04.01.2015 Views

40. AUKCE - Aukční síň Vltavín

334. Vladimír Komárek (1928) Dvě židle s dopisem ................ 450 Kč<br />

dřevoryt, 1988, 17,7 x 12,5 cm, sign. DU V. Komárek, pasparta<br />

335. Vladimír Komárek (1928) Golem ..................................... 850 Kč<br />

dřevotisk, 1971, 18,4 x 12,8 cm, sign. DU V. Komárek<br />

336. Vladimír Komárek (1928) Most ..................................... 1 200 Kč<br />

tuš, papír, 12 x 16,6 cm, sign. PD V. Komárek, rám<br />

337. Jan Konůpek (1883-1950) Tycho Brahe ........................... 300 Kč<br />

lept, 20,8 x 16,2 cm, monogr. PD KPK<br />

338. Jan Konůpek (1883-1950)<br />

Orfeus se loučí s Euridikou ........................................ 400 Kč<br />

lept, 27 x 20,5 cm, sign. PD Konůpek<br />

•<br />

339. Jan Konůpek (1883-1950) Sopky ................................... 2 500 Kč<br />

akvarel, tužka, papír, 60 x 47 cm, monogr. PD KPK<br />

• 3<strong>40.</strong> Jan Kotík (1916) Král pije ............................... 1 600 Kč<br />

lept, 20,8 x 15,6 cm, sign. PD Jan Kotík, rám<br />

358. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1980 ................................... 300 Kč<br />

litografie, 1979, 8,5 x 6 cm, sign. DU Kamil Lhoták 79<br />

359. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1983 Dr. M. Novotný ....... 300 Kč<br />

litografie, 1982, 11,4 x 8,5 cm, sign. DU K. Lhoták 82<br />

360. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1985 ................................. 300 Kč<br />

litografie, 1984, 4,9 x 9,5 cm, sign. DU K. Lhoták<br />

361. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1989 C. Morávek .............. 300 Kč<br />

litografie, 1988, 12,5 x 9 cm, značeno PD na kameni K. L.<br />

362. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1989 Kamil Lhoták ......... 300 Kč<br />

litografie, 1988, 7 x 11,5 cm, sign. DU K. Lhoták<br />

363. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1989 Tomáš Svoboda ....... 300 Kč<br />

litografie, 1988, 7 x 11,7 cm, sign. LD K. Lhoták<br />

364. Kamil Lhoták (1912-1990) Jablko ..................................... 500 Kč<br />

litografie, 5 x 3,4 cm, monogr. PD KL, č. 22/100,<br />

dole slepotiskové razítko Lyra Pragensis<br />

341. Pravoslav Kotík (1889-1970) Saně s koněm .................. 2 600 Kč<br />

dřevoryt, 1919, 26 x 32,7 cm, sign . PD Pravoslav Kotík 1919,<br />

pasparta, ruční tisk<br />

342. Pravoslav Kotík (1889-1970)<br />

Čtoucí děvče (Vendulka Kotíková) ......................... 2 900 Kč<br />

tužka, papír, 1925, 49 x 38 cm, sign. PD P. Kotík 1925,<br />

rám, na okrajích poškozeno<br />

•<br />

343. Pravoslav Kotík (1889-1970) Pastevec ........................... 2 900 Kč<br />

akvarel, papír, 1930, 13 x 17 cm, monogr. PD P. K. 30, rám<br />

344. Pravoslav Kotík (1889-1970) Žena u zrcadla ................ 3 000 Kč<br />

litografie, 1944, 23,5 x 16,5 cm, sign. LD P. Kotík 44, pasparta<br />

345. Jan Kotík (1916) Zátiší .................................... 6 000 Kč<br />

akvarel, papír, 40 x 54,5 cm, sign. LD Jan Kotík<br />

346. Radoslav Kratina (1928-1999) Kompozice ............. 500 Kč<br />

serigrafie, 24,5 x 17 cm, sign. PD R. Kratina, rám, č. 7/30<br />

347. Radoslav Kratina (1928-1999) Bez názvu ............. 2 900 Kč<br />

monotyp, 20,9 x 14,9 cm, sign. PD Kratina, pasparta<br />

• 348. Radoslav Kratina (1928-1999) Bez názvu ............. 2 900 Kč<br />

monotyp, 21 x 16,5 cm, sign. PD R. Kratina, pasparta<br />

•<br />

349. Rudolf Kremlička (1886-1932)<br />

Žena se založenýma rukama .................................. 2 200 Kč<br />

litografie, 17 x 13 cm, sign. PD R. Kremlička<br />

350. Ludvík Kuba (1883-1956)<br />

Ženský profil proti světlu ....................................... 8 900 Kč<br />

uhel, papír, 1901, 38,7 x 41,5 cm, sign. LD Kuba, Mnichov 1901,<br />

rám, tužkou vzadu kresba spod. části mužského aktu,<br />

monografie L. Kuby str. 120, č.1<br />

•<br />

351. Bohumil Kubišta (1884-1918) Autoportrét ..................... 5 000 Kč<br />

dřevoryt, 22,7 x 15,2 cm, značeno v desce K.,1918,<br />

M.Nešlehová - B. Kubišta, Odeon, 1993, str.189 a str. 283 č.276<br />

• 352. Bohumil Kubišta (1884-1918)<br />

Motiv z Florencie (Povoz).......................................12 000 Kč<br />

lept na hedvábí, 25 x 35 cm, značeno v desce DU Bohumil Kubišta<br />

1907, Odeon 1993, str. 223 č.32<br />

353. František Kupka (1871-1957) Ochranitelé ........................ 500 Kč<br />

litografie, 24 x 21 cm, značeno na kameni LD Kupka, rám,<br />

oboustranná litografie<br />

354. Josef Lada (1887-1957) Taneček ................................ 1 200 Kč<br />

2x litografie, 15,5 x 15,5 a 5 x 7 cm, rám<br />

355. Karel Laštovka (1938-1986) Ležicí postava ................. 1 900 Kč<br />

litografie, 30,5 x 47 cm, sign. PD K. Laštovka, rám, autorský tisk<br />

356. Josef Lehoučka (1923-1999)<br />

Kotrmelec velkého ptáka ........................................... 400 Kč<br />

suchá jehla, 1971, 15,5 x 22,5 cm, sign. PD Josef Lehoučka 71<br />

357. Kamil Lhoták (1912-1990)<br />

PF 1978 Dr. M. Novotný ............................................ 300 Kč<br />

litografie, 1977, 7,6 x 11 cm, sign. PD Kamil Lhoták 77<br />

365. Kamil Lhoták (1912-1990) PF 1988 Kamil Lhoták .......... 500 Kč<br />

litografie, 1987, 10,3 x 14,3 cm, monogram. PD K. L.<br />

•<br />

366. Kamil Lhoták (1912-1990) Stan s vlajkou ......................... 600 Kč<br />

litografie, 1973, 8,6 x 11,4 cm, sign. PD Kamil Lhoták 73, č. 11/50<br />

•<br />

14<br />

367. Kamil Lhoták (1912-1990) Hangár ................................ 1 200 Kč<br />

litografie, akvarel, 1979, 16,3 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 79<br />

368. Kamil Lhoták (1912-1990) Letadlo nad balvany .......... 1 200 Kč<br />

serigrafie, 1982, 21,5 x 15 cm, sign. LD K. Lhoták 82,<br />

značeno na sítu PD Kamil Lhoták 82<br />

369. Kamil Lhoták (1912-1990) Lokomotiva ......................... 1 400 Kč<br />

tuš, papír, 14,9 x 18,8 cm<br />

370. Kamil Lhoták (1912-1990)<br />

Přecházeti koleje přísně zakázáno ......................... 1 600 Kč<br />

tuš, papír, 13 x 20,3 cm<br />

371. Kamil Lhoták (1912-1990) Zababov .............................. 1 600 Kč<br />

tuš, papír, 11,8 x 19,7 cm<br />

372. Kamil Lhoták (1912-1990) Opravář .............................. 1 900 Kč<br />

tuš, papír, 24,4 x 16,2 cm<br />

373. Kamil Lhoták (1912-1990) Malá ponorka ..................... 1 900 Kč<br />

litografie, 1981, 16 x 21,4 cm, sign. PD Kamil Lhoták 81, č. 33/35<br />

374. Kamil Lhoták (1912-1990) Vlastencové z Boudy .......... 7 000 Kč<br />

koláž, akvarel, tuš, papír, 25 x 18 cm, sign. DU Kamil Lhoták,<br />

vzadu popsáno: Vlastencové z boudy, ilustrace ke straně 83<br />

rukopisu<br />

375. Josef Liesler (1912) Kompozice ............................. 500 Kč<br />

litografie, 1971, 42,5 x 26,8 cm, sign. PD Liesler 71, č. 50/200<br />

376. Josef Liesler (1912) Hlava ženy ........................... 1 100 Kč<br />

akvarel, papír, 1939, 9 x 6,5 cm, sign. DU Liesler 39, rám<br />

377. Antonín Majer (1882-1963)Mánes .................................. 1 500 Kč<br />

lept,akvatinta, 23 x 29,7 cm, sign. PD Majer, rám<br />

378. G. S. Maran (1886-) Hradčany v oblacích ............. 700 Kč<br />

lept, 21,8 x 24,8 cm, sign. PD Maran, rám<br />

379. Rastislav Michal (1936) Žena ........................................ 200 Kč<br />

dřevoryt, 17,9 x 11 cm, sign. DU Michal, č. 46/140<br />

380. Zdeněk Mlčoch (1921-1995) Kulaté náměstí ................ 1 000 Kč<br />

akvarel, papír, 1946, 30 x 41,5 cm, sign. PD Zd. Mlčoch 46 <br />

•<br />

381. Zdeněk Mlčoch (1921-1995) Park ................................. 2 100 Kč<br />

akvarel, papír, 1949, 34,7 x 24,8 cm, monogr. PD ZM<br />

382. Daisy Mrázková (1923) Krajina ................................ 1 300 Kč<br />

barevné křídy, tužka, papír, 1986, 24 x 33 cm, sign. vzadu<br />

Daisy Mrázková 86<br />

383. Grigorij Musatov (1889-1941) Čtenář .................. 3 800 Kč<br />

tuš, papír, 27,9 x 16,8 cm, sign. PD G. Musatov, rám<br />

384. Grigorij Musatov (1889-1941) Má první láska .... 3 900 Kč<br />

tuš, papír, 25,9 x 17 cm, rám