ve váze“,olej-tempera, 90 x 65(109 x 83) 29 000 Kč96. neurčeno „Dvědívky s košíkem“, akvarel-kvaš,35 x 28 (41,5 x35) 3 800 Kč99. Lászlóffy E. „Bílé kachny na vodě“,olej na desce, 46 x 67 (60,5 x 81,5)5 900 Kč108. Vějíř, 500 Kč101. Servírovací mísa, EDGEMALKIN, CORRELLA CE&M,2 800 Kč103. Váza, 650 Kč109. Šavle, 2 600 Kč 110. „Soldaten - Atlas“, 3 500 Kč 111. Dámská šperkovnice,2 900 Kč113. PORZELLANFAB-RIK PASSAU, 3 500 Kč115. Tichý Miroslav„Dvě dívky v rozhovoru“,fotografie, 18 x 13 cm20 000 Kč117. Tichý Miroslav „Zavýčepem“, fotografie, 18 x13 19 000 Kč116. Souprava na podáváníalkoholických koktejlů pogolfu, 3 900 Kč118. Šálek s podšálkem,PRAG, 1 500 Kč120. Kachel „Golgota“,fajáns, DELT, 19 000 Kč125. Vajce Stanislav„Surrealistický ženský akt“,kombinovaná technika, vevýřezu 36,5 x 28 (61,5 x50,5) 10 000 Kč129. Poduška V. „Bílovec v létě“,olej na desce, 52 x 63 (66,5 x 77,5)2 500 Kč131. nesignováno „Životv sednici I“, olej na desce,24 x 18 (39,5 x 34)59 000 Kč132. nesignováno „Životv sednici II“, olej na desce,24 x 18 (39,5 x 34)59 000 Kč 133. Šetelík Jaroslav „Pražský hrad v zimě přizápadu slunce“, olej-tempera, 49,5 x 75 (68,5 x94,5) 99 000 Kč134. neurčeno „Kytice veváze“, olej na plátně, 40 x 30(49 x 39) 9 000 Kč136. neurčeno „Usedlost v Alpách“, olejna sololitu, 40 x 50 (56 x 65) 4 500 Kč148. Plastika, bronz,onyx, 8 500 Kč137. Holas Miroslav„Dívka“, olej na lepence,70 x 50 (82 x 62)12 000 Kč138. Hofman Karel „Občerstvení v ziměna Valašsku“, olej na lepence, 40 x 60 (54x 74) 27 500 Kč139. Ronek Jaroslav „Dvě parnílokomotivy“, olej na lepence, 60 x 80(80 x 100) 39 500 Kč142. Žardiniéra, porcelán,ROYAL DUX, 12 000 Kč155. Mísa s uchy,MÍŠEŇ, 6 900 Kč149. Vázičkas úzkým hrdlem,2 000 Kč151. Hodiny stolní,GÚERINIERE A SAUMUR,16 500 Kč160. Plastika „Dívka- Fortuna“, cín, výška72cm 5 800 Kč162. Drha Josef „Dřevěnice se zeleninovouzahrádkou v létě“, olej na kartonu,ve výřezu 27 x 36 (52 x 60,5)3 500 Kč167. Hartmann Fedřich„Zimní cesta k chalupě v podhůří“,tempera a kvaš, 20 x 24,5(43,5 x 46,5) 5 500 Kč171. Trnka Jiří „Dámav modrém kostýmu a kloboučku“,kombinovanátechnika, ve výřezu 45 x 30(63 x 48) 23 000 Kč173. Šnajberk (Schneiberg)Frant. „Dáma ve stylu ARTDE-KO“, olej na plátně, 62,5 x 45,5(80,5 x 65) 5 900 Kč174. Hoch K. „Lovecké zátiší“, olej na plátně,79,5 x 121 (97 x 135,5) 15 000 Kč175. Sedláček Josef „Pohádkovámořská scenérie“, olej na plátně, 107 x140 (123 x 154) 9 000 Kč176. Radimský Václav „Krajina s řekoua mostem“, kresba uhlem, ve výřezu21 x 30 (35 x 47) 8 000 Kč177. Réon „Hlava Mefista“,olej na desce, 80178. Špaňhel Jakubx 60 (92,5 x 73)„Ženský poloakt ve zlatébarvě“, olej-tempera,15 500 Kč160 x 50 39 000 Kč179. Špaňhel Jakub„Zlatovláska“, malba naplátně, 150 x 6039 000 Kč181. Sozanský Jiří Z cyklu„Běsi“ I, grafika, ve výřezu67 x 52 (87 x 68,5)1 900 Kč186. Ecrelman O. „Svatební pár vedvojkolce tažené běloušem“, malba naporcelánové desce, 30,5 x 20,5 (38 x27,5) 12 500 Kčwww.aukcnidum.cz