- Page 1 and 2:
S H T Ë P I A B O T U E S E Libër
- Page 4 and 5:
Nevila Haxhimali, Dhurata Hoxha Lib
- Page 6 and 7:
PËRMBAJTJA Plani mësimor ........
- Page 8 and 9:
14.3 Zbritja në rresht me prishje
- Page 10 and 11:
1. Numri Kuptimi i numrit Objektiva
- Page 12 and 13:
Nr Kapitulli Objektivat e kapitulli
- Page 14 and 15:
43. Të mbledhë me dhjetëshe të
- Page 16 and 17:
82. Kap XI Të mbledhë nr. dyshif
- Page 18 and 19:
123. Kap XVII Të dallojë te nr re
- Page 20 and 21:
165. od19 Orë e lirë 9 166. od20
- Page 22 and 23:
2- REALIZIMI I KUPTIMIT Puna me tek
- Page 24 and 25:
3- REFLEKTIMI Për të kontrolluar
- Page 26 and 27:
KAPITULLI 2 Në kapitullin e dytë
- Page 28 and 29:
MËSIMI 2.4 Mosbarazimet. Operatori
- Page 30 and 31:
KAPITULLI 3 Në kapitullin e tretë
- Page 32 and 33:
MËSIMI 3.4 Si të gjesh numrin sek
- Page 34 and 35:
Problema 6 është vetëm për nxë
- Page 36 and 37:
MËSIMI 3.11, 3.12 Mëso relacionin
- Page 38 and 39:
Zhvillimi i mësimit 1- EVOKIMI Më
- Page 40 and 41:
3- REFLEKTIMI Në këtë moment më
- Page 42 and 43:
MËSIMET 4.9, 4.10 Veprimet me numr
- Page 44 and 45:
MËSIMI 5.1; 5.2 Dhjetëshet e plot
- Page 46 and 47:
KAPITULLI 6 Niveli i ulët Niveli i
- Page 48 and 49:
3-REFLEKTIMI: Problem i ri Plotëso
- Page 50 and 51:
Objektivat për trupat gjeometrikë
- Page 52 and 53:
7 + 4 =……+…..+….. =……+
- Page 54 and 55:
4-Gjej shumën:(Shiko mësimet e pu
- Page 56 and 57:
MËSIMI 6.7 Gjej afërsisht, saktë
- Page 58 and 59:
Më pas nxënësit diskutojnë në
- Page 60 and 61:
Punë e pavarur Ushtrime, Fletë Pu
- Page 62 and 63:
10 + 0 = 10 9 + 1 = 10 8 + 2 = 10
- Page 64 and 65:
Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 66 and 67:
Lexohen barazimet nga nxënësit. N
- Page 68 and 69:
Nxënësit punojnë në fletore pë
- Page 70 and 71:
Niveli i lartë: Të shkruajë pa
- Page 72 and 73:
KAPITULLI 9 Në kapitullin e nënt
- Page 74 and 75:
Test Matematika 2 Data ……......
- Page 76 and 77:
Në kapitullin e dhjetë është p
- Page 78 and 79:
Detyrë shtëpie: Punohet fleta e p
- Page 80 and 81:
Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 82 and 83:
2-REALIZIMI I KUPTIMIT: Shpjegim dh
- Page 84 and 85:
Kontroll individual e vlerësim i p
- Page 86 and 87:
Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 88 and 89:
3-REFLEKTIMI: Problem i ri Punohet
- Page 90 and 91:
Niveli mesatar: Të zbërthejë zb
- Page 92 and 93:
Zhvillimi i mësimit 1--EVOKIMI: Sh
- Page 94 and 95:
Të vendosë ndryshesën në zbritj
- Page 96 and 97:
MËSIMI 13.1 Mbledhja e numrave me
- Page 98 and 99:
Plotësohet Ushtrimi 1dhe lexohen b
- Page 100 and 101:
Detyrë shtëpie: Si detyrë mund t
- Page 102 and 103: Zhvillimi i mësimit 1-EVOKIMI: Stu
- Page 104 and 105: 3-REFLEKTIMI: Problem i ri Sa nxën
- Page 106 and 107: P .sh: 3 + 3 + 4 = 10 6 + 2 + 2 = 1
- Page 108 and 109: KAPITULLI 14 Niveli i ulët Niveli
- Page 110 and 111: Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 112 and 113: Punimi i një pjese të tyre me nx
- Page 114 and 115: Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 116 and 117: Niveli i lartë: Të lexojë pa ga
- Page 118 and 119: 8. Gjej zgjidhjet. Plotëso. {3 ,4
- Page 120 and 121: Unë jam___________________________
- Page 122 and 123: 10. Problemë. Në një dyqan u shi
- Page 124 and 125: Zhvillimi i mësimit 1- EVOKIMI -Pa
- Page 126 and 127: Mësuesja diskuton ushtrimet një p
- Page 128 and 129: Pas kësaj nxënës të ndryshëm i
- Page 130 and 131: MËSIMI 16.3; 16.4; 16.5 Rreshtimi
- Page 132 and 133: numër NJËSHET përfaqësohen nga
- Page 134 and 135: MËSIMI 18.1; 18.3 Mënyra të ndry
- Page 136 and 137: KAPITULLI 19 Niveli i ulët Niveli
- Page 138 and 139: Ose: Punohet në fletën e minitest
- Page 140 and 141: Niveli i lartë: Të krahasojë nu
- Page 142 and 143: ka numra ka akrepa ora mat kohën m
- Page 144 and 145: Zhvillimi i mësimit 1-EVOKIMI: Mun
- Page 146 and 147: Nxënës të ndryshëm zgjidhin me
- Page 148 and 149: Niveli i lartë: Të shpjegojë me
- Page 150 and 151: 2-REALIZIMI I KUPTIMIT: Shpjegim dh
- Page 154 and 155: 7. Kryej veprimet në shtyllë. Shk
- Page 156 and 157: 8-Emërto figurën gjeometrike. Viz