11.07.2015 Views

<strong>Halfjaarlijkse</strong> <strong>Kunst</strong>- <strong>en</strong> <strong>antiekveiling</strong> <strong>mei</strong> <strong>2010</strong>Schilderij<strong>en</strong>, aquarell<strong>en</strong> <strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>Kavel nr. 0001:Arie Johannes Zwart (1903-1981)Waterlandschap bij zonsopgangr.o. get.39x79 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0002:Fedor van Kregt<strong>en</strong> (1871-1937)Koei<strong>en</strong>l.o. get.49x69 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0003:Gerard Altmann (1877-1914)Koei<strong>en</strong> aan de waterkantr.o. get.59x79 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0004:H. Endlich, pseudoniem van H<strong>en</strong>ri Welter(1886-1948)Waterleliesr.o. get.34x49 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0005:Jo Schrijnder (1894-1968)E<strong>en</strong>d<strong>en</strong> vlieg<strong>en</strong>d bov<strong>en</strong> rietkraagr.o. get.79x99 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0006:Evert Moll (1878-1955)Zeehav<strong>en</strong>r.o. get.38,5x58 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0007:Evert Moll (1878-1955)Bedrijvigheid in de Rotterdamse hav<strong>en</strong>l.o. get.40x60 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0008:

Marinus Johannes de Jongere, pseudoniem vanM.Drulman (1912-1978)Bedrijvigheid in Rotterdamse hav<strong>en</strong>r.o. get.58x98 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0009:Marinus Johannes de Jongere, pseudoniem vanM. Drulman (1912-1978)Mol<strong>en</strong>s in de polder bij Rotterdaml.o. get.59x99 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0010:Willem van der V<strong>en</strong> (1898-1958)Hollands waterlandschap met waterlelies <strong>en</strong> zeilbot<strong>en</strong>r.o. get.59x99 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0011:Christiaan H<strong>en</strong>drik Hammes (1872-1965)Boerderij aan de waterkantr.o. get.68x93 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0012:Jan van Vuur<strong>en</strong> (1871-1941)Bosslootl.o. get.28x38 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0013:Jan van Vuur<strong>en</strong> (1871-1941)Nunspeetse boerderijr.o. get.board, 32x51,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0014:Johan Cornelis Eliza Kuijpers (1894-1981)Berk<strong>en</strong>boom in ocht<strong>en</strong>dnevell.o. get.98x64 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0015:Gerard Johannes Delfgaauw (1882-1947)Rotterdamse hav<strong>en</strong>r.o. get.

39x79 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0016:Johannes Petrus Mol<strong>en</strong>aar (1914-1989)Rotterdamse hav<strong>en</strong>r.o. get.23x43 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0017:Adrianus Johannes Gro<strong>en</strong>eweg<strong>en</strong> (1874-1963)Boerin met twee koei<strong>en</strong>l.o. get.aquarel, 33x51,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0018:Adrianus Johannes Zwart (1903-1981)Hollandse polderplasr.o. get.39x59 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0019:Piet van der Hem (1885-1961)Landschap met boerderij, mogelijk Frieslandr.o. get.karton geplakt op paneel, 23x25 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0020:R. Arnold (19/20 eeuw)Twee vecht<strong>en</strong>de schooljong<strong>en</strong>sl.o. get.51x41 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 600,00Kavel nr. 0021:Hollandse School (19e eeuw)Huisje langs bevror<strong>en</strong> vaart34x43 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0022:H<strong>en</strong>drik Fleurbaaij (1896-1975)Hav<strong>en</strong> van Rotterdam bij avondr.o. get. <strong>en</strong> '4848x68 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0023:Gerard Delfgaauw (1882-1947)

"Bij Leidsch<strong>en</strong>dam"r.o. get.58x78 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0024:Johann Jungblutt (1860-1912)Winters weggetjer.o. get.paneel, 43x27,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0025:Roeland Koning (1898-1962)"Kademuur in opbouw, Wilhelminakade", met op deachtergrond De Hef te Rotterdamr.o. get. <strong>en</strong> 1946houtskool, aquarel <strong>en</strong> gouache, 73x98 cmDaarbij <strong>en</strong> afgebeeld in: Herstel van de hav<strong>en</strong>s vanRotterdam. Twaalf reproducties in kleur, D<strong>en</strong> Haag1947, 195/325. Hierin twaalf reproducties naargewass<strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong> van R. Koning, waaronderbov<strong>en</strong>staand werk.Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0026:Willem Zwart (1867-1957)Aan de vaartr.o. get. <strong>en</strong> 191860x80 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0027:Lion Schulman (1851-1943)"Aan de Horn te Loosdrecht"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get. ophandgeschrev<strong>en</strong> etiket <strong>en</strong> gedateerd 1893paneel, 19,5x27 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0028:Johan Meijer (1885-1970)"Winteravondzon (Lar<strong>en</strong>)"l.o. get.39x59 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0029:Aris Knikker (1887-1962)Zonnige gracht te Delftr.o. get.29x39 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00

Kavel nr. 0030:Dirk Wiggers (1866-1933)Kerkje te Heelsumr.o. gemonogrammeerd, te dater<strong>en</strong> rond 190067x97 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0031:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)Vismarkt te Rotterdaml.o. get.aquarel, 29,5x38 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0032:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)De oude kachelmarkt te Rotterdamr.o. get.schilderskarton, 20,5x29,5 cmRichtprijs: € 1800,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0033:Cornelis Anthonie (Kees) van Waning (1861-1929)Hollands stadsgezichtr.o. get.39x59 cmRichtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0034:Willem George Frederik Jans<strong>en</strong> (1871-1949)Ploeg<strong>en</strong>de boerr.o. get.49x99 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0035:Jan van Rhijnn<strong>en</strong> (1859-1929)Houtsprokkelaarsters op bospadl.o. get.98x78 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0036:Cornelis Kuijpers (1864-1932)Kasteel Doorweerth te Oosterbeekr.o. get.55x38 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0037:Johan H<strong>en</strong>drik Kaemmerer (1894-1970)Zomerse straatscène met draaiorgel

.o. get.paneel, 20,5x26,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0038:Franse School (20e eeuw)Winters Parijs met paard<strong>en</strong>tram bij avondl.o. onduidelijk get.63x91 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0039:Willem Gerard Hofker (1902-1980)"Museum Willet Holthuijz<strong>en</strong>, Amsterdam"l.b. get. <strong>en</strong> 1946houtskool met roodkrijt tek<strong>en</strong>ing, z.l., circa 40x30 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0040:H<strong>en</strong>k van Leeuw<strong>en</strong> (1890-1972)"Linschoterbrug te Oudewater"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.49x69 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0041:H<strong>en</strong>drik Cornelis Kran<strong>en</strong>burg (1917-1997)Caféterras in Nu<strong>en</strong><strong>en</strong>r.o. get.58,5x88 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0042:Sam Blazer (1901-1971)Het Buit<strong>en</strong>hof te 's-Grav<strong>en</strong>hager.o. get. <strong>en</strong> '36houtskool <strong>en</strong> pastel, circa 40x50 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0043:H<strong>en</strong>k van Leeuw<strong>en</strong> (1890-1972)Winterse poortl.o. get.60x99 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>handel H. Bos "De Poort"Noordeinde D<strong>en</strong> HaagRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0044:Johan Meijer (1885-1970)"Winteravond"l.o. get.25x44 cm

Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0045:Willem Steelink jr (1856-1928)"Op d<strong>en</strong> akker"r.o. get.26x37 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 600,00Kavel nr. 0046:Klaas ('Kaas') Koster (1885-1969)De Vol<strong>en</strong>damse Geertje Karregat "de Zaligmaker", inde volksmond "Ouwe Geert de Zaligmaker"r.o. get. <strong>en</strong> 1918 <strong>en</strong>in dorso get. <strong>en</strong> adres van de schilder in Hilversum67x54 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0047:Frans Helfferich (1871-1941)Vrouw met kind op binn<strong>en</strong>plaatsr.o. get.79x119 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0048:Carolus Johannes Thijs<strong>en</strong> (1867-1917)Boer<strong>en</strong>paar aan tafell.o. get.aquarel, 40x49 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0049:Johannes Evert Akkeringa (1861-1942)Wandelaars met hond in duinlandschapl.o. get.potloodtek<strong>en</strong>ing, 22,5x29 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0050:Johan Ernst Bäumer (1870-1919)Zonnig boer<strong>en</strong>erfr.o. get.69x99 cmRichtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0051:Jan van Vuur<strong>en</strong> (1871-1941)"In 't Leuv<strong>en</strong>umsche Bosch"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.74x99 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00

Kavel nr. 0059:Petrus Paulus Schiedges Jr (1860-1922)Boer in bootje op bossslootr.o. get.74,5x62 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0060:H<strong>en</strong>k van Leeuw<strong>en</strong> (1890-1972)Oost-Indische kers <strong>en</strong> zonnebloem<strong>en</strong> in tuin bijboerderijtjel.o. get.29x39 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0061:Ype W<strong>en</strong>ning (1879-1959)Gro<strong>en</strong>tekarr.o. get.39x59 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0062:Cees Bolding (1897-1979)Nett<strong>en</strong>boetsersveld Schev<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>r.o.get. <strong>en</strong> "Schev<strong>en</strong>ing<strong>en</strong> '38"48x58 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0063:Jacobus Cornelis Wijnandus Cossaar (1874-1977)Zicht op de Ridderzaal op het Binn<strong>en</strong>hof te 's-Grav<strong>en</strong>hager.o. get.48,5x59,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0064:Toon Koster (1913-1989)Stadshav<strong>en</strong> te Rotterdam bij avondl.o. get.58x88 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0065:Anthonie Pieter Schotel (1890-1958)Uitvar<strong>en</strong>de Vol<strong>en</strong>damse vissersvlootr.o. get. <strong>en</strong> '2480x100 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0066:Constant Artz (1870-1951)

Kavel nr. 0080:Hermanus Antonius (H<strong>en</strong>ri) van Daalhoff (1867-1953)Dorpjer.o. get.62,5x76,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0081:Omgeving Weiss<strong>en</strong>bruch (19e eeuw)Boerderij aan het waterl.o. onduidelijk get. <strong>en</strong> 1900aquarel, 43,5x58,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0082:Otto Willem Albertus (Albert) Roelofs (1877-1920)Boer op e<strong>en</strong> landwegl.o. get. <strong>en</strong> '9231,5x40,5 cmHerkomst: Kleindochter van de schilder A. Roelofs(Anne Roelofs, België)Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0083:Jacob Ritsema (1869-1943)Landschap bij Lar<strong>en</strong>l.o. get.marouflé, 31,5x49 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0084:Frans Bakker (1871-1944)Oudhollands binn<strong>en</strong>huisr.o. get.gouache, 41x59 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0085:Evert Moll (1878-1955)Rotterdamse hav<strong>en</strong> met graanelevator<strong>en</strong>l.o. get.59x99 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0086:Evert Moll (1878-1955)Rotterdams hav<strong>en</strong>gezichtl.o. get.paneel, 23x17 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0087:

58x78 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00Kavel nr. 0095:Wilhelm Hambüch<strong>en</strong> (1869-1939)Getijd<strong>en</strong>hav<strong>en</strong>r.o. get.board, 38,5x48,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0096:Georg Hambüch<strong>en</strong> (1901-1971)Hav<strong>en</strong> van Zeebruggel.o. get.59x79 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0097:Arie Johannes Zwart (1903-1981)"Schorr<strong>en</strong> bij het Brielse Gat"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get. <strong>en</strong> 195459x69 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0098:Jan van Vuur<strong>en</strong> (1871-1941)Zonnig bospaadje langs e<strong>en</strong> slootl.o. get.marouflé, 25x32 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0099:Theodorus van Oorschot (1910-1989)"Kerklaan achter de hoofdstraat in De Lier"r.o. get.48x38 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Art Galerie Hilton Rotterdam, 7 t/m 26<strong>mei</strong> 1979Brochure: Th. van Oorschot, afb. nr. 72Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0100:Aris Knikker (1887-1962)Mol<strong>en</strong>s aan e<strong>en</strong> poldervaartr.o. get.29,5x42,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0101:Joseph Gerardus van Jole (1877-1919)Aangemeerde platbodemsr.o. get.paneel, 22x29 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00

Kavel nr. 0102:B<strong>en</strong> Viegers (1886-1947)Het Oude Veerhuis te Overschiel.o. get.53,5x66,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0103:Mijndert van d<strong>en</strong> Berg (1876-1967)St. Bonifaciusbrug te Brugger.o. get.39x49 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Jubileumt<strong>en</strong>toonstelling van Mijndertvan d<strong>en</strong> Berg <strong>en</strong> "De Onafhankelijk<strong>en</strong>", Ver<strong>en</strong>iging vanBeeld<strong>en</strong>de <strong>Kunst</strong><strong>en</strong>aars Amsterdam,Najaarst<strong>en</strong>toonstelling 1942Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0104:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Dirk Wiggers (1866-1933)Boomgaard in l<strong>en</strong>tetooi37x61 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0105:Johan H<strong>en</strong>drik Kaemmerer (1894-1970)Boerin bij wastobbe op zonnig erfr.o. get. <strong>en</strong> 195049x69 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0106:H<strong>en</strong>drik Frau<strong>en</strong>felder (1885-1922)Mol<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong> meer in Warmondl.o. get.44x64 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0107:Aris Knikker (1887-1962)Waterlandschap met bootje in de rietkraagr.o. get.23,5x34,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0108:Marinus Johannes de Jongere (1912-1978)pseudoniem van M. DrulmanRotterdamse hav<strong>en</strong> zeeschep<strong>en</strong> <strong>en</strong> sleperr.o. get.69x119 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00

Kavel nr. 0109:Willy Schoonhov<strong>en</strong> van Beurd<strong>en</strong> (1883-1963)"Gladiol<strong>en</strong>"l.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.92x56 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0110:Louis Mettling (1847-1904)Stillev<strong>en</strong> met perzik <strong>en</strong> pruim<strong>en</strong>l.o. get.34x39 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0111:B<strong>en</strong> Viegers (1866-1947)Dahlia's in witte vaasl.o. get.49x39 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0112:Johannes Co<strong>en</strong>raad (Jan) Bleijs (1868-1952)Anjersl.o. get.houtskool <strong>en</strong> pastel, 49,5x33,5 cmRichtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0113:Philip Zilck<strong>en</strong> (1857-1930)Bruine vaasr.o. get.48x36 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0114:Emanuel Ernest Gerardus van der V<strong>en</strong> (1866-1944)Anemon<strong>en</strong> in vaasjer.o. get.30,5x21 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0115:Jacob Simon H<strong>en</strong>drik Kever (1854-1922)Bloemstillev<strong>en</strong>l.o. get.37x32,5 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00

Kavel nr. 0116:Baruch Laguna (1864-1943)Viol<strong>en</strong>r.o. get.39x28 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0117:Cornelius Louis (Cor) Alons (1892-1967)Stillev<strong>en</strong> met gro<strong>en</strong>tes op e<strong>en</strong> schaalr.o. get. <strong>en</strong> '27aquarel, 22x42 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0118:W. Markestein (20e eeuw)Sering<strong>en</strong> in gemberpotr.o. get.59x44 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0119:Floris Arntz<strong>en</strong>ius (1864-1925)Stillev<strong>en</strong> met Chinees beeldje <strong>en</strong> witte besjesaquarel, 29,5x36,5 cmMet echtheidsverklaring van e<strong>en</strong> kleindochter vanArntz<strong>en</strong>ius, mevrouw F.B. van Raab van Canstein -Arntz<strong>en</strong>iusRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0120:Hubert Bellis (1831-1902)Roz<strong>en</strong>r.o. get.paneel, 11,5x22,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0121:Johannes Evert Akkeringa Jr (1894-1983)Herfstboeketr.o. get.63x47,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0122:Jozef Gindra (1862-1938)Viol<strong>en</strong>r.o. get.32x26 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00

Kavel nr. 0123:Jozef de Belder (1871-1927)"Pêches"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso41x53,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0124:Victor Simonin (1877-1946)Boeket met witte, rode <strong>en</strong> gele roz<strong>en</strong>r.o. get.marouflé,78x99 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0125:Alfred Basti<strong>en</strong> (1873-1955)Stillev<strong>en</strong> met citro<strong>en</strong> <strong>en</strong> visl.o. get.paneel, 36x53 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0126:H<strong>en</strong>riette Gasina Dingemans-Numans (1877-1955)"Amaryllis Bella Donna"r.o. get.83x98 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0127:Theo van Els<strong>en</strong> (1896-1961)Figuurstudies, ondermeer: Het schildersmodel,Ligg<strong>en</strong>d naakt, Model voor spiegel, Lez<strong>en</strong>d <strong>mei</strong>sjede meeste get.10 inkttek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>, z.l., circa 30x20 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0128:Theo van Els<strong>en</strong> (1896-1961)E<strong>en</strong> 30-tal briev<strong>en</strong> van Theo van Els<strong>en</strong> geïlllustreerdmet elegante vrouw<strong>en</strong>, dronkaards <strong>en</strong> andere figur<strong>en</strong>Hierbij e<strong>en</strong> 10-tal litho's: figur<strong>en</strong>z.l., diverse afm.Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0129:Theo van Els<strong>en</strong> (1896-1961)Figuurstudies, ondermeer: Dronkaard, Bij het wijnvat,Indiaande meeste get.7 inkttek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>, z.l., circa 20x15 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00

Kavel nr. 0130:Theo van Els<strong>en</strong> (1896-1961)Stadsgezicht<strong>en</strong> van onder andere Arezzo, Lugano <strong>en</strong>Todide meeste get.8 inkttek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>, z.l., circa 20x30 cmRichtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0131:W. Segaar (20e eeuw)Gezicht op Leid<strong>en</strong> met de Marekerkr.o. get. <strong>en</strong> 192266x47 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 800,00Kavel nr. 0132:Frans Helfferich (1871-1941)"Jezus in het midd<strong>en</strong> der leerar<strong>en</strong>"r.o. get.paneel, 34x44 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0133:Herman Heij<strong>en</strong>brock (1871-1948)Op weg naar de fabriekr.o. get. <strong>en</strong> '0546x65 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0134:Marinus Johannes de Jongere, pseudoniem vanM. Drulman (1912-1978)Rotterdams hav<strong>en</strong> met zeeschep<strong>en</strong>r.o. get.49x78 cmRichtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0135:Marinus Johannes de Jongere, pseudoniem vanM. Drulman (1912-1978)Zeehav<strong>en</strong> met sleepbootr.o. get.58x99 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0136:H<strong>en</strong>k van Leeuw<strong>en</strong> (1890-1972)Bot<strong>en</strong> in Vol<strong>en</strong>damse vissershav<strong>en</strong>l.o. get.39x49 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0137:Kees van Dong<strong>en</strong> (1877-1968)

Amoureus paarkleur<strong>en</strong>litho, 22x17,5 cmUit: Anatole France, La révolte des anges,lithographies originales <strong>en</strong> couleurs de Van Dong<strong>en</strong>,Paris 1951Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0138:Exposición Internacional Colonial, Marítima y deArte Flam<strong>en</strong>co, Amberes [Antwerp<strong>en</strong>] 1930Imp.: J.E. Gooss<strong>en</strong>s, S.A. Bruxellesaffiche, kleur<strong>en</strong>litho, 104x74 cmHierbij: Brochures over deze Wereldt<strong>en</strong>toonstelling inhet kader van het Eeuwfeest der BelgischeOnafhankelijkheid, onder de Hooge Bescherming vanHH.MM. d<strong>en</strong> Koning <strong>en</strong> de KoninginRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0139:Gijs Kramer (1905)"Bretagne - La Turballe"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.83x78 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0140:Sierk Schröder (1903-2002)Portret van e<strong>en</strong> heer met onderscheiding<strong>en</strong>r.o. get.57x48 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0141:Hollandse School (20e eeuw)Meisje in witte jurk80x52 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0142:J. Abdullah (20e eeuw)Op weg naar de pasarl.o. get.49x69 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0143:Frederik Anton Kievits (1887-1951)Kampongr.o. get.39x59 cm

Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0144:Ernest Dez<strong>en</strong>tjé (1884-1971)"De gunung Rakoetak, Madjalaya"r.o. get.board, 56x71 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0145:Ernest Dez<strong>en</strong>tjé (1884-1971)Bom<strong>en</strong> aan Indonesische kustl.o. get.board, 47x58 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0146:Rudolf Bonnet (1895-1978)Balinees <strong>mei</strong>sjer.b. get. <strong>en</strong> 1924houtskool, 35x30 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0147:Bart Peizel (1887-1974)Plein bij e<strong>en</strong> Moskee te Algiersl.o. get. <strong>en</strong> "Algers '33"potlood <strong>en</strong> olieverf, 38x48 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0148:Phai (20e eeuw) ??Rotskustl.o. get.37x56 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0149:Willy Sluiter (1873-1949)"Keuk<strong>en</strong> Sabang" (Atjeh, Indonesië)l.o. get. <strong>en</strong> 1923houtskool <strong>en</strong> aquarel, 23,5x33 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0150:Willy Sluiter (1873-1949)Straatscène te Sabang (Atjeh, Indonesië)r.o. "Sabang, 1923"houtskool <strong>en</strong> aquarel, 23,5x34 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0151:Ernest Dez<strong>en</strong>tjé (1885-1972)Sawahsr.o. get.

oard, 36x48 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0152:Leonardus Joseph Eland (1884-1952)Tropisch strandr.o. get.48x83 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0153:Ernest Dez<strong>en</strong>tjé (1885-1972)"Het meer Telaga Pat<strong>en</strong>gan, Bando<strong>en</strong>g"l.o. get.69x59 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0154:Frits Ohl (1904-1976)Op de pasar,Man bij tempelingangbeide r.o. get.board, 28,5x22,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0155:Frits Ohl (1904-1976)Vissersbot<strong>en</strong>r.o. get.board, 40,5x33,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0156:Frits Ohl (1904-1976)Op de pasarl.o. get.board, 59x49 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0157:Frits Ohl (1904-1976)Figur<strong>en</strong> in Chinese wijk, Indonesiër.o. get.board, 88,5x68 cmRichtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00

Kavel nr. 0158:Hasim (1921-1981)Balinees halfnaakt, vrouw van de kunst<strong>en</strong>aarl.o. get.74x53 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0159:Willem van der Does (1889-1963)Ossewag<strong>en</strong> te Bataviar.o. get.board, 38x58 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0160:Willem van der Does (1889-1966)Indonesische vissersprauwl.o. get.48x72 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0161:Leonardus Eland (1884-1952)Waterval in tropisch woudl.o. get.88x59 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0162:Gerard Pieter Adolfs (1897-1968)"Bij Njandjoek"l.o. get. <strong>en</strong> '22, in dorso met atelier-etiketboard, 24,5x34 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0163:Willem Dooijewaard (1892-1980)Balinese Legong danseresr.o. get.100x55 cmRichtprijs: € 15000,00 tot € 20000,00Kavel nr. 0164:Charles Kemper (1913-1986)Prins H<strong>en</strong>drikkade met het Victoriahotel teAmsterdaml.o. get. <strong>en</strong> '75aquarel, 50x71 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0165:Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985)

Sneeuwlandschapr.o. get. in initial<strong>en</strong> <strong>en</strong> '68gouache, 23x30 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0166:Theodorus Johannes (Theo) Mooyman (1938-1991)"Tafel 's avonds I"r.o. get. <strong>en</strong> '83 <strong>en</strong> in dorso get.120x80 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0167:George Lampe (1921-1982)"Landschap"l.o. get. <strong>en</strong> '6129x39 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0168:Kees Andrea (1914-2006)Twee vrouw<strong>en</strong> <strong>en</strong> e<strong>en</strong> kindr.o. get.marouflé, 30x40 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0169:Jan van Heel (1898-1990)"Ingang circque d'hiver, Paris"m.o. get. <strong>en</strong> '47inkt <strong>en</strong> aquarel, 30x20 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0170:Huub Hierck (1917-1978)"Nijloever, Egypte"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.88x98 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0171:Huub Hierck (1917-1978)"De pop van de buikspreker"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.79x59 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0172:Huub Hierck (1917-1978)Fabriekscomplexr.o. get.65x105 cm

Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0173:Theo Bitter (1916-1994)Harlekijn met speelgoedpaardjel.o. get.paneel, 35,5x21 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0174:Theo Bitter (1916-1994)Doorkijk in blauwe kamerr.o. get. <strong>en</strong> '75aquarel, 49,5x41 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0175:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Theo Bitter (1916-1994)Olieraffinaderijboard, 43,5x55 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0176:Theo Bitter (1916-1994)"Schilderstafel"r.o. get. <strong>en</strong> '6870x96 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0177:Theo Bitter (1916-1994)"Bewog<strong>en</strong> leegte"r.m. get. <strong>en</strong> '68 <strong>en</strong> in dorso get.130x120 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0178:Co Westerik (1924)Drieluik: "Geboorte 1", "Geboorte 2" <strong>en</strong> "Geboorte 3"alle m.o. in potlood get. <strong>en</strong> 19793 zeefdrukk<strong>en</strong>, 10/18 (2x) <strong>en</strong> 10/34 (1x),elk 32x42 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0179:Wilhelmus Friedrich Sinemus (1903-1987)Geometrische compositiel.o. get. <strong>en</strong> '75potlood, aquarel <strong>en</strong> inkt op papier, 64x51 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00

Kavel nr. 0180:Huub Hierck (1917-1978)Abstract in gro<strong>en</strong>r.o. get.78x58 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0181:Jan van Heel (1898-1990)Vogelm.o. get.54x39 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0182:Frits van Eed<strong>en</strong> (1944)Oud hobbelpaardr.o. get. <strong>en</strong> 1970board, 100x120 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0183:Jurj<strong>en</strong> de Haan (1936)"Het par<strong>en</strong>"in dorso get. <strong>en</strong> '8499x119 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0184:Christiaan de Moor (1899-1981)"Paesaggio S<strong>en</strong>ese"l.o. get. <strong>en</strong> 1976 <strong>en</strong> in dorso get.94x94 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0185:Karel Appel (1921-2006)"Bon à tirér"r.o. in potlood get. <strong>en</strong> '79zeefdruk, 83x66 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0186:Karel Appel (1921-2006)De kunst<strong>en</strong>aar in zijn atelierl.o. in potlood get. <strong>en</strong> '77zeefdruk, 53/100, 74x58 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00

Kavel nr. 0187:H<strong>en</strong>k van der Vet (1939)"Paris Museé du Louvre": tweeluik Oud <strong>en</strong> Nieuwbeide in stift get. <strong>en</strong> in dorso get. <strong>en</strong> 20012x fotografiek, 1/10, z.l., 75x75 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0188:Hans Markveldt (1950)"Stillev<strong>en</strong> met geel hemdje"r.b. get. <strong>en</strong> '88100x120 cmT<strong>en</strong>toonstelling: De naakte salon, Pulchri Studio D<strong>en</strong>Haag,1991Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0189:Gerti Bier<strong>en</strong>broodspot (1940)Figur<strong>en</strong>groepr.o. get. <strong>en</strong> 1965gem<strong>en</strong>gde techniek, 66x48 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0190:Charlotte Mol<strong>en</strong>kamp (1955)Abstract in geell.o. get.137x158 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0191:Riny Blaisse (1928)Bankje voor het huis in de Prov<strong>en</strong>cein dorso get. <strong>en</strong> 2002z.l., 100x100 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0192:Riny Blaisse (1928)"La Prov<strong>en</strong>ce"in dorso get. <strong>en</strong> 2002z.l., 100x100 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0193:Riny Blaisse (1928)Knoflookin dorso get. <strong>en</strong> 2009z.l., 80x80 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00

Kavel nr. 0194:Pieter Defesche (1921-1998)Abstracte compositie met schildpadm.o. get. in initial<strong>en</strong> <strong>en</strong> '90 <strong>en</strong> in dorso get. <strong>en</strong>"Ul<strong>en</strong>strat<strong>en</strong>"170x170 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0195:Ger Lataster (1920)Abstract in grijs <strong>en</strong> zwartin dorso get.90x130 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0196:Sierk Schröder (1903-2002)Koningin Julianal.o. get.70x59 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0197:Peter Blokhuis (1938)"Oom <strong>en</strong> nev<strong>en</strong>" (2x)beide r.o. get. <strong>en</strong> '762 gouaches, 51x77 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0198:Peter Blokhuis (1938)"Bergheuvel Spanje"l.o. get. <strong>en</strong> '74110x120 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Singer Galerie Lar<strong>en</strong>, NH, 22/2 t/m16/3 1975. nr. 50Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0199:Peter Blokhuis (1938)"Straat"r.o. get. <strong>en</strong> '79 <strong>en</strong> in dorso get. <strong>en</strong> adres van deschilder "Nassau Odijkstraat, D<strong>en</strong> Haag"161x60 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0200:Nicolai Vasilevich Ovchinnikov (1918-2004)Jong moedergelukl.o. get.96x98 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00

Kavel nr. 0201:Konstantin Alexandrovich Danilov (1906-1976)In de balletschoolr.o. get. <strong>en</strong> '5898x78 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0202:Konstantin Alexandrovich Danilov (1906-1976)Het Zwan<strong>en</strong>meerr.o. get. <strong>en</strong> '5789x73 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0203:Konstantin Alexandrovich Danilov (1906-1976)Ballerina'sr.o. get. <strong>en</strong> '63 <strong>en</strong> in dorso get.68,5x81 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0204:Sergei Vasilevich Gerasimov (1885-1964)Amoureuse wandeling langs de Wolgal.o. get.63x117 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0205:Russische School (20e eeuw)Liefdes eligie,Gierige ridderbeide onduidelijk in potlood get. <strong>en</strong> resp. 1973 <strong>en</strong>19742 kleur<strong>en</strong>litho's, resp. 3/10 <strong>en</strong> 6/12, z.l., 68x48 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0206:Jiang Jin (1964)"Lu Xun, Spinner and Family"l.o. get. <strong>en</strong> 2007 <strong>en</strong> in dorso get.z.l., 121x155 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0207:Qi Baich<strong>en</strong>g (1976)"We-38"in dorso get. <strong>en</strong> 2008z.l., 120x110 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0208:

Qi Baich<strong>en</strong>g (1976)"We-39"in dorso get. <strong>en</strong> 2008z.l., 120x110 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0209:Ku Xueming (1961)"Thirtsty Cola"in dorso get. <strong>en</strong> 2002z.l., 101x75 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0210:Ku Xueming (1961)"Gold"l.b. get. <strong>en</strong> 2002 <strong>en</strong> in dorso get.gem<strong>en</strong>gde techniek, z.l., 100x100 cmRichtprijs: € 1600,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0211:Chris van Geest (1942)E<strong>en</strong> zomerdag bij het strandpaviljo<strong>en</strong>r.o. get.paneel, 29,5x42 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0212:Thijs Postma (1934)Vliegtuig "Spirit of Africa"r.o. get.aquarel/gouache, 52x73 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0213:Thijs Postma (1934)Dubbeldeksvliegtuigjer.o. get.aquarel, 52x73 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0214:Jan Asselbergs (1937)Omhelzingr.b. get.aquarel, 35x49 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0215:Michel Potage (1949)BoomUit de serie "Gre<strong>en</strong>ward Pieces", 1994-1996

z.l., 89x116 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0216:Ciano Siewert (1942)Dorp aan e<strong>en</strong> rivierr.o. get. <strong>en</strong> '76aquarel, 42x64 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0217:Ciano Siewert (1942)Dorpsgezichtr.o. get. <strong>en</strong> '76aquarel, 42,5x62 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0218:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)E<strong>en</strong> vizierm.b. in de plaat in initial<strong>en</strong> get.ets, oplage 100, 16x21 cmLiteratuur: M.A.J. Bauer, zijn etswerk, E.J. vanWisselingh & Co, Amsterdam 1927, afb. nr.161 (vantrial proof) op p.76, datering 1894Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0219:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)De Sfinxr.o. get. in potlood <strong>en</strong> l.o. get. in plaatlitho, oplage 100, 36x46 cmVan Wisseling & Co, aff.nr. 218 op p. 88, datering1895Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0220:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Marktdagr.o. in potlood gemonogrammeerd <strong>en</strong> in de plaat get.ets, nr. 97/100, 18x13 cmWisseling & Co afb.nr 42 op p. 40, datering 1889Richtprijs: € 200,00 tot € 400,00Kavel nr. 0221:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)E<strong>en</strong> straat in Constantinopelr.o. in potlood get. <strong>en</strong> m.o. in de druk get.ets, oplage 100, 48x63 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 204 op p.73, datering1893Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00

Kavel nr. 0222:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Op de trap van e<strong>en</strong> moskeer.o. get. in potlood <strong>en</strong> l.o. in de plaatets, nr. 95/100, 17x10,5 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 298 in supplem<strong>en</strong>t,datering 1933Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0223:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Straatje in Damascusr.o. get. in potloodets, oplage 100, 23x15 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 296 in supplem<strong>en</strong>t,datering 1933Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0224:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Geit<strong>en</strong>hoedsterr.o. get. in potlood <strong>en</strong> l.o. in de plaatets, oplage 100, 24x19 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 252 op p. 150, datering1924Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0225:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Ene begraf<strong>en</strong>is in Caïror.o. in potlood gemonogrammeerd <strong>en</strong> l.o. in de plaatget.ets, nr. 75/100, 21x27 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr 133 op p. 71, datering1892Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0226:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Markt in Stamboelr.o. in potlood gemonogrammeerd <strong>en</strong>l.o. in de plaat get. in initial<strong>en</strong>ets, nr. 47/100, 13x10,5 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 75 op p. 35, datering1889Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0227:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)E<strong>en</strong> straatje in Smyrnar.o. in potlood gemonogrammeerd <strong>en</strong>in initial<strong>en</strong> in de druk get.ets, nr. 91/100, 16,5x12 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 34 op p. 48, datering

1889Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0228:Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932)Gezicht op Jerusalemr.o. in potlood get. <strong>en</strong> l.o. in de plaat get. <strong>en</strong> 1900ets, nr. 39/100, 33x76 cmVan Wisselingh & Co, afb.nr. 226 op p. 117Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0229:Johannes Josephus Hov<strong>en</strong>er (1936)Vele badgast<strong>en</strong> op het strand bij de Schev<strong>en</strong>ingse Pierr.o. get.paneel, z.l., 60x80 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0230:Toon Kelder (1894-1973)Abstracte compositie,Abstractbeide r.o. get. <strong>en</strong> '57 resp. '65gem. techniek resp. inkttek<strong>en</strong>ing op papier,resp. 45x62 cm <strong>en</strong> 50x36 cmToon Kelder ontwikkelde aan het begin van deze eeuwzijn eig<strong>en</strong> stijl onder invloed van de avantgardeschildersin Parijs, waarhe<strong>en</strong> hij meerdere reiz<strong>en</strong>maakte. In de jar<strong>en</strong> '20 ging hij werk<strong>en</strong> in de trant vande Berg<strong>en</strong>se School (hij was bevri<strong>en</strong>d metBo<strong>en</strong>dermaker), gecombineerd met kubistischeopvatting<strong>en</strong>. In de jar<strong>en</strong> 1930 tot circa '45 maakte demateriële zwaarte van deze schilderwijzelangzamerhand plaats voor lichtere <strong>en</strong> dunopgebrachte kleur<strong>en</strong>. Vanaf omstreeks 1931schilderde hij op deze wijze dromerige naakt<strong>en</strong>,stillev<strong>en</strong>s <strong>en</strong> idyllische landschapp<strong>en</strong> in zachte, wazigetint<strong>en</strong>. In 1948 breekt hij met het verled<strong>en</strong> <strong>en</strong> wordte<strong>en</strong> abstract kunst<strong>en</strong>aar die voorstelling, kleur <strong>en</strong>vorm steeds verder loslaat. In deze veiling komt e<strong>en</strong>aantal werk<strong>en</strong> van Toon Kelder onder de hamer uitdiverse period<strong>en</strong> van zijn lev<strong>en</strong>.Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0231:Toon Kelder (1894-1973)Abstract figuur,Abstracte figur<strong>en</strong>1x r.o. get.2 inkttek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong> op papierresp. 45x33 cm <strong>en</strong> 32,5x22,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0232:

Toon Kelder (1894-1973)Abstracte compositie,Studie van e<strong>en</strong> kathedraal,Studie van kor<strong>en</strong>ar<strong>en</strong>2x r.o. get. <strong>en</strong> 1x in dorso get., 1x '513 inkttek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong> op papier,resp. 42x29 cm,.24x14 cm <strong>en</strong> 43x30 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0233:Toon Kelder (1894-1973)Geometrische compositier.o. get.inkttek<strong>en</strong>ing op papier, 83x53 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0234:Toon Kelder (1894-1973)Katin dorso get. <strong>en</strong> "5 cavalier"inkttek<strong>en</strong>ing op papier, 29x29 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0235:Toon Kelder (1894-1973)Don Quichotr.o. get.inktschildering op papier, 48,5x27 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0236:Toon Kelder (1894-1973)Poser<strong>en</strong>d naaktr.o. get. <strong>en</strong> '49inktschildering op papier, 32x22 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0237:Toon Kelder (1894-1973)"Het bos"l.o. get. <strong>en</strong> '4953x41 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00

Kavel nr. 0238:Toon Kelder (1894-1973)Geometrische compositie, Abstract,Figuurstudie (5x)alle get. <strong>en</strong> 3x gedateerd '47, '49 <strong>en</strong> '687 tek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>, z.l., diverse afm.Hierbij: Docum<strong>en</strong>tatie (brochures, affiches <strong>en</strong>krant<strong>en</strong>artikel<strong>en</strong>) over de schilder Toon KelderRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0239:Toon Kelder (1894-1973)Zelfportretl.o. get. <strong>en</strong> '45/'46z.l., 62x47 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0240:Toon Kelder (1894-1973)Maternitél.o. get. <strong>en</strong> '48marouflé, 43x30 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0241:Toon Kelder (1894-1973)"Place Lévis Paris 17" (abstracte compositie)r.o. get.inkt <strong>en</strong> gouache op papier, 60x45 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0242:Toon Kelder (1894-1973)Abstract figuur in zwart <strong>en</strong> roodr.o. get.inkt <strong>en</strong> gouache op papier, 89x62,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0243:Toon Kelder (1894-1973)Don Quichot <strong>en</strong> Sancho Panzal.o. get. <strong>en</strong> '46marouflé, 28,5x19,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00

Kavel nr. 0244:Toon Kelder (1894-1973)Naakt<strong>en</strong> <strong>en</strong> e<strong>en</strong> amazoner.o. get.51x32,5 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0245:Toon Kelder (1894-1973)Aanbidding van het Christuskindl.o. get.74x43 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0246:Toon Kelder (1894-1973)Zitt<strong>en</strong>d naaktl.o. get.gouache op papier, 64x53 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0247:Toon Kelder (1894-1973)"Landschap met cypress<strong>en</strong>"l.o. get.44x64 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0248:Toon Kelder (1894-1973)Vrouwelijke naakt<strong>en</strong> met violist <strong>en</strong> amazone op deachtergrondl.o. get. <strong>en</strong> '3262x63 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0249:Toon Kelder (1894-1973)Abstract figuur (3x)3 ijzer<strong>en</strong> sculptur<strong>en</strong> op hout<strong>en</strong> voet,hoogte resp. 137 cm, 82 cm <strong>en</strong> 75 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0250:Willem Jilts Pol (1905-1988)Jong<strong>en</strong>sportret (2x)beide l.o. get.beide 38x28 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00

Kavel nr. 0251:Willem Jilts Pol (1905-1988)Spaanse schone op plein in Granadal.o. get.49x39 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0252:Franse School (20e eeuw)"Singapore","La Pointe à Pitre" in Guadaloupebeide onduidelijk get. <strong>en</strong> 19372 aquarell<strong>en</strong>, 25x33 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0253:Louis Schrikkel (1903-1995)Bloemstillev<strong>en</strong>r.b. get. <strong>en</strong> 1953board, 59x49 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0254:Mylnikow (20e eeuw)Stillev<strong>en</strong> met bloem<strong>en</strong> <strong>en</strong> fruitr.o. get. in initial<strong>en</strong>karton, 48x58 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0255:Wim Burger (1913-1999)Stillev<strong>en</strong> met vaas <strong>en</strong> Egyptische scèner.o. get.48,5x33,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0256:Jan Sluijters jr (1914-2005)Zitt<strong>en</strong>d naaktr.o. get. in initial<strong>en</strong>houtskool tek<strong>en</strong>ing, 32x26 cmRichtprijs: € 200,00 tot € 300,00Kavel nr. 0257:Jan Sluijters jr (1914-2005)Staand naaktr.o. get.gewass<strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing met roodkrijt, 40x27 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00

Kavel nr. 0258:Jan Sluijters jr (1914-2005)Zitt<strong>en</strong>d naaktr.o. get.gewass<strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing met bruin krijt, 40x27 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0259:Huib Daniels (20e eeuw)Kinder<strong>en</strong> spel<strong>en</strong>d op zomers strandr.o. get. <strong>en</strong> in dorso atelierstempelpaneel, 29x39 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0260:Cornelis Kopp<strong>en</strong>ol (1865-1946)Jezus <strong>en</strong> de Samaritaanse vrouwr.o. get.49x59 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0261:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Stork-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Figur<strong>en</strong> in e<strong>en</strong> wereldstad"l.o. get. <strong>en</strong> '5458x48 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0262:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Hylkema-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Vecht<strong>en</strong>de han<strong>en</strong>"in dorso get.38,5x49 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0263:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Stork-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Negerin"niet get.48,5x38,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0264:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Hylkema-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Haan"niet get.48x68 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0265:

H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Stork-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Kasteel"r.o. get. <strong>en</strong> '60 <strong>en</strong>l.o get. in initial<strong>en</strong> B.S.58,5x48,5 cmDe kunst<strong>en</strong>ares signeerde tot 1962 met "Stork-Dam<strong>en</strong>"Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0266:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Hylkema-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Zigeunerin"r.o. get.49x38,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0267:H<strong>en</strong>rica Maria (Bob) Hylkema-Dam<strong>en</strong> (1900-1990)"Meisjesportret"r.o. get.49x38,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0268:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Willie Berkers (1950)Stillev<strong>en</strong> met tinn<strong>en</strong> bus <strong>en</strong> vrucht<strong>en</strong>28,5x48,5 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0269:Willie Berkers (1950)Stillev<strong>en</strong> met greskan <strong>en</strong> pruim<strong>en</strong>r.o. get.paneel, 38x28,5 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0270:Gerard Schäperkotter (1914)Strandr.o. get. <strong>en</strong> '92gouache, 97x66 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0271:Gerard Schäperkotter (1914)Harlekijnr.o. get. <strong>en</strong> '92gouache, 97x67 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00

Kavel nr. 0272:Niek van der Plas (1954)Zomers terras op het Onze Lieve Vrouweplein teMaastrichtr.o. get. <strong>en</strong> in dorso get.paneel, 49x39 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0273:Bernardus Cornelis ("Cor") Noltee (1903-1967)Narciss<strong>en</strong> in gemberpotl.o. get.marouflé, 38,5x28,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0274:Po<strong>en</strong> de Wijs (1948)"Studie van de geisha V"m.o. get.paneel, 30x40 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0275:Po<strong>en</strong> de Wijs (1948)"Studie van de geisha VII"m.o. get.paneel, 30x40 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0276:Hollandse School (19e eeuw) copie naar deMeester van het Bartholomeus-altaarDe heilige Maagd met kind geflankeerd door de heiligeAgnes <strong>en</strong> Johannespaneel, 33x45 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0277:Franse School (17e/18e eeuw)Christus geboeidz.l., 73x54 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0278:Spaanse School (19e eeuw)De stigmatisatie van Ignatius de Loyolapaneel, 37,5x26,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0279:

Hollandse School (18e eeuw)De wonderbaarlijke visvangstpaneel, 29,5x39 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0280:Vlaamse School (17e eeuw)De aanbidding der herderskoper, 27x21 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0281:Vlaamse School (16e/17e eeuw)Bew<strong>en</strong>ing bij het kruis, op de achtergrond Jeruzalempaneel, 50x35 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0282:Hollandse School (rond 1700)Jachtgezelschap te paard aan de bosrand59x99 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0283:Duitse School (18e/19e eeuw)Bedrijvigheid bij huis aan de rivieroever,Herderin <strong>en</strong> wandelaar aan de rivieroeverdrag<strong>en</strong> beide r.o. e<strong>en</strong> monogram29x40 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0284:Navolger van C. Netscher (18e eeuw)Portret van heer met briefpaneel, 25,5x19,5 cmMet toeschrijving van Prof. W. Vogelsang aan GovertFlinckRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0285:Pieter Jansz. Quast (1606-1647)Het Laatste Avondmaalr.o. get. <strong>en</strong> 1640grafiet op perkam<strong>en</strong>t, 17x24 cmLiteratuur: Master Drawings, B. Houthakker, Rokin,Amsterdam, 1970, afb. nr. 60Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0289:Wybrand van Oosterdijck (17e eeuw)Portret van heer met pruik

m.o. get.paneel, 35x28 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0290:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Wijbrand van Oosterdijck(17e eeuw)Portret van e<strong>en</strong> dame met zwart kapjepaneel, 35,5x28 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0291:Hollandse School (17/18e eeuw)Portret van man met lauwerkranspaneel, 25x21 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0292:Hollandse School (17e eeuw)Portret van dame met parel oorbell<strong>en</strong>draagt l.o. onduidelijke signatuurpaneel, 27x22 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0293:Hollandse School (17e eeuw)Dames- <strong>en</strong> Her<strong>en</strong>portret op respectievelijk 23 <strong>en</strong> 36jarige leeftijdbeide gedateerd 16062 panel<strong>en</strong>, ovaal, 80x58 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0294:Hollandse School (17e eeuw)Damesportretl.b. "aetatis suae 33, anno 1613"paneel, ovaal, 80x60 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0295:Hollandse School (17e eeuw)Portret van e<strong>en</strong> vrouw als Cerespaneel, ovaal, 45x34 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0296:Hollandse School (17/18e eeuw) RKDHer<strong>en</strong>portret

112x89cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0297:Hollandse School (17e eeuw)Portret van e<strong>en</strong> zeeheld61x52Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0298:Hollandse School (17e eeuw)Portret van de echtg<strong>en</strong>ote van de zeeheld61x52 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0299:Hollandse School (17e eeuw), School vanOstadeDe ste<strong>en</strong>snijderpaneel, 32,5x27 cmRichtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0300:Hollandse School (18/19e eeuw)Huisje aan de waterkantpaneel, 21x32 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>- <strong>en</strong> Antiekveiling<strong>en</strong> Han Jüngeling, 14januari 1947Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0301:Hollandse School (17/18e eeuw)Bij de notaris88x63Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0302:Hollandse School (19e eeuw)Stillev<strong>en</strong> met viss<strong>en</strong>paneel, 47,5x35 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0303:Omgeving van Cornelis van der Meul<strong>en</strong> (17eeeuw)

E<strong>en</strong> tromp l'oeil van briev<strong>en</strong>r.o. get. in initial<strong>en</strong> CM101x77 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0304:Jan Juria<strong>en</strong>sz. van Bad<strong>en</strong> (1604-1663)Kerkbinn<strong>en</strong>ster.o. get.paneel, ovaal, 28x53 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0305:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Reyer Claesz. g<strong>en</strong>aamdSuycker (circa 1590-na 1653)Boomrijk landschap met rust<strong>en</strong>de ruiters <strong>en</strong> kasteelpaneel, 31x59 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>handel P. de Boer, Heer<strong>en</strong>gracht,Amsterdam<strong>Kunst</strong>handel Hans Cramer, D<strong>en</strong> Haag, cat.XXI/1979nr. 47Lit.: Burlington Magazine, Oct. 1978, vol. CXX no. 907Werk<strong>en</strong> van deze kunst<strong>en</strong>aar zijn zeldzaam. Suyckerwas e<strong>en</strong> leerling van Esaias van de Velde, wi<strong>en</strong>s stijlhem zeer beïnvloed heeft. In het atelier van Van deVelde raakte hij bevri<strong>en</strong>d met Pieter de Neyn, e<strong>en</strong>tijdg<strong>en</strong>oot. Suycker werd in 1639 lid van het HaarlemsGilde.Richtprijs: € 12000,00 tot € 16000,00Kavel nr. 0306:Hollandse School (18e eeuw)E<strong>en</strong> "Witje" voorstell<strong>en</strong>de de jonge Bacchusdessus de porte, 102x110 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0307:Vlaamse School (19e eeuw)Drink<strong>en</strong>d gezelschap bij e<strong>en</strong> herbergget. in initial<strong>en</strong> L S Ppaneel, 15,5x20,5 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0308:Navolger van Frans van Mieris de Oudere (17e-19e eeuw??)De drinker16,5x13 cmHerkomst: collectie P.J.O. Tahsin-van Bijlevelt, 1947C<strong>en</strong>traal Museum Utrecht, inv. nr. 10024, 1947-2006Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0309:

F. Reigers (19e eeuw)De heilige Jacobus de Meerderel.o. get <strong>en</strong> "Münch<strong>en</strong> 1862"101x87 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0310:Arnold (19e eeuw)De grafleggingm.o. get. <strong>en</strong> 1842paneel, 54x61 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0311:Hollandse School (18/19e eeuw)Familieavond bij de haard42x51,5 cmRichtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0312:Canelle <strong>en</strong> S. Lankhart 's Grav<strong>en</strong>hage (19eeeuw)"Willemspark te 's Grav<strong>en</strong>hage 17 november 1863opgedrag<strong>en</strong> aan ZKH prins Frederik der Nederland<strong>en</strong>voorzitter <strong>en</strong> de verdere H.H. led<strong>en</strong> derhoofdcommissie <strong>en</strong>z."litho, 56x87 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0313:Hollandse School (17/18e eeuw)"Lugdunum Batavorum Anno 1675"gravure, 80x89 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0314:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Dirk Lang<strong>en</strong>dijk (1748-1805)Historische scène van de Russische g<strong>en</strong>eraalHermann die gewond raakt bij Berg<strong>en</strong> (N.H.) tijd<strong>en</strong>sde Engels-Russische veldtocht van 1799 (studie)gewass<strong>en</strong> p<strong>en</strong>tek<strong>en</strong>ing, 35x45 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0315:Jan H<strong>en</strong>drik Verheij<strong>en</strong> (1778-1846)Kerkinterieur met brooduitdeling aan de arm<strong>en</strong>r.o. get.paneel, 40x33,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0316:

Gerardus Johannes Verburgh (1775-1864)Arcadisch landschap met figur<strong>en</strong> op landwegl.o. get.gouache, 43x56 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0317:Jacob Cats (1741-1799)Rust<strong>en</strong>d vee in de weiin dorso get. <strong>en</strong> 1789aquarel, 29x38 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0318:Pieter Fontijn (1773-1839)Man met bierpulr.m. get. <strong>en</strong> 1817paneel, 23x20 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0319:Cornelis van Cuyl<strong>en</strong>burgh (1758-1827)Melk<strong>mei</strong>sje <strong>en</strong> trommelslager in nisl.o. get. <strong>en</strong> 1817paneel, 39x32 cmT<strong>en</strong>toonstelling: De Romantische School, <strong>Kunst</strong>handelP.A. Sche<strong>en</strong>, D<strong>en</strong> Haag, 2-28 februari 1948, nr. 4 metafb., met als titel: "Melksch<strong>en</strong>k<strong>en</strong>de <strong>mei</strong>d met soldaatin e<strong>en</strong> v<strong>en</strong>ster"Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0320:Jan Ekels II (1759-1793)De keuk<strong>en</strong><strong>mei</strong>dm.o. get.58x46Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0321:Navolger van A. Palamedesz (18e/19e eeuw)Portret van e<strong>en</strong> geleerde77x64 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00

Kavel nr. 0322:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Charles Howard Hodges(1764-1837)Portret van e<strong>en</strong> aristocraat74x58 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0323:Hollandse School (19e eeuw)Meisjesportret52x39 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0324:Hollandse School (19e eeuw)Portrett<strong>en</strong> van Jan Schadee (geb. 28 maart 1773) <strong>en</strong>Cornelia van der Wall<strong>en</strong> - Van Voll<strong>en</strong>hov<strong>en</strong> (geb. 2augustus 1782)beide 53x42 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0325:Hollandse School (19e eeuw)Groepje elegante figur<strong>en</strong> bij de toegangspoort van de"Koninklijke Tapijt <strong>en</strong> Passem<strong>en</strong>t Fabrijk, P.A. Garjeanne<strong>en</strong> Zoon"47x40 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0326:Hollandse School (19e eeuw)Stadsgezicht van het Oude Hoofd te Rotterdam (2x)beide gedateerd 18552 tek<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>, 9x15 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0327:Adrianus Evers<strong>en</strong> (1818-1897)Zomers straatje in Hollandse stadr.o. get. in initial<strong>en</strong>paneel, 18,5x14,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0328:Jacques Francois Carabain (1834-na 1907)Zomers stadsgezicht met figur<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong>poortgebouwl.o. get.paneel, 32x25 cmRichtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00

Kavel nr. 0329:Alphonse Pecquereau (1831-c.1910)Stadshuiz<strong>en</strong> aan het waterl.o. get. <strong>en</strong> 1870aquarel, 52x36 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0330:Laur<strong>en</strong>t Herman Redig (1822-1861)Figur<strong>en</strong> op zonnig dorpspleinl.o. get. <strong>en</strong> 185365x81 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0331:Ferdinand H<strong>en</strong>drik Sijpk<strong>en</strong>s (1813-1860)Weids rivierlandschap, op de voorgrond e<strong>en</strong>wandelaar <strong>en</strong> huifkarl.o. get.36x45 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0332:Jan van Rav<strong>en</strong>swaay (1789-1869)Boer<strong>en</strong> met ezels <strong>en</strong> geit<strong>en</strong> in zonnig landschapr.o. get.paneel, 23,5x30 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0333:Anthony Jacobus Offermans (1796-1872)De valk<strong>en</strong>jachtl.o. get.56x66 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0334:H<strong>en</strong>drikus Johannes (H<strong>en</strong>ri) Knip (1819-1897)Alp<strong>en</strong>dorp in bergvallei aan e<strong>en</strong> rivierr.o. get.gouache, 49x72 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00Kavel nr. 0335:Abraham H<strong>en</strong>drik Winter (1800-1861)Weids heuvellandschap, op de voorgrond e<strong>en</strong> herdermet schaapskudde onder e<strong>en</strong> booml.o. get.43x51 cmCollectie:Goudstikker, Heer<strong>en</strong>gracht 458, Amsterdam, nr.6512Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00

Kavel nr. 0336:Gregorius Heerebaart (1829-1915)E<strong>en</strong> landschapje met waterl.o. get.paneel, 13,5x21,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0337:Hollandse School (19e eeuw)Vissersbot<strong>en</strong> op kalm waterpaneel, 26x41 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0338:Johannes Hermanus Koekkoek (1778-1851)Vissersbot<strong>en</strong> op kalm waterr.o. get. in initial<strong>en</strong>paneel, 11x17 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0339:H<strong>en</strong>drik Hulk (1842-1937)Zeilschep<strong>en</strong> op e<strong>en</strong> rivierr.o. get.paneel, 32x49 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0340:Dirk van Lokhorst (1818-1893)Herder met schap<strong>en</strong>, hond <strong>en</strong> geitr.o. get.43x53 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0341:J. van Couver, pseudoniem van HermanusKoekkoek jr (1836-1909) (1817-188)"Eik<strong>en</strong>dam"r.o. get. <strong>en</strong> in dorso48,5x74 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0342:Joseph Bles (1825-1875)Picknick <strong>en</strong> spelevar<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong> buit<strong>en</strong>r.o. get.paneel, 36x48,5 cmHerkomst: particuliere collectie D<strong>en</strong> Haag<strong>Kunst</strong>handel Simonis & Buunk, EdeRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00

Kavel nr. 0343:Antonie Waldorp (1803-1866)Huiz<strong>en</strong> aan de waterkantr.o. get.43x56 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0344:Hollandse School (19e eeuw)Ezel, geit <strong>en</strong> schap<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong> hekdraagt monogram A.M. <strong>en</strong> '46paneel, 23,5x30 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0345:Hollandse School (19e eeuw)Rivierlandschap bij Overschie82x114 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0346:Richard Burnier (1826-1884)Doedelzakspel<strong>en</strong>de schaapsherderl.o. get. <strong>en</strong> onduidelijk gedateerd '56/'6636x26 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0347:Johannes Marinus Azn Verhoes<strong>en</strong> (1832-1898)Haan met kipp<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong> schuurtjel.o. get. <strong>en</strong> 1870paneel, 30,5x42 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0348:Hollandse School (19e eeuw)Figur<strong>en</strong> in boomrijk landschapgewass<strong>en</strong>tek<strong>en</strong>ing, 23,5x29,5 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0349:Hollandse School (19e eeuw)Bergmeergewass<strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing, 22,5x30 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0350:Cornelis Marinus Willem Mongers (1806-1875)Wandelaars bij e<strong>en</strong> riviertje in heuvellandschapl.o. get. <strong>en</strong> 1863paneel, 42x58 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00

Kavel nr. 0351:O<strong>en</strong>e Romkes de Jongh (1812-1896)Het uitlad<strong>en</strong> van brikett<strong>en</strong> aan Hollands grachtjel.o. get.50x69,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0352:Jan van Lokhorst (1837-1874)Polderlandschap met mol<strong>en</strong>l.o. get. <strong>en</strong> 187461x101 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0353:Hollandse School (19e eeuw)Vissersbot<strong>en</strong> op woelige zee32x46 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0354:George Johannes Hoffman (1833-1873)Vissersschep<strong>en</strong> voor de kust bij Schev<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>r.o. get. <strong>en</strong> 185532x49 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0355:Hollandse School (19e eeuw)Bomschuit<strong>en</strong> bij het strandpaneel, 16x21Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0356:Willem Gruijter jr (1817-1880)Hav<strong>en</strong>hoofdr.o. get.aquarel, 26x42 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0357:Egide Linnig (1821-1860)Vlot <strong>en</strong> zeilschip bij de kustr.o. get.49x65 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0358:Mozes Leonardus (Mauritz) Verveer (1817-1903)Vissersvrouw<strong>en</strong> bij pink<strong>en</strong> langs de vloedlijnr.o. get. <strong>en</strong> in dorso36,5x54 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00

Kavel nr. 0359:Hollandse School (19e eeuw)Landschap met wandelaarster op bruggetjepaneel, 13,5x20 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0360:Willem H<strong>en</strong>drik Eickelberg (1845-1920)Bot<strong>en</strong> op woelig water voor de kustl.o. get.22x35 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0361:Hollandse School (19e eeuw)Weids landschap, rust<strong>en</strong>de figur<strong>en</strong> op de voorgrond<strong>en</strong> Haarlem aan de horizon64x86 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0362:Pieter Lodewijk Kluyver (1816-1900)Houtsprokkelaarster aan de bosrandl.o. get.35x45 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0363:Jan Evert Morel II (1835-1905)Landvolk op e<strong>en</strong> pad langs de rivierr.o. get.paneel, 33,5x48,5 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0364:Johannes Franciscus Hopp<strong>en</strong>brouwers (1819-1866)Wintertafereel bij de mol<strong>en</strong>l.o. get.paneel, 23x31 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0365:Carl Julius Leypold (1806-1874)Burcht in winters heuvellandschapr.o. get.olieverf op papier, geplakt op karton, 23,5x33,5 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0366:Hollandse School (19e eeuw)IJsvermaak met koek <strong>en</strong> zopie-t<strong>en</strong>tje bij e<strong>en</strong> mol<strong>en</strong>70x109 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00

Kavel nr. 0367:Charles van Bever<strong>en</strong> (1809-1850)Herderinnetjel.o. gemonogrammeerd <strong>en</strong> 184632x26,5 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0368:Adolf Stademan (1824-1895)IJsvermaak met koek <strong>en</strong> zopiel.o. get.38x48 cmRichtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00Kavel nr. 0369:Pieter Lodewijk Kluyver (1816-1900)Wintertje met schaats<strong>en</strong>rijders,Zomerlandschap met vrouw <strong>en</strong> kind aan bosrandbeide get.2 panel<strong>en</strong>, z.l., 17,5x20,5 cmRichtprijs: € 1600,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0370:Hollandse School (19e eeuw)IJstafereel met schaatser bij e<strong>en</strong> mol<strong>en</strong>paneel, z.l., 24,5x30,5 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0371:Johannes Hilverdink (1813-1902)Vissers <strong>en</strong> bot<strong>en</strong> op het strandl.o. get. <strong>en</strong> 1865gewass<strong>en</strong> tek<strong>en</strong>ing, 8,5x14,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0372:Frans Breuhaus de Groot (1796-1875)Vissers op het strandr.o. get.olieverf op papier, opgeplakt op karton, 9,5x11,5 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0373:Pieter Cornelis Dommershuijz<strong>en</strong> (1834-na1912)Kustgezicht bij Muiderberg bij stormr.o. get. <strong>en</strong> 1908, in dorso "Muiderberg, Holland"paneel, 28,5x39,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0374:Paul Jean Clays (1819-1900)Hooischuit op woelige zeer.o. get. <strong>en</strong> '70

aquarel, 33x53 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0375:Antonie Waldorp (1803-1866)Stadsgracht met afgemeerde botterl.o. get. <strong>en</strong> 1858paneel, 29x21,5cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0376:Christiaan Lodewijk Willem Dreibholtz (1799-1874)Bomschuit<strong>en</strong>, badkoets<strong>en</strong> <strong>en</strong> wandelaars op hetstrand voor Schev<strong>en</strong>ing<strong>en</strong>l.o. get.paneel, 22x32 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2500,00Kavel nr. 0377:Hermanus Koekkoek (1815-1887)Zeilbot<strong>en</strong> voor de hav<strong>en</strong>l.o. get.32x45 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0378:Albert Jurardus van Prooij<strong>en</strong> (1834-1898)Vissersbot<strong>en</strong> voor de Hollandse kustr.o. get.39x58 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00Kavel nr. 0379:Johannes Hermanus Bar<strong>en</strong>d Koekkoek (1840-1912)Vissers bij ocht<strong>en</strong>dglor<strong>en</strong>l.o. get.126x122 cmRichtprijs: € 17000,00 tot € 19000,00Kavel nr. 0380:Josephus Gerardus Hans (1826-1891)Na de vangstr.o. get.paneel, 30,5x46,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0381:Georgius Heerebaart (1829-1915)Landschap met vissertje aan de waterkantr.o. get.paneel, 19x24 cm

Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0382:H<strong>en</strong>drik Pieter Koekkoek (1843-1890)Rust<strong>en</strong>de figur<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong> bosslootr.o. get.60x90 cmRichtprijs: € 4500,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0383:Jan Evert Morell II (1835-1905)Zomerlandschap met e<strong>en</strong> vaart op de voorgrondr.o. get.paneel, 24x35 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0384:Charles Rochuss<strong>en</strong> (1814-1894)Bezoek aan het uitzichtspuntr.o. gemonogrammeerd <strong>en</strong> '8119x33 cmHerkomst: collectie W. de Haas Hemk<strong>en</strong>, Rotterdam,1894<strong>Kunst</strong>handel Pieter A. Sche<strong>en</strong>, D<strong>en</strong> Haag, 1959Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0385:Victor Josep Chavet (1822-1906)Vrouw bij v<strong>en</strong>sterl.o. get. <strong>en</strong> 1856paneel, 13x10 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0386:Hollandse School (19e eeuw)Rust<strong>en</strong>de figur<strong>en</strong> aan de bosrand60x75 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0387:Bartolomeus Johannes van Hove (1790-1880)Zeilschip aan de kade van e<strong>en</strong> Hollands stadjer.o. get.aquarel, 9x14 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0388:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Johannes Pieter vanWisselingh (1812-1899)Bosslootpaneel, 14x22,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 400,00Kavel nr. 0389:

Joseph Jodocus Moer<strong>en</strong>hout (1801-1874)Na de jachtl.o. get. <strong>en</strong> 184064,5x52,5 cmHerkomst: Galerie Zinckgrof, Münch<strong>en</strong>, inv. nr. 21197Particulier bezit DuitslandRichtprijs: € 18000,00 tot € 25000,00Kavel nr. 0390:Jacobus Theodorus Abels (1803-1866)Avondlandschap met vissers bij e<strong>en</strong> mol<strong>en</strong>l.o. get.paneel, 40x49 cmRichtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00Kavel nr. 0391:August Allebé (1838-1927)Leeuw<strong>en</strong>paar op e<strong>en</strong> rotsr.o. get. <strong>en</strong> 1879aquarel, 24x46 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0392:Albertus Verhoes<strong>en</strong> (1806-1881)Stier met rust<strong>en</strong>de koei<strong>en</strong> <strong>en</strong> kalfje bij hekl.o. get. <strong>en</strong> 187261x82 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0392A:Albertus Verhoes<strong>en</strong> (1806-1881)Rivierlandschap met mol<strong>en</strong> <strong>en</strong> overzetveerl.o. get. <strong>en</strong> 1874paneel, 17x23,5 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0393:Jan Frederik van Dev<strong>en</strong>ter (1822-1886) <strong>en</strong>H<strong>en</strong>drikus van de Sande Bakhuijz<strong>en</strong> (1795-1860)Herders met vee in pastoraal landschapdoor beide schilder l.o. get. <strong>en</strong> gedateerd 1851100x36 cmVeiling: Van der Meul<strong>en</strong>, Amsterdam 28 maart 1944,nr 111 met afb.: "E<strong>en</strong> landschap in de omstrek<strong>en</strong> vanBad<strong>en</strong> Bad<strong>en</strong>"Jan Frederik van Dev<strong>en</strong>ter werd gebor<strong>en</strong> in Brussel in1822 <strong>en</strong> overleed in Amsterdam in 1886. Hij was e<strong>en</strong>leerling van zijn Haagse oom H<strong>en</strong>drikus van de SandeBakhuyz<strong>en</strong> <strong>en</strong> de Academie van <strong>Kunst</strong><strong>en</strong> in D<strong>en</strong> Haag.De familie tal<strong>en</strong>teerde in de schilderkunst: Jan Frederikexcelleerde in landschapp<strong>en</strong>, zijn broer WillemAnthonie in marinestukk<strong>en</strong>. De succesvolle schilderVan de Sande Bakhuijz<strong>en</strong> stoffeerde soms schilderij<strong>en</strong>

met figur<strong>en</strong> <strong>en</strong> vee, zoals ook in dit werk.Richtprijs: € 20000,00 tot € 30000,00Kavel nr. 0394:Enrique Atalaya (1851-1914)De bloemverkoopsterr.o. get.paneel, 21x15,5 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0395:François Rivoire (1842-1919)Veldboeketr.o. get.pastel, 99x69 cmRichtprijs: € 8000,00 tot € 10000,00Kavel nr. 0396:Hollandse School (rond 1900)Stillev<strong>en</strong> met bloem<strong>en</strong>, vrucht<strong>en</strong> <strong>en</strong> gevogelte (2x)1x r.o. get. in initial<strong>en</strong> J.L.2x, ovaal, 75x55 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0397:Willem van Le<strong>en</strong> (1753-1825)Stillev<strong>en</strong> met roz<strong>en</strong>, hyacinth, vergeet-mij-nietjes <strong>en</strong>vogelnestjer.o. get.paneel, 40x27,5 cmRichtprijs: € 20000,00 tot € 25000,00Kavel nr. 0398:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Petrus van Sch<strong>en</strong>del(1806-1870)Man met tulbandhoutskool met wit gehoogd, 68,5x50 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0399:J. Horn (19/20e eeuw)De optici<strong>en</strong>r.b. get.paneel, 23x15 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00

Kavel nr. 0400:Charles Rochuss<strong>en</strong> (1814-1894)Historiser<strong>en</strong>de interieurscène (ter ill. van GustaveAimard het opperhoofd der [...])l.o. get. in initial<strong>en</strong>potloodtek<strong>en</strong>ing, 18x12 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0401:Charles Rochuss<strong>en</strong> (1814-1894)Rust<strong>en</strong>de wandelaar in e<strong>en</strong> bosr.o. get,11x7 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>handel Art Gallery Gérard,Wass<strong>en</strong>aarRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0402:Ferdinand Leeke (1859-1923)Wodan <strong>en</strong> de slap<strong>en</strong>de Brünhildel.o. get. <strong>en</strong> "Münch<strong>en</strong>"101x119 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0403:Ferdinand Leeke (1859-1923)Sieglinde, Siegmund <strong>en</strong> Hundig in de hutl.o. get. <strong>en</strong> "Münch<strong>en</strong>"101x119 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1800,00Kavel nr. 0404:Hollandse School (19e eeuw)Vrouw met kooltjestang35,5x27 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0405:Omgeving van Franz von Defregger (1835-1921)Tubablazers in e<strong>en</strong> kelder49x69 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0406:Aimé Pez (1808-1849)Jong familiegelukr.o. get. <strong>en</strong> 1846paneel, 20x27 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0407:Jan W<strong>en</strong>del Gerst<strong>en</strong>hauer Zimmermann (1816-

1887)Portret van e<strong>en</strong> elegant paarl.m. get. in initial<strong>en</strong> IWGZ <strong>en</strong> 183958x51 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0408:Paul de Laboulaye (1849-1926)Dame met parelcollier <strong>en</strong> roosr.b. get.54x44 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0409:Johannes Vett<strong>en</strong> (1827-1866)De r<strong>en</strong>t<strong>en</strong>ierr.o. get. <strong>en</strong> 1859aquarel, 22x19,5 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0410:Alexande Hugo Bakker Korff (1824-1882)"Ene uitdraagster" of "La marchante de bric à brac"m.o. get. <strong>en</strong> '67 <strong>en</strong>in dorso handgeschrev<strong>en</strong> echtheidsverklaringpaneel, 17,5x13 cmRichtprijs: € 13000,00 tot € 15000,00Kavel nr. 0411:George Gilles Haan<strong>en</strong> (1807-1879)Winteravond met lez<strong>en</strong>de <strong>en</strong> kaartspel<strong>en</strong>de familier.m. get. <strong>en</strong> 1831paneel, 48,5x40,5 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0412:Jan H<strong>en</strong>drik Weiss<strong>en</strong>bruch (1824-1903)Bootje in de rietkraagl.o. get.marouflé, 17x23 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0413:Theophile Emile de Bock (1851-1904)Poldervaart met hooischuitr.o. get.37,5x25 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0414:Frederic Jacobus van Rossum du Chattel

(1856-1917)Bom<strong>en</strong> aan de waterkantl.o. get.55,5x38,5 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0415:Willem Roelofs (1822-1897)Landschapjer.o. get. in initial<strong>en</strong>paneel, 16,5x28,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0416:Atelier Maria Bilders-van Bosse (1837-1900)Bosgezicht te Oosterbeekr.o. get.board, 48,5x33,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0417:Bernardus Johan Blommers (1845-1914)Familie aan tafel in boer<strong>en</strong>deelm.o. get.aquarel, 49x67 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>handel Borzo, 's-Hertog<strong>en</strong>boschRichtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00Kavel nr. 0418:Willem Roelofs (1822-1897)"Ferme à Lar<strong>en</strong>, Gooiland, Hollande"r.o. get.marouflé, 24x40 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0419:Willem Cornelis Rip (1856-1922)Polderlandschap met mol<strong>en</strong>s <strong>en</strong> bot<strong>en</strong>r.o. get.aquarel, 34x48 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0420:Jacob Simon H<strong>en</strong>drik Kever (1854-1922)Moeder bij de wiegl.o. get.38x30 cmRichtprijs: € 500,00 tot € 700,00Kavel nr. 0421:Willem Maris (1844-1910)E<strong>en</strong>d<strong>en</strong> met kuik<strong>en</strong>s aan de waterkantr.o. get.

aquarel, 12,5x19 cmRichtprijs: € 1900,00 tot € 2200,00Kavel nr. 0422:Jan Willem van Borsel<strong>en</strong> (1825-1892)Polderlandschap met mol<strong>en</strong> in de vertel.o. get.marouflé, 12x18 cmRichtprijs: € 900,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0423:Johan H<strong>en</strong>drik Weiss<strong>en</strong>bruch (1824-1903)"Dekkersduin bij D<strong>en</strong> Haag"l.o. get.aquarel, 20x29 cmT<strong>en</strong>toonstelling:- De Beyerd, Boschstraat, Breda, cat.nr. 80- Singermuseum Lar<strong>en</strong>, t<strong>en</strong>t. J. <strong>en</strong> J.H. Weiss<strong>en</strong>bruch,10 dec. 1960 - 29 jan. 1961, cat.nr. 86Herkomst: Francois Buffa & Fils, KalverstraatAmsterdam, 1942Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0424:Johan H<strong>en</strong>drik Weiss<strong>en</strong>bruch (1824-1903)Boerderijr.o. get.aquarel, 29x44 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0425:Johan H<strong>en</strong>drik Weiss<strong>en</strong>bruch (1824-1903)Waterlelies op de plasl.o. get.marouflé, 26x37,5 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0426:Willem Maris (1844-1910)Wad<strong>en</strong>de koer.o. get.paneel, 16,5x22 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0427:Willem Roelofs (1822-1897)Boerderij aan het waterl.o. get.55x83 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00

Kavel nr. 0428:Willem Roelofs (1822-1897)Polderlandschap met boerderij aan het waterr.o. get.67x109 cmRichtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00Kavel nr. 0429:Willem Bastiaan Thol<strong>en</strong> (1860-1931)Zuiderzee hav<strong>en</strong>tjer.o. get. <strong>en</strong> onduidelijk gedateerdmarouflé, 26,5x30,5 cmHerkomst: Wisselingh & Co, AmsterdamRichtprijs: € 1800,00 tot € 2200,00Kavel nr. 0430:George Jan (Geo) Pogg<strong>en</strong>beek (1853-1903)Gezicht op e<strong>en</strong> vaart te Breukel<strong>en</strong>r.o. get.32x52 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0431:Francois Pieter ter Meul<strong>en</strong> (1843-1927)Boerderijl.o. get.42x37,5 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0432:Francois Pieter ter Meul<strong>en</strong> (1843-1927)Schaapskuddel.o. get.49x71 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0433:Jacob Maris (1837-1899)Zeegezicht met garnal<strong>en</strong>visserl.o. get.47x76 cmNaast zijn stadsgezicht<strong>en</strong> <strong>en</strong> landschapp<strong>en</strong> maakte deHaagse School schilder Jacob Maris ook veel strand<strong>en</strong>zeegezicht<strong>en</strong>. Hij hield van werk<strong>en</strong> met jag<strong>en</strong>dewolk<strong>en</strong>lucht<strong>en</strong> <strong>en</strong> verstilde natuurbeeld<strong>en</strong> met e<strong>en</strong>zilver<strong>en</strong> licht, zoals bij vissers aan het strand.Richtprijs: € 7000,00 tot € 9000,00Kavel nr. 0434:Willem Roelofs (1822-1897)Landschap met koei<strong>en</strong> aan de waterkantl.o. get.29x43 cm

Richtprijs: € 7000,00 tot € 10000,00Kavel nr. 0435:Philip Lodewijk Jacob Frederik Sadee (1837-1904)Helmgras plant<strong>en</strong> in het duinr.o. get. <strong>en</strong> '73olieverf op papier, geplakt op board, 17,5x29 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0436:Philip Lodewijk Jacob Frederik Sadee (1837-1904)Man ligg<strong>en</strong>d in het gras, mogelijk de schilder zelfl.o. get.schilderskarton, 25x48 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0437:Willem Bastiaan Thol<strong>en</strong> (1860-1931)Pauw<strong>en</strong> in e<strong>en</strong> herfstbosr.o. get.69x59 cmT<strong>en</strong>toonstelling: W.B. Thol<strong>en</strong>, The Fr<strong>en</strong>ch Gallery,Edinburgh, 1912, brochure afb. nr. 36: "Autumn"Richtprijs: € 7000,00 tot € 9000,00Kavel nr. 0438:Johannes Evert Akkeringa (1861-1942)"Landschap te Heeze, N.Br."l.o. get.paneel, 15,5x24,5 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0439:Rembrandt van Rijn (1606-1669)Christus voor Pilatusm.o. in de druk get. <strong>en</strong> 1636ets, 55x45 cmLiteratuur: Bartsch 77, 4e staat van 5Kavel nr. 0440:George H<strong>en</strong>drik Breitner (1857-1923)Cavalerist<strong>en</strong> in het veldr.o. get.paneel, 23,5x41 cmRichtprijs: € 10000,00 tot € 15000,00

Kavel nr. 0441:Gerhard A.L. Morg<strong>en</strong>stjerne Munthe (1875-1927)Vissersvrouw<strong>en</strong> bij bomschuit op het strandr.o. get. <strong>en</strong> '22marouflé, 26,5x20,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0442:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)Zomerse stranddag met elegante figur<strong>en</strong> bij e<strong>en</strong>feestt<strong>en</strong>tl.o. get.paneel, 13,5x25 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0443:Floris Arntz<strong>en</strong>ius (1864-1925)Elegante figur<strong>en</strong> <strong>en</strong> badkoets<strong>en</strong> op het Schev<strong>en</strong>ingsestrandr.o. get.marouflé, 22x31 cmRichtprijs: € 8000,00 tot € 12000,00Kavel nr. 0444:Johan H<strong>en</strong>drik van Mast<strong>en</strong>broek (1875-1945)Gezicht op de Sint Jan te Goudar.o. get.25x18,5 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0445:Louis Apol (1850-1936)Winterse laan met paard <strong>en</strong> wag<strong>en</strong>l.o. get.49x38 cmRichtprijs: € 8000,00 tot € 10000,00Kavel nr. 0446:Bar<strong>en</strong>d Brouwer (1872-1936)Zicht op de Hofvijver te 's-Grav<strong>en</strong>hager.o. get.49x79 cmDe heer met de stok links is het exc<strong>en</strong>trieke Haagsetype de heer Boel<strong>en</strong>s, bijg<strong>en</strong>aamd de"paradijsdichter". Hij werkte ook <strong>en</strong>ige tijd alsopzichter op de galerij van de Koninklijke Schouwburg.Boel<strong>en</strong>s stond in heel D<strong>en</strong> Haag bek<strong>en</strong>d als de"paradijsdichter", naar zijn vaste plaats in deschouwburg op het schellinkje, dat ook wel het"paradijs" g<strong>en</strong>oemd werd (nu het derde balkon). Hijoverleed in de jar<strong>en</strong> '20.

Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0447:Cornelis Vreed<strong>en</strong>burgh (1880-1946)Hofvijver te 's-Grav<strong>en</strong>hage met zicht op hetMauritshuis <strong>en</strong> de Sint Sebastiaansdoel<strong>en</strong>, het huidigeHaags Historisch Museuml.o. get.57x87 cmRichtprijs: € 8000,00 tot € 12000,00Kavel nr. 0448:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)De sinaasappelverkoperr.o. get.paneel, 14x27,5 cmRichtprijs: € 1800,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0449:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)Mosselverkoopster te Rotterdamr.o. get.25x35 cmRichtprijs: € 1800,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0450:Adrianus Phillipus de la Rivière (1857-1941)Markt op zonnige herfstdagl.o. get.42x61 cmRichtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0451:Jacob Simon H<strong>en</strong>drik Kever (1854-1922)Broer <strong>en</strong> zusr.o. get.paneel, 34x28 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0452:August Willem van Voord<strong>en</strong> (1881-1921)Aangemeerde bot<strong>en</strong> bij de Boompjes te Rotterdaml.o. get.paneel, 21,5x32 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0453:Willem Anton Knip (1883-1967)Schreierstor<strong>en</strong> te Amsterdamr.o. get.48x48 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0454:

George H<strong>en</strong>drik Breitner (1857-1923)"Boldootkar te Amsterdam"r.o. get. in initial<strong>en</strong>aquarel, 31x54 cmRichtprijs: € 15000,00 tot € 20000,00Kavel nr. 0455:Evert Moll (1878-1955)Schep<strong>en</strong> in binn<strong>en</strong>hav<strong>en</strong>l.o. get.41x53 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0456:Jan Rijlaarsdam (1911-2007)Drie jonge vrouw<strong>en</strong>r.o. get. <strong>en</strong> "Parijs"gouache, 34x27 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0457:Toegeschrev<strong>en</strong> aan Piet Ouborg (1893-1956)Aaphoutskooltek<strong>en</strong>ing, 47x32 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Dordrechts Museum, Ouborg, 1975,cat. nr. 19Veiling: V<strong>en</strong>duehuis der Notariss<strong>en</strong> 's Grav<strong>en</strong>hage, 23-4-1991, nr. 109Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0458:Hermann Friedrich Bieling (1887-1964)Cactuss<strong>en</strong>r.o. get. <strong>en</strong> '37z.l., 37x50 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0459:Johannes H<strong>en</strong>drik (Jan) Evers<strong>en</strong> (1906-1995)Stillev<strong>en</strong> met tinn<strong>en</strong> kan, citro<strong>en</strong><strong>en</strong> <strong>en</strong> oestersl.o. get. <strong>en</strong> 195539x58,5 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Royal Academy Lond<strong>en</strong> 1955Richtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0460:Jan Bogaerts (1878-1962)Stillev<strong>en</strong> met aardbei<strong>en</strong> <strong>en</strong> perzik<strong>en</strong>r.b. get. <strong>en</strong> 191929x39 cmRichtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00Kavel nr. 0461:Raoul Hynckes (1893-1983)

"De oliekan"r.o. get.70x90 cmT<strong>en</strong>toonstelling: Magisch Realisme in Nederland: R.Hynckes, P. Koch, C. Willink, Koninklijk Museum voorSchone <strong>Kunst</strong><strong>en</strong>, Antwerp<strong>en</strong>, 1971, nr. 24, met ill.Richtprijs: € 15000,00 tot € 20000,00Kavel nr. 0462:Oswald Poreau (1877-1955)Zomerdag met picknicktafel aan e<strong>en</strong> vijverr.o. get. <strong>en</strong> 1923 <strong>en</strong> in dorso get. <strong>en</strong> "Dieghem"33x49 cmRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0463:Evert Jan Ligtelijn (1893-1975)Pilo del Teide, T<strong>en</strong>erifer.o. get. <strong>en</strong> '34board, 69x49 cmRichtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00Kavel nr. 0464:Marius Alexander Bauer (1867-1932)Egyptische tempel in Luxorr.o. get.aquarel, 72,5x55,5 cmDe aquarel is te dater<strong>en</strong> rond 1919. De laatste 3maand<strong>en</strong> van dat jaar verblijft Bauer in Egypte <strong>en</strong>maakt er e<strong>en</strong> grote rondreis, onder andere naarLuxorVeiling: Frederik Muller & Co, directie M<strong>en</strong>sing,Amsterdam, 17 april 1929, catalogus "Egypte <strong>en</strong>Voor-Indië, werk van M. Bauer", nr. 87 met afb.Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0465:Willem de Zwart (1862-1931)Hooitijdl.o. get.paneel, 17x23 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0466:Cornelis Vreed<strong>en</strong>burgh (1880-1946)Boer in punterl.o. get. <strong>en</strong> '09paneel, 25x34 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0467:Amédée Juli<strong>en</strong> Marcel Clém<strong>en</strong>t (1873-onbek<strong>en</strong>d)"Soleil sur les vagues"

.o. get. <strong>en</strong> in dorso63,5x139 cmRichtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00Kavel nr. 0468:Cornelis Kopp<strong>en</strong>ol (1865-1946)Jonge vrouwr.o. get. <strong>en</strong> 1915paneel 20x16 cmHerkomst: <strong>Kunst</strong>handel Art Gallery Gerard,Wass<strong>en</strong>aarRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0469:Charles Léon Cardon (1850-1921)Heer met boeket <strong>en</strong> di<strong>en</strong>stbodel.b. get. <strong>en</strong> 188055x44 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0470:Anton van Welie (1866-1956)Dame bij het raaml.o. get.54x36 cmRichtprijs: € 800,00 tot € 1200,00Kavel nr. 0471:Johan Ponsio<strong>en</strong> (1900-1969)Vol<strong>en</strong>damse <strong>mei</strong>sje Jannetjer.b. get.marouflé, 29x21 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0472:Lodewijk Schelfhout (1881-1943)Gesluierde vrouw <strong>en</strong> man met hoed <strong>en</strong> profiell.o. get. <strong>en</strong> 1922aquarel, 92x68 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0473:Jan Rijlaarsdam (1911-2007)Zuid-Europees dorpl.o. get.43,5x79 cmRichtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00Kavel nr. 0474:Jan Wiegers (1893-1959)"Ameland"

.o. get., l.o. 1955, in dorso get. <strong>en</strong> 1955aquarel, 29x39 cmT<strong>en</strong>toonstellling: R. de Bruijn Ouboter, J. van Heel, J.Wiegers, Arnhem-Groning<strong>en</strong>, 1957/8, afb. inbrochure nr. 2Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0475:James William Frater (1887-1969)Strandgezicht bij Domburgl.o. get.pastel, 46,5x61 cmRichtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00Kavel nr. 0476:Chris Moret (1906-1979)Kastanje bloesemtakk<strong>en</strong> in e<strong>en</strong> kanl.o. gemonogrammeerd <strong>en</strong> 194297x49 cmRichtprijs: € 400,00 tot € 600,00Kavel nr. 0477:Adriaan Herman Gouwe (1875-1965)"Chateau des quatre tours, Thor<strong>en</strong>s"r.o. get.paneel, 12,5x16,5 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 1000,00Kavel nr. 0478:Edward Cucuel (1879-1951)Twee elegante dames bij roeiboot aan de waterkantr.o. get.aquarel, 34x46,5 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0479:Rolf Dieter Meyer Wiegand (1929-2006)Strand aan de Normandische kust, Frankrijkr.o. get. <strong>en</strong> 1974 <strong>en</strong> in dorso atelierstempelpaneel, 18x30 cmRichtprijs: € 4000,00 tot € 5000,00Kavel nr. 0480:Otto B. de Kat (1907-1995)Stillev<strong>en</strong> met blauw witte vaas, appels <strong>en</strong> druiv<strong>en</strong>l.o. get.paneel, 34x27,5 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0481:Otto B. de Kat (1907-1995)Stillev<strong>en</strong> met gro<strong>en</strong>e schaal <strong>en</strong> appelsl.o. get.

39,5x46 cmRichtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00Kavel nr. 0482:Gerrit Willem Dijsselhof (1866-1924)"Poon<strong>en</strong>"r.o. gemonogrammeerd26,5x21 cmHerkomst: E.J. van Wisselingh & Co., Rokin,AmsterdamRichtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00Kavel nr. 0483:Chris van der Windt (1877-1952)Boomrijk landschap met boerderij aan het waterl.o. get.marouflé, 15x24 cmRichtprijs: € 700,00 tot € 900,00Kavel nr. 0484:Le<strong>en</strong>dert van der Vlist (1894-1962)"3 Mast Bark 'Bonchamp' bij de slooper"r.o. get.33x52 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0485:Chris van der Windt (1877-1952)"Wilg<strong>en</strong> langs e<strong>en</strong> poldersloot"l.o. get.26x20 cmLiteratuur: Elsbeth Veldpape, Oeuvre-catalogus Chrisvan der Windt 1877-1952, Oegstgeest 1996, afb.nr.16 op p. 20Herkomst: <strong>Kunst</strong>handel S.J. Sala, Noordeinde 's-Grav<strong>en</strong>hage, nr. 202Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00Kavel nr. 0486:Hollandse School (20e eeuw)Zuid-Europees heuvellandschapmarouflé, 36x60 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0487:Piet van Wijngaerdt (1873-1964)"Magnoliatak"l.m. get. <strong>en</strong> in dorso get.44,5x34,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0488:Arnout Colnot (1887-1983)Huis bij brug aan het water

l.o. get.inktschildering, 58x48,5 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0489:Arnout Colnot (1887-1983)Gezicht op dorpje in de heuvelsl.o. get.houtskool op papier, 60x43 cmRichtprijs: € 600,00 tot € 800,00Kavel nr. 0490:Piet van Wijngaerdt (1873-1964)"Dahlia"l.b. get. <strong>en</strong> in dorso get.59x59 cmRichtprijs: € 300,00 tot € 500,00Kavel nr. 0491:Leo Gestel (1881-1944)Winters dorpsgezichtr.o. get.78x98 cmVeiling: Christie's Amsterdam, 9 juni 1998, lotnr. 192Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00Kavel nr. 0492:Gerardus H<strong>en</strong>drik Grauss (1882-1929)Stranddag met elegante dames <strong>en</strong> her<strong>en</strong>l.o. get. <strong>en</strong> ‘2673x98 cmRichtprijs: € 14000,00 tot € 18000,00Kavel nr. 0492:Gerardus H<strong>en</strong>drik Grauss (1882-1929)Stranddag met elegante dames <strong>en</strong> her<strong>en</strong>l.o. get. <strong>en</strong> '2673x98 cmRichtprijs: € 14000,00 tot € 18000,00Kavel nr. 0493:392a Albertus Verhoes<strong>en</strong> (1806-1881)Rivierlandschap met mol<strong>en</strong> <strong>en</strong> overzetveerl.o. get. <strong>en</strong> 1874paneel, 17x23,5 cm<strong>Halfjaarlijkse</strong> <strong>Kunst</strong>- <strong>en</strong> <strong>antiekveiling</strong> <strong>mei</strong> <strong>2010</strong>Kavel nr. :