04.01.2015 Views

40. AUKCE - Aukční síň Vltavín

41. Konvolut 4 grafických listů .................................................. 500 Kč<br />

různé techniky, všechny signovány, všechny číslovány, Herčík,<br />

Istler, Čechová aj.<br />

42. Konvolut 8-mi grafických listů s motivem Prahy ............... 500 Kč<br />

všechny signovány, F. Emler, V. Hejna, K. Müller, R. Klimovič,<br />

R. Michal, E. Vänke, aj.<br />

• 43. Návrh na plakát Standard ..................................................... 700 Kč<br />

lavírovaná kresba tuší, akvarel, papír, 26,5 x 17,5 cm<br />

64. Karel Černý (1910-1960) Ležící žena ........................... 7 500 Kč<br />

•<br />

litografie, 1945, 24 x 29,6 cm, sign. PD K. Černý 1945<br />

•<br />

65. Salvador Dalí (1904-1989)<br />

Božská komedie - Ráj : Anděl slunce ...................... 2 900 Kč<br />

barevný dřevoryt, 25,2 x 18,2 cm, rám, dokumentace přiložena,<br />

soupis Löpsinger č. 1115<br />

66. Petr Dillinger (1899-1954) Dvě ženy ............................. 300 Kč<br />

tužka, akvarel, papír, 27 x 24 cm, sign. PD Dillinger<br />

44. Návrh na plakát Standard .................................................... 700 Kč<br />

lavírovaná kresba tuší, papír, 26,5 x 17,5 cm<br />

67. Rudolf Fila (1932) Kompozice ............................. 300 Kč<br />

litografie, 52,6 x 36 cm, sign. PD R. Fila, Album 76<br />

45. Konvolut 10 Ex libris .......................................................... 1 000 Kč<br />

různé techniky, signovány<br />

46. Konvolut 10 graf. listů ........................................................ 1 200 Kč<br />

Demel, Istler, Jíra, 3x Lhoták, Kábrt, Kučerová , Šindler<br />

a 1x nesign.<br />

47. Konvolut 14-ti graf. listů ..................................................... 1 400 Kč<br />

Oberthor, Hladík, Horálek, Suchánek, Lhoták, všechny signovány<br />

48. Konvolut graf. listů a kreseb ............................................... 2 500 Kč<br />

Bouda-Krajina, Herčík-Praha ND PF 1984, Lhoták-Letadlo<br />

v krajině, Moravec-PF1982<br />

2. Česká a světová grafika, kresby 17. - 20. stol.<br />

I. část<br />

49. Karel Adamus (1943) Kompozice ............................. 100 Kč<br />

psací stroj, papír , 21,8 x 15,2 cm, sign. PD Karel Adamus,<br />

Album 76<br />

• 50. Jiří Anderle (1936) Komedie č.10 (II) ............... 1 900 Kč<br />

kombinovaná technika, 16 x 13,3 cm, sign. DU Anderle, rám,<br />

č. 27/60<br />

•<br />

51. Juraj Bartusz (1933) Segment šablóny k rotačnej<br />

plastike vertikálne simetrickej .................................... 50 Kč<br />

reliéfní tisk, 1976, 53,4 x 37,2 cm, sign. PN Bartusz 1976,<br />

Album 76<br />

52. Eva Bednářová (1937-1986) Hlavy ................................... 1 200 Kč<br />

tužka, papír, 42,5 x 31,5 cm, sign. PD Eva Bednářová<br />

68. Rudolf Fila (1932)<br />

Záhada nad zimní krajinou ....................................... 900 Kč<br />

kombinovaná technika, 1977, 53,8 x 46 cm, sign. PD R. Fila 77<br />

69. Stanislav Filko -Zavarský (1937) Kompozice ............. 100 Kč<br />

kombinovaná technika, papír, 52 x 36 cm, sign. PD<br />

FILKO - Zavarský<br />

70. Stanislav Filko-Zavarský (1937) Kompozice ............... 50 Kč<br />

tužka, běloba, 32,5 x 12 cm, sign. PD FILKO - Zavarský,<br />

Album 76<br />

71. Daniel Fischer (1950) Kompozice ............................... 50 Kč<br />

tisk, 48 x 33,5 cm, sign. PD Daniel Fischer, Album 76<br />

72. Dobroslav Foll (1922-1981)<br />

Schůzovní terminologie: Je to špatně postavený...... 200 Kč<br />

uhel, akvarel, koláž, papír, 1961, 27 x 27 cm, sign. v kresbě<br />

Foll, člen skupiny RADAR<br />

73. Dobroslav Foll (1922-1981) Radar ..................................... 600 Kč<br />

tužka, akvarel, papír, 1960, 21 x 30,5 cm, sign. LD Foll 60,<br />

člen skupiny RADAR<br />

74. Emanuel Frinta (1896-1970) Akt ...................................... 500 Kč<br />

tužka, papír, 1927, 34,5 x 24,5 cm, sign. PD Em. Frinta,<br />

dat. 30. VI. 27<br />

75. Emanuel Frinta (1896-1970) Milenci ............................... 900 Kč<br />

tuš, papír, 1928, 28,5 x 22 cm, sign. PD Em. Frinta 28<br />

•<br />

• 53. Vincenc Beneš (1883-1979)<br />

Motiv ze Starých Kestřan u Písku ............................ 500 Kč •<br />

tuš, papír, 1955, 21.3 x 27 cm, sign. PD V. Beneš<br />

76. Vladimír Fuka (1926-1977) Velký vůz ................................ 300 Kč<br />

tempera, papír, kov, 1964, 10,5 x 14,9 cm, sign. vzadu<br />

Fuka Vladimír, použito jako PF 1965<br />

77. Vladimír Fuka (1926-1977) Strom ...................................... 400 Kč<br />

tuš, papír, 1946, 24,9 x 35,8 cm, monogr. LD F 49<br />

54. Hugo Boettinger (1880-1934)<br />

Zefyr unáší Psyché ze skály ....................................... 700 Kč<br />

tužka, papír, 1922, 23,5 x 18 cm, sign. PD HBoettinger 1922,<br />

vzadu uvedeno : orig. kresba k Amor a Psyché<br />

55. Susanne Bora Kompozice - PF 2002 ............ 100 Kč<br />

kombinovaná technika, 13 x 11 cm, přiloženo přání: Vše nejlepší<br />

v Novém Roce 2002 Susanne Borová<br />

78. Vladimír Fuka (1926-1977) Cesta ....................................... 500 Kč<br />

inkoust, papír, 1943, 22,1 x 25,9 cm, sign. DU Fuka 43<br />

79. František Gross (1909-1985) Postava ............................ 1 000 Kč<br />

litografie, 1976, 42,7 x 29,4 cm, sign. PD F. Gross 76, č. 21/73<br />

80. Eduard Halberštát (1937) Malé leporelo ......................... 100 Kč<br />

tuš, papír, 38 x 30 cm, sign. PD Eduard Halberštát, Album 76<br />

56. Adolf Born (1930) PF 1987 Tomáš Svoboda ....... 400 Kč<br />

litografie, 19,1 x 9,3 cm, sign. DU A. Born, č. 14/200<br />

• 57. Adolf Born (1930) Anděl strážný ..................... 1 900 Kč<br />

serigrafie, 29,5 x 20 cm, sign. PD A. Born, č. 130/200<br />

•<br />

•<br />

•<br />

58. Adolf Born (1930) Kancelářská myš ................. 1 900 Kč<br />

serigrafie, 22,2 x 15,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 100/200<br />

59. Adolf Born (1930) Rodinné divadlo .................. 1 900 Kč<br />

serigrafie, 25 x 18 cm, sign. PD A. Born, pasparta, č. 161/200<br />

60. Cyril Bouda (1901-1984) Litografické zátiší ................. 600 Kč<br />

litografie, 38,8 x 26,5 cm, sign. PD CBouda, č. 121/200<br />

61. Vladimír Boudník (1924) Monotyp .............................. 7 500 Kč<br />

kombinovaná technika, 1959, 8 x 11 cm, sign. DU V.B., rám,<br />

vzadu nápis Tvůrčí sílu v roce 1959 přejí explosionalisté<br />

62. Olga Čechová (1925) Kompozice ............................. 400 Kč<br />

suchá jehla, 39,5 x 29,8 cm, sign. PD Olga Čechová , Album 76<br />

63. Ladislav Čepelák (1924-2000) Kutná Hora ........................ 500 Kč<br />

lept, 18,6 x 16,5 cm, sign. PD Čepelák, vzadu razítko Českého<br />

fondu výtvarných umění<br />

2<br />

81. Josef Hampl (1932) Kompozice ............................. 400 Kč<br />

kombinovaná technika, 1976, 46,5 x 29,8 cm, sign. PD<br />

Jos. Hampl 76, Album 76<br />

82. Daniela Havlíčková (1946) Hnízdo .................................... 600 Kč<br />

lept, 33 x 20 cm, sign. PD Daniela Havlíčková, Album 76<br />

83. Vlastislav Hofman (1884-1964) Hlava ................... 1 200 Kč<br />

linoryt, 17,9 x 14,7 cm, značeno v linoleu monogr. H, rám<br />

84. Jan Hrubý (1945) Botka ...................................... 150 Kč<br />

tuš, papír, 24,6 x 30,6 cm<br />

85. Jan Hrubý (1945) XA - 456 .................................. 150 Kč<br />

tuš, papír, 42 x 29,5 cm<br />

86. Jan Hrubý (1945) Postavy ................................... 300 Kč<br />

lavírovaná kresba tuší, papír, 1971, 29,5 x 41,7 cm,<br />

sign. PD Hrubý 71<br />

• 87. Marc Chagall (1887-1985) Před obrazem ..................... 7 800 Kč<br />

litografie, 1962, 32 x 24 cm, rám, soupis Mourlot 402,<br />

dokumentace přiložena