12.07.2015 Views

en Antiekveiling september 2010 Porselein & Aardewerk

Algem<strong>en</strong>e Kunst- <strong>en</strong> <strong>Antiekveiling</strong> <strong>september</strong> <strong>2010</strong><strong>Porselein</strong> & <strong>Aardewerk</strong>Kavel nr. 1001:Drie diverse Delfts blauw aardewerk ronde schotelsjar<strong>en</strong> '50, De Porceleyne Fleséén met e<strong>en</strong> floraal decor <strong>en</strong> twee met landschapsvoorstelling<strong>en</strong>naar Mesdag <strong>en</strong> Wijsmuller. (3) D ca. 40 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1002:Twee Delfts blauw aardewerk ronde schotelsgemerkt De Porceleyne Fleséén herinneringsschotel Juliana <strong>en</strong> Bernhard <strong>en</strong> één met e<strong>en</strong>bloem<strong>en</strong>mand (schilfer). (2) D ca. 37 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1003:E<strong>en</strong> Polychrome aardewerk wandplaquette19e eeuwmet e<strong>en</strong> voorstelling van e<strong>en</strong> rivierlandschap met e<strong>en</strong> zeilschip ine<strong>en</strong> gekleurde florale cartouche met rocailles (geheelgerestaureerd). 39x35 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1004:Zes Delfts polychrome aardewerk herinneringstegels1945, De Porceleyne Flesherinneringstegels ter geleg<strong>en</strong>heid van de bevrijding 1945. (6)20x14 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1005:E<strong>en</strong> polychrome aardewerk staande koe20e eeuwmet e<strong>en</strong> bloem<strong>en</strong>decor <strong>en</strong> op e<strong>en</strong> rechthoekig basem<strong>en</strong>t(restauratie). L 23 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1006:E<strong>en</strong> groot <strong>en</strong> drie kleine Staffordshire aardewerkvormstukk<strong>en</strong>ca. 1900grote staande figuur met Schotse kleding <strong>en</strong> drie maal de Princeof Wales zitt<strong>en</strong>d op e<strong>en</strong> bok (<strong>en</strong>kele schilfertjes). (4) H 38 <strong>en</strong> 12cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1007:E<strong>en</strong> polychrome porselein<strong>en</strong> theeservies19e eeuwbestaande uit e<strong>en</strong> theepot <strong>en</strong> suikerpot met deksels, melkkan,spoelkom, 5 kopjes <strong>en</strong> 6 schotels, met landschapjes met figur<strong>en</strong><strong>en</strong> vergulde rand<strong>en</strong> (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>). (15)

Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1008:E<strong>en</strong> Makkum blauw met polychrome aardewerk vormstukbegin 20e eeuwKees d<strong>en</strong> Aap met e<strong>en</strong> slaapmuts als deksel (schilfers). H 24 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1009:Vijf diverse polychrome porselein<strong>en</strong> vormstukk<strong>en</strong>ca. 1900, gemerkt Parijs <strong>en</strong> 1x W<strong>en</strong><strong>en</strong>drie Meiss<strong>en</strong> kopie<strong>en</strong> van mythologische figur<strong>en</strong>, e<strong>en</strong> staande man<strong>en</strong> e<strong>en</strong> romantisch paar (beschadiging<strong>en</strong>). (5) H ca. 15 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1010:Zes diverse polychrome porselein<strong>en</strong> figuurstukk<strong>en</strong>ca. 1900, gemerkt Parijsverschill<strong>en</strong>de theaterfigur<strong>en</strong> (beschadigign<strong>en</strong>). (6) H ca. 18 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1011:E<strong>en</strong> paar Delfts blauw aardewerk dekselvaz<strong>en</strong>18e eeuw, gemerkt De Porceleyne Lampetkanbalustervorm met e<strong>en</strong> decor van e<strong>en</strong> kandschap in cartouches(beschadiging<strong>en</strong>). (2) H 33 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1012:E<strong>en</strong> polychrome porselein<strong>en</strong> moccaserviesjebegin 20e eeuw, gemerkt Fraureuthe<strong>en</strong> moccapo, suikerbakje, melkkan <strong>en</strong> zes kop-<strong>en</strong>-schotels ope<strong>en</strong> langwerpig blad, met bloem<strong>en</strong> <strong>en</strong> romantische taferel<strong>en</strong>. L 56cm (blad)Richtprijs: € 30,00 tot € 300,00Kavel nr. 1013:E<strong>en</strong> Zuid Holland plateel bekervaasjar<strong>en</strong> '20, gemerkt PZH decor Breetveltmet e<strong>en</strong> gestileerd decor in vele kleur<strong>en</strong> (voetrandschailfertjes). H31 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1014:Twee diverse blauw wit aardewerk kann<strong>en</strong>20e eeuwverschill<strong>en</strong>de modell<strong>en</strong> met florale decors. (2) H 23 <strong>en</strong> 20 cmRichtprijs: € 30,00 tot € 300,00Kavel nr. 1015:Twee blauw wit aardewerk tabakspott<strong>en</strong> met koper<strong>en</strong>deksels20e eeuw, met merkbalustervorm met florale cartouches met tekst<strong>en</strong> "Varinas" <strong>en</strong>

Bolonga" (restauratie, schilfers). (2) H 25 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1016:E<strong>en</strong> serie van elf Zuid Holland plateel oranjebord<strong>en</strong>voornamelijk jar<strong>en</strong> '30, gemerkt PZHmet oranjebom<strong>en</strong>, rank<strong>en</strong> <strong>en</strong> verschill<strong>en</strong>de tekst<strong>en</strong> <strong>en</strong> gegolfderand. (11) D 25,5 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1017:E<strong>en</strong> polychrome <strong>en</strong> verguld porselein<strong>en</strong> koffieservies19e eeuwbestaande uit koffiekan <strong>en</strong> suikerpot met deksels, melkkan,spoelkom <strong>en</strong> 12 kop-<strong>en</strong>-schotels, met italianiser<strong>en</strong>delandschapp<strong>en</strong> (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>). (28)Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 1018:E<strong>en</strong> polychrome <strong>en</strong> verguld porselein<strong>en</strong> inktstel19e eeuwrechthoekig model op voluutvormige pootjes <strong>en</strong> met florale decors(<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>, inktpotje vervang<strong>en</strong> door hout<strong>en</strong> imitatie)L 20 cmRichtprijs: € 30,00 tot € 300,00Kavel nr. 1019:E<strong>en</strong> polychrome aardewerk beeldjar<strong>en</strong> '30, Sophie de Lerma, gemerkt SLTCe<strong>en</strong> voorovergebog<strong>en</strong> oude vrouw met e<strong>en</strong> zak op de rug,staande op e<strong>en</strong> bloemheuveltje. H 24 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1020:E<strong>en</strong> polychrome <strong>en</strong> verguld porselein<strong>en</strong> theepot19e eeuwbol model met plat dekseltje <strong>en</strong> met e<strong>en</strong> decor van landschapp<strong>en</strong>met figur<strong>en</strong> in ijzerrood (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>). H 12 cmRichtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 1021:Vier blauw wit aardewerk twgels in e<strong>en</strong> lijst18e eeuwmet militaire figur<strong>en</strong> (beschadiging<strong>en</strong>). 28,5x28,5 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1022:E<strong>en</strong> collectie polychrome porselein<strong>en</strong> Coprnhag<strong>en</strong>vormstukjes20e eeuw, gemerkte<strong>en</strong> meisje, e<strong>en</strong> ijsbeer, muisjes, e<strong>en</strong> slak, e<strong>en</strong> konijn, hond<strong>en</strong> <strong>en</strong>vogels, hierbij e<strong>en</strong> st<strong>en</strong><strong>en</strong> vogeltje. (16)

E<strong>en</strong> K<strong>en</strong>nemerland plateel bol vaasjejar<strong>en</strong> '20/'30met e<strong>en</strong> gekleurd decor in de trant van De Stijl op e<strong>en</strong> roomwitteondergrond (schilfertjes). H 14,5 cmRichtprijs: € 200,00 tot € 400,00Kavel nr. 1031:E<strong>en</strong> paar polychrome aardewerk plaquettes19e eeuwovale rococo vorm met gekleurde rocailles <strong>en</strong> met blauw witvoorstelling<strong>en</strong> van italianiser<strong>en</strong>de landschapp<strong>en</strong> met figur<strong>en</strong> <strong>en</strong>ruïnes (schilfertjes). (2) 39x30 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 1032:E<strong>en</strong> collectie plateel kleingoedjar<strong>en</strong> '20/'30, gemerkt PZH, Arnhem, <strong>en</strong>z.vier kannetjes, twee kandelaartjes, plm. 11 vaasjes,bloemhangertje, miniatuur jardiniere, klompjes, <strong>en</strong>z.Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1033:E<strong>en</strong> collectie plateel20e eeuw, verschill<strong>en</strong>de gemerkte<strong>en</strong> bord, e<strong>en</strong> di<strong>en</strong>blad, rookgerei, e<strong>en</strong> vaas <strong>en</strong> hierbij tweeporselein<strong>en</strong> vogeltjes (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>).Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1034:E<strong>en</strong> serie van zes aardewerk komm<strong>en</strong> op voet20e eeuw, gemerkt Societé Céramique Maastrichtmet rood transfer decor "Tea drinker" op e<strong>en</strong> roomwitteondergrond (2 zwaar beschadigd). (6) D 16,5 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1035:E<strong>en</strong> porselein<strong>en</strong> theepot, koffiekan <strong>en</strong> melkkanbegin 20e eeuwcapucijner geglazuurd <strong>en</strong> met metal<strong>en</strong> motur<strong>en</strong> (<strong>en</strong>kelebeschadiging<strong>en</strong>). (3) H 23 cm (koffiepot)Richtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1036:E<strong>en</strong> polychrome porselein<strong>en</strong> koffieseries19e eeuwbestaande uit e<strong>en</strong> koffiepot <strong>en</strong> suikerpot met deksels, e<strong>en</strong>melkkan, spoelkom, 10 kopjes <strong>en</strong> 13 schoteltjes, met decors vanlandschapjesm te romantische figur<strong>en</strong> (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>).(27)Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00

Kavel nr. 1037:E<strong>en</strong> polychrome <strong>en</strong> verguld porselein<strong>en</strong> koffieservies19e eeuwbestaande uit 2 koffiepott<strong>en</strong> met deksels, suikerpot, melkkan, 9kopjes <strong>en</strong> 10 schotels, met decors van landschapp<strong>en</strong> incartouches (beschadiging<strong>en</strong>). (22)Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1038:E<strong>en</strong> Zuid Holland plateel vaas <strong>en</strong> e<strong>en</strong> aspergeschaal1989 <strong>en</strong> 1918, gemerkt PZHde vaas cilindrisch <strong>en</strong> de schaal met twee vakk<strong>en</strong> <strong>en</strong> zonderboterkan, met florale decors (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>). (2) H 28 cmL 40 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1039:Vier diverse polychrome porselein<strong>en</strong> vormstukk<strong>en</strong>20e eeuw, één gemerkt Ros<strong>en</strong>thal <strong>en</strong> één Sitz<strong>en</strong>dorfe<strong>en</strong> ree, e<strong>en</strong> bok met e<strong>en</strong> hond, e<strong>en</strong> ligg<strong>en</strong>d hert <strong>en</strong> e<strong>en</strong> ijsbeer(<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong>). (4) H 38 cm (bok)Richtprijs: € 150,00 tot € 300,00Kavel nr. 1040:Twaalf diverse aardewerk tegels18e eeuw <strong>en</strong> laterbestaande uit 9 diverse blauw wit tegels met verschill<strong>en</strong>de decors,1 polychrome vogeltegel in lijst <strong>en</strong> 2 polychrome Perzischetegegels met figur<strong>en</strong> in reliëf (beschadiging<strong>en</strong>). (12)Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1041:E<strong>en</strong> wit aardewerk fonteintje op e<strong>en</strong> beschilderd hout<strong>en</strong>bordbegin 20e eeuw, gemerkt Gi<strong>en</strong>met deksel, lekbakje <strong>en</strong> metal<strong>en</strong> kraantje (schilfertjes). 65x42 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1042:E<strong>en</strong> Zuid Holland glansplateel vaasjar<strong>en</strong> '20, gemerkt Goedewaag<strong>en</strong>balustervormig model met e<strong>en</strong> decor van fuchsia's <strong>en</strong> gestileerderank<strong>en</strong> op e<strong>en</strong> beige ondergrond (schilfertje, bodembarstje). H 36cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1043:E<strong>en</strong> paar Delfts polychrome aardewerk pott<strong>en</strong> metdeksels1973/1974, gemerkt De Porceleyne Flesbalustervormige geribd model met koepelvormig deksel <strong>en</strong> mete<strong>en</strong> floraal decor met vogels. (2) H 37 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00

Kavel nr. 1044:E<strong>en</strong> Zuid Holland glansplateel ronde schotelca. 1907, gemerkt PZH, schilder J. Koolplat model met e<strong>en</strong> gestileerd decor met paarse viooltjes in e<strong>en</strong>gro<strong>en</strong>, geel <strong>en</strong> oker maanvorm. D 41 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 1045:E<strong>en</strong> Delfts polychrome aardewerk vijfdelig kaststel1878, gemerkt De Porceleyne Flesbestaande uit drie balustervormige vaz<strong>en</strong> met deksels bekroonddoor e<strong>en</strong> papegaai <strong>en</strong> twee bekervaz<strong>en</strong>, met e<strong>en</strong> decor vanHollandse landschapjes met wandelaars in cartouches metservetwerk <strong>en</strong> vrucht<strong>en</strong> in reliëf (<strong>en</strong>kele beschadiging<strong>en</strong> <strong>en</strong>restauraties). (5) H 25,5 <strong>en</strong> 36 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 500,00Kavel nr. 1046:Vijf diverse dierfigur<strong>en</strong> <strong>en</strong> twee portretbustes20e eeuwe<strong>en</strong> kaketoe (Ens), e<strong>en</strong> gans <strong>en</strong> twee muss<strong>en</strong> (Goebel), e<strong>en</strong> kat(Beswick), e<strong>en</strong> biscuit portret van Byron <strong>en</strong> e<strong>en</strong> buste vanChuchill. (7)Richtprijs: € 100,00 tot € 200,00Kavel nr. 1047:Twee Zuid Holland plateel ronde schotels1926 <strong>en</strong> 1927, gemerkt PZHe<strong>en</strong> diepe met omgeslag<strong>en</strong> rand <strong>en</strong> e<strong>en</strong> platte met verschill<strong>en</strong>degestileerde decors. (2) D 30 <strong>en</strong> 26,5 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 200,00Kavel nr. 1048:Twee Zuid Holland plateel bord<strong>en</strong>1927 <strong>en</strong> 1930, gemerkt PZHmet verschill<strong>en</strong>de gestileerde florale. (2) D 23 <strong>en</strong> 26 cmRichtprijs: € 50,00 tot € 300,00Kavel nr. 1049:Ti<strong>en</strong> stuks divers plateeljar<strong>en</strong> '20, verschill<strong>en</strong>d gemerktdrie schoteltjes, e<strong>en</strong> sigar<strong>en</strong>beker, vier miniatuurvaasjes, e<strong>en</strong>kandelaar <strong>en</strong> e<strong>en</strong> potje met deksel, met verschill<strong>en</strong>de decors. (10)Richtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1050:E<strong>en</strong> Zuid Holland plateel vaasjar<strong>en</strong> '20, gemerkt PZH Decor Breetveldknobbelvaas met e<strong>en</strong> gestileerd decor met druipglazuur. H 22 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00

Kavel nr. 1051:E<strong>en</strong> Zuid Holland plateel vaas1929, gemerkt PZH, met e<strong>en</strong> gestileerd floraal decor (halsgerestaureerd). H 43 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1052:E<strong>en</strong> Zui Holland plateel bord <strong>en</strong> e<strong>en</strong> vaas1930, gemerkt PZHmet gestileerde art deco decors. (2) D 26 cm H 17 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Kavel nr. 1053:Zev<strong>en</strong> stuks divers plateeljar<strong>en</strong> '20, verschill<strong>en</strong>d gemerktvier vaasjes, e<strong>en</strong> likeurkan <strong>en</strong> twee pott<strong>en</strong>, met verschill<strong>en</strong>deflorale decors, e<strong>en</strong> met gero metal<strong>en</strong> montuur. (7) H van 11,5 tot22 cmRichtprijs: € 100,00 tot € 300,00Algem<strong>en</strong>e Kunst- <strong>en</strong> <strong>Antiekveiling</strong> <strong>september</strong> <strong>2010</strong>Kavel nr. :