12.07.2015 Views

prospekT - Antikvity Art Aukce

JARNÍ AUKCE104. aukce starožitností, obrazů a uměníOstrava - Neděle 8. 5. 2011 od 11.00 hod.104th Ostrava Auction of Antiques and <strong>Art</strong>Sunday 8th May 2011 at 11 amOstrava, Českobratrská 19výběr z aukce / preview6. „Toreador“ - Holejšovská Zdeňka,obraz, olej na sololitu, 80 x 62 (94,5x 77,5), 59 000 Kč30. „Město“ - Placatka Ladislav, obraz,olej na plátně, 200 x 160 (213 x 172,5)28 000 Kč68. „Dívka v jezdeckém oblečení při skoku s koněmpřes překážku-parkur“ - Tomek Antonín, obraz, olej naplátně, 80 x 100 (98 x 118), 8 000 Kč65. „Abstrakce“ - Róna Jaroslav, obraz, tempera,33 x 43 (38,5 x 48,5), 26 500 Kč107. Fotografie „Gábina - Holícíse dívka“ Saudek Jan, fotografie,30 x 26 (52,5 x 41,5), 65 000 Kč130. „Vánoce“ - Sládek Jan Václavobraz, olej na lepence, 69 x 99 (88,5 x 118)59 000 Kč195. „Lipnice“ - Panuška Jaroslav, obraz, olejna plátně, 51 x 66 (70 x 84), 89 000 Kč98. „Chalupy v zimní krajině“ - UllmannJosef , obraz, olej na plátně, 52 x 70(63,5 x 84), 75 000 Kč80. „Z města“ - Čížek Bohuš, obraz, olej naplátně, 60 x 86 (73 x 100), 35 000 Kč31. „Snová krajina“ - WagnerLadislav Maria, obraz, olej na plátně69 x 48,5 (87,5 x 67,5), 17 500 Kč100. „Závodní automobil č. 7 při závodní jízdě“,Hála, obraz, olej na plátně, 98 x 147 (125 x 175)199 000 Kč220. „Antikrist“ - Zrzavý Jan, obraz,kresba uhlem ve výřezu 25 x 30 (41 x 45,5)199 000 Kč160. „Zátiší s jablky a hruškami“ ŠpálaVáclav, obraz, akvarel, 57 x 47(67,5 x 57), 49 000 Kč97. „Zimná krajina při Krupine“- Považan Július, obraz, olej naplátně, 84 x 77 (86 x 79),55 000 Kč96. „Vzpomínka na Tahiti“ - Kopf Maxim,obraz, olej na lepence, 31 x 41(47 x 57,5), 99 000 Kč79. „Snící dívka“ - Raskova Darina,obraz, olej-tempera ve výřezu35 x 28 (53 x 42,5), 7 800 Kč200. „Letní odpoledne“, Ullmann Josef, obraz,olej na kartonu, 48 x 60 (66 x 77), 165 000 Kč74. „Beskydská krajina“ - Lepík Karel, obraz,olej na plátně, 66 x 101 (80,5 x 115), 9 000 Kč120. Plastika „Sedící žena“ - JanečekOta, bronz, výška 24cm, základna cca23 x 20 cm, 250 000 Kč78. „Úprava mléka“, Blažek Zdeněk, obraz,olej na plátně, 98,5 x 72, 19 000 Kč75. „Mytologická figurální scéna“ - Brunner Samuelobraz, olej na lepence 48 x 69 (71,5 x 93), 59 000 KčCelkem je v nabídce 260 položek, z toho 192 tvoříobrazy všech technik, kresby a grafiky a 68jsou sběratelské a umělecké předměty a šperky.Prohlídka: čtvrtek 15-17 hod., pátek 10-17 hod., sobota 9-12 hod., neděle od 9 hod.Viewing: Thursday 3pm-5pm, Friday 10am-5pm, Saturday 9am-noon, Sunday from 9amIn total there are 260 lots included in the auctionof which 192 are paintings, drawings andprints and 68 are art objects, collectables andjewellery.www.aukcnidum.cz

91. „Krajina ve žních“Kunc Jaromír, obraz, olej na dřevě, 16,5 x 25 (27,5 x 35),1 900 Kč93. „Zátiší s kyticí a hodinami“Vukovič Svetislav, obrázek,olej na lepence, 12 x 10 (19 x 17),1 500 Kč94. „Zátiší s dvěma kyticemi“Vukovič Svetislav, obrázek, olejna lepence, 12 x 10 (19 x 17),1 500 Kč95. „Mořský příboj“Hofman Karel, obraz, olej na plátně,45,5 x 64,5 (60 x 80), 16 000 Kč99. „Štěstí - Světská madona“Horáková - Helclová Ludmila,obraz, olej na plátně, 65 x 50(70,5 x 54,5), 19 000 Kč125. „Mísa s ovocem“Šteffel Josef, obraz, olejtemperave výřezu, 41 x 27(52,5 x 64,5), 2 500 Kč127. „Zpracování lnu“Podzemná - Suchardová Anna,obraz, tempera, 42 x 62 (69 x 89),15 000 Kč131. „Příbor - Rodiště SigmundaFreunda“ - Sládek Jan Václav, obraz,olej na desce, 70 x 100 (86,5 x 116),29 000 Kč132. „Z Beskyd“ - Sládek JanVáclav, obraz, olej na sololitu,50 x 65,5 (66,5 x 82), 3 000 Kč133. „Bitva u hradu“nesignováno, obraz, domalba,53 x 76 (72,5 x 95), 7 500 Kč137. „Dívka ve večernítoaletě se šperky“ Lászlöffy,obraz, olej na lepence,30 x 21 (38 x 30), 4 500 Kč140. „Havíř v dole“Wünsche Vilém, obraz, olej-tempera,64 x 80 (78,5 x 95), 39 000 Kč150. „Horníci v rubání“Wünsche Vilém, obraz, olej na plátně,55 x 72 (72 x 87), 39 000 Kč151. „Renesanční téma“Anderle Jiří, obraz,kombinovaná technika,ve výřezu 27 x 17 (47 x 36),8 500 Kč157. „Jáma Pokrok u Petřvaldu“neurčeno, obraz, tempera,70 x 100 (88 x 116), 7 000 Kč159. „Orání koňmi“neurčeno, obraz, grafika,49 x 69 (61 x 81), 1 900 Kč181. „Červená hra II“Moldřík Jiří, obraz, olej na desce,35 x 40 (45 x 51), 4 000 Kč183. „Trh ve městě“Luňáček Josef V., obraz, pastel,63 x 50 (69 x 54), 4 900 Kč185. „Štěstí“Sládek Jan Václav, obraz,olej na lepence, 63,5 x 48(80,5 x 65,5), 15 000 Kč187. „Mladá žena v kroji“Dostál Jaroslav, obraz, pastel,65,5 x 50 (82 x 66,5), 3 800 Kč190. „Portrét muže v bílé vestě“Tannenberg J., obraz, olej naplátně, 33,5 x 26 (40 x 33),3 500 Kč191. „Portrét ženy s krajkovýmlímečkem“ Tannenberg J., obraz,olej na plátně, 33,5 x 26 (40 x 33),3 500 Kč197. „Cesta kolem kraje lesa“Horský Václav, obraz, olej nalepence, 24,5 x 20 (38,5 x 34,5)1 200 Kč198. „Cikánská ulice“Adolfi - Kohn Adolf, obraz, olej na lepence,24 x 30,5 (31 x 37,5), 1 500 Kč199. „Fialková ulička“Adolfi - Kohn Adolf, obraz,olej na lepence, 31,5 x 20,5(38,5 x 27,5), 1 500 Kč201. „Hlava otroka“ - ŠerýchJaroslav, obraz, barevný lept,ve výřezu 16 x 12 (33,5 x 27,5),2 500 Kč202. „Svatý Florian“ nesignováno,obraz, olej na plátně, 32,5 x 24(43 x 32,5), 4 500 Kč204. „Na kraji borovéholesa“ - Šlam - Bor, obraz,olej na plátně, 40,5 x 24,5(41,5 x 26,5), 700 Kč205. „Stará vrba u vody“Oliva Viktor, obraz, kresbalavírovaná, ve výřezu 20,5 x 25(31,5 x 36,5), 1 800 Kč206. „Zimní krajina s vrbami kolempotoka“ - Liesegang Helmut, obraz,olej na desce, 20,5 x 27 (42 x 48),55 000 Kč207. „Letní podvečer u řeky“Micke, obraz, olej na plátně,35 x 45 (51 x 61), 19 500 Kč208. „Lodě na moři“ - Eberl FrancoisZdenek, obraz, olej na plátně,34,5 x 51,5 (46,5 x 63,5), 36 000 Kč209. „Dítě v květech - Putti“neznámý autor, obraz, olej na plátně,40 x 47,5 (57,5 x 64,5), 38 000 Kčwww.aukcnidum.cz