28.06.2013 Views

tc balıkesir üniversitesi fen bilimleri enstitüsü biyoloji eğitimi ...

tc balıkesir üniversitesi fen bilimleri enstitüsü biyoloji eğitimi ...

tc balıkesir üniversitesi fen bilimleri enstitüsü biyoloji eğitimi ...

SHOW MORE
SHOW LESS

You also want an ePaper? Increase the reach of your titles

YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.

EK N’nin devamı<br />

GÜNLÜK DERS PLANI 6<br />

BÖLÜM 1<br />

Dersin adı Biyoloji<br />

Sınıf 10. Sınıf<br />

Ünitenin adı/no Boşaltım Sistemleri<br />

Konu Memeli Böbreğinin Yapısı<br />

Önerilen süre 1 X 45<br />

BÖLÜM 2<br />

Öğrenci kazanımları/hedef ve kazanımlar<br />

Memeli böbreğinin yapısını<br />

kavrayabilme<br />

Ünite kavramları ve sembolleri/davranış<br />

örüntüsü<br />

Metanefroz böbrek, Fibröz gömlek,<br />

Kabuk, Medulla, Havuzcuk, Malpigi<br />

cisimciği, Kanalcıklar<br />

Öğretme-öğrenme-yöntem ve teknikleri Soru-cevap, V- diyagramı, Deney<br />

Kullanılan eğitim teknolojileri-araç, gereçler ve<br />

kaynakça<br />

-öğretmen<br />

-öğrenci<br />

Öğretme-öğrenme etkinlikleri<br />

Ders kitabı, Böbrek Modeli, Vdiyagramı,<br />

Koyun böbreği, Küvet,<br />

Bistüri<br />

-dikkati çekme<br />

Geçen dersimizde insanda boşaltım<br />

-güdüleme<br />

sistemini görmüştük. İnsanında<br />

-gözden geçirme<br />

memeliler grubunda yer almaktadır.<br />

-derse geçiş<br />

Bugün koyun böbreğinin yapısını<br />

-bireysel öğrenme etkinlikleri (ödev vb.) inceleyerek, memelilerdeki böbrek yapısı<br />

-grupla öğrenme etkinlikleri (proje, gezi, gözlem hakkındaki bilgilerimizi görsel olarak ta<br />

vb.)<br />

pekiştireceğiz.<br />

BÖLÜM 3<br />

Ölçme-değerlendirme<br />

-bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik ölçmedeğerlendirme<br />

-grupla öğrenme etkinliklerine yönelik ölçmedeğerlendirme<br />

-öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde<br />

öğrenme hızında olan öğrenciler için ek ölçmedeğerlendirme<br />

etkinlikleri<br />

Dersin diğer derslerle ilişkisi<br />

184<br />

Öğrencilerin V-diyagramları<br />

incelenerek, bireysel öğrenmeleri<br />

değerlendirilecek.

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!