“ZEEUWSE KANONNEN OP DE GROTE FOND” - Duiven veiling

“ZEEUWSE KANONNEN OP DE GROTE FOND” - Duiven veiling “ZEEUWSE KANONNEN OP DE GROTE FOND” - Duiven veiling

duiven.veiling.nl
from duiven.veiling.nl More from this publisher
14.09.2013 Views

Perpignan” won 1 e nationaal Perpignan duivinnen 1997, 3 e nationaal Perpignan duivinnen 1995 en 7 e nationaal Perpignan 1996. In 1999 werd “De Schele” geboren uit de “Zoon Kleine Blauwe” x “De Marseille-dochter” en die zou zich ontpoppen tot een topkweker op de hokken van van de Velde en Zoon. Ook werd er aandacht geschonken aan de totale verkoop van de bezitter van de “Wonderfeeën van de internationale klassiekers” Wiel Cramers uit Grevenbicht. De man die de hele West-Europese fondelite vloerde met zijn topduivinnen zoals “’t Goudklompje” dat o.a. won 5 e nat. Perpignan 1997, 36 e nat. Barcelona 1998, 53 e nat. Perpignan 1998, 72 e nat. Pau 1997. “’t Goudklompje” is dochter van de “Late Marseille”, een gouden kweker bij Cramers van Kuijpers x Theelen-origine. Op advies van Wiel Cramers werd koop 115 aangekocht “Zoon Late Marseille” NL98-1656453 uit “Late Marseille” x “Lichte 616” tevens o.a. moeder van het fameuze “Catalaantje” van Cramers met o.a. 15 e nat. Perpignan 1998, 46 e nat. Barcelona 1999, 221 e nat. Pau 1996, 246 e nat. Perpignan 1997, 246 e nat. Barcelona 1998. De “Zoon Late Marseille” was een schot in de roos en zou voor een ongekende opmars zorgen in de kweek en prestatieduiven bij van de Velde en Zoon en staat bij hen te boek als “De Late Marseille”. Met de aankoop van de “Zoon Late Marseille” was de honger naar kwaliteitsduiven nog niet gestild. Er werd contact gelegd met de basis van het hok Cramers, niemand minder dan Jan Theelen uit Buggenum. De ‘simpele’ vraag aan Jan Theelen was: ‘Kun je ons een duivin leveren die past bij onze aankoop “Zoon Late Marseille”? Jan zou Jan niet zijn als hij daar geen goede duivin voor zou hebben. Maar klonk het “Jullie zullen even geduld moeten hebben. Ik heb wel iets zitten maar weet nog niet of het een doffer of een duivin is”. En geduld hadden ze in Breskens maar toen het verlossende telefoontje uit Limburg kwam, waren ze er als de kippen bij om het duivinnetje op te halen. Sjaak Sr. hierover: “Ik schrok er gewoon van toen ik dat duifje zag en nog meer toen ik haar in handen kreeg. Ik wist het direct: dat is ‘t! Daar zullen we gegarandeerd mee slagen”. In de afstamming van dit duivinnetje de “Beroemde 10”, “Rood Diamantje”, “Broer Rikky” (“Rikky” won 1 e internationaal Barcelona 1993). Sjaak Sr. gaf haar gelijk de naam “’t Laat Rood”. In mei 2000 werd het Theelen-duivinnetje gekoppeld aan de “Zoon Late Marseille”. De kweek was hoopgevend, mooie goed gebouwde jongen, dat beloofde wat voor de eerste test op Bordeaux 2001. De eerste de beste uit dit koppel – de “08” – won de 23 e nationaal Bordeaux Jaarlingen Z.L.U. Hierbij zou het niet blijven en was een nieuw top kweekkoppel geboren “De Late Marseille”(Cramers) x “’t Laat Rood” (Theelen). In de loop der jaren ging de zoektocht naar steeds betere duiven onverminderd voort. Begin van deze eeuw werd er na diens nationale St. Vincent-zege met zijn “Blokje” aangeklopt bij Cor Blokdijk in het Noordhollandse Hoorn. Iemand die op een dergelijke afstand een nationale zege in de wacht weet te slepen, moet over super duiven beschikken was de redenering van de mannen in Breskens. Er werd contact gelegd en al snel verhuisde een jonge duif met een wel heel bijzondere afstamming naar Breskens. En wel “de 661” een schitterende jonge doffer uit halfbroer “Blokje” (zoon “De Inteelt Strik”) x een zus van “Blokje”. Een afstamming om van te watertanden, te meer als je kijkt naar de afstamming. Puur van der Wegen-bloed in de afstamming uit een kruising van Cor Blokdijk en Ben de Kramer. In 2005 werden middels duivenverkopen ook steunacties ondernomen ter behoeve van de Verkooplijst S. van de Velde en Zoon - Breskens 2

slachtoffers van de Tsunami-ramp in Japan. Al enkele jaren volgde Sjaak jr. de onnavolgbare prestaties van De Madese aannemer Cor de Heijde. Hij was zeer gecharmeerd van diens duiven en ook van de wijze waarop hij in de (na)kweek te werk ging. Door het kopen van een bon van Cor de Heijde kwam Sjaak jr. met hem in contact en werden enkele duiven bij hem gehaald. Een van deze duiven “Kleintje Cor” NL05-1517305 (dochter broer “Don Michel” = zoon “De Perpignan”) bracht weer een boost in het kweekhok in Breskens. “Kleintje Cor” werd binnen de kortste keren een van de bepalende kweekduiven en werd o.a. moeder van “De Super Turbo 45” met o.a. 11 e nat. Perpignan 2012 (55 e int. nat.), 78 e nat. Pau 2011, 109 e nat. Bordeaux Jaarlingen Z.L.U. 2010 , 130e nat. Tarbes 2011 en 275e nat. Pau 2012. De zoektocht naar de beste fondduiven heeft veel resultaat opgeleverd. Wie zou denken dat de Theelen-duiven meer iets zijn voor het snellere werk, heeft het volledig mis. Veel liefhebbers bewijzen het tegendeel en zo ook op de hokken in Breskens. De koppeling Theelen x van der Wegen, iets meer snelheid x krachtpatsers is de best denkbare combinatie. Het oriëntatievermogen van deze duiven is super goed en dat hebben de duiven nodig om tijdig de thuishaven te kunnen bereiken. Met deze duiven werd het grootste deel van de huidige stam bij van de Velde opgebouwd. Sjaak Sr.: “Bij het samenstellen van de koppels zijn de duiven met Theelen-bloed in de aderen nog altijd het belangrijkste. We hebben eerst ‘bloedkweek’ gedaan om ze daarna te gaan kruisen. Je ziet wat het heeft opgeleverd: prachtig gebouwde duiven, een schitterend verenkleed en wat natuurlijk het allerbelangrijkste is: prestaties op de zware internationale fondvluchten”. Ondanks het geweldige kweekmateriaal dat er op de hokken bij van de Velde zit, wordt toch steeds uitgekeken naar liefhebbers die uitzonderlijk presteren en waar mogelijk iets bijgehaald kan worden om de mogelijkheden in eigen kweekhok te vergroten en de prestaties naar een nog hoger niveau te tillen. In deze zoektocht kwam Sjaak jr. terecht bij A.P. Overwater uit Strijen. Bij zijn eerste bezoek bezoek aan Overwater was Sjaak jr. gelijk verknocht aan een super duivinnetje. Dat duivinnetje - NL05-1375627 - zou kost wat kost meegaan naar Breskens om het kweekhok te gaan versterken. Dat Sjaak jr. had gezien bleek toen de afstamming op tafel kwam, een puur inteeltproduct: de vader was “De Dure” o.a. vader 3 e nat. St. Vincent en tal van topduiven en topkweker bij Overwater. “De Dure” is een zoon van de “Bonte Kweker” van B. Batenburg en Zn. x de “Braakhuis-duivin” van B. Batenburg en Zn. De moeder van het duivinnetje is een dochter van “De Dure” en die zat toen gekoppeld aan “Dochter Stammoeder” moeder van vele supercracks en ingeteeld naar de legendarische “131” van Jan de Weert. De Sjakies waren dolgelukkig dat zij dit superduivinnetje konden aankopen en vanaf het eerste moment waren zij er van overtuigd dat zij hiermee het goud hadden binnengehaald. De NL05-1375627 kreeg vanwege de bijzondere afstamming de naam “De Inteelt Dure”. Enkele jaren later schopte zij de “De Kleine Dure” op de wereld of te wel de 1 e internationaal Bordeaux Jaarlingen Z.L.U. 2009. Een andere bepalende duif in het geheel kwam via d e man die in 2012 de hele internationale fondwereld het nakijken gaf: Ko van Dommelen uit St. Philipsland. Hier werd een volle zus gehaald van zijn legendarische “Paarsborst”, de “Zus Paarsborst”. “Zus Paarsborst” ontpopte zich in korte tijd tot moeder van vele goede vliegers met o.a. 21 e , 26 e , 44 e , 74 e , 77 e , 86 e , 97 e enz. nationaal. Verkooplijst S. van de Velde en Zoon - Breskens 3

Perpignan” won 1 e nationaal Perpignan duivinnen 1997, 3 e nationaal Perpignan duivinnen<br />

1995 en 7 e nationaal Perpignan 1996.<br />

In 1999 werd “De Schele” geboren uit de “Zoon Kleine Blauwe” x “De Marseille-dochter” en<br />

die zou zich ontpoppen tot een topkweker op de hokken van van de Velde en Zoon.<br />

Ook werd er aandacht geschonken aan de totale verkoop van de bezitter van de<br />

“Wonderfeeën van de internationale klassiekers” Wiel Cramers uit Grevenbicht. De man die<br />

de hele West-Europese fondelite vloerde met zijn topduivinnen zoals “’t Goudklompje” dat<br />

o.a. won 5 e nat. Perpignan 1997, 36 e nat. Barcelona 1998, 53 e nat. Perpignan 1998, 72 e nat.<br />

Pau 1997. “’t Goudklompje” is dochter van de “Late Marseille”, een gouden kweker bij<br />

Cramers van Kuijpers x Theelen-origine. Op advies van Wiel Cramers werd koop 115<br />

aangekocht “Zoon Late Marseille” NL98-1656453 uit “Late Marseille” x “Lichte 616” tevens<br />

o.a. moeder van het fameuze “Catalaantje” van Cramers met o.a. 15 e nat. Perpignan 1998,<br />

46 e nat. Barcelona 1999, 221 e nat. Pau 1996, 246 e nat. Perpignan 1997, 246 e nat. Barcelona<br />

1998. De “Zoon Late Marseille” was een schot in de roos en zou voor een ongekende opmars<br />

zorgen in de kweek en prestatieduiven bij van de Velde en Zoon en staat bij hen te boek als<br />

“De Late Marseille”.<br />

Met de aankoop van de “Zoon Late Marseille” was de honger naar kwaliteitsduiven nog niet<br />

gestild. Er werd contact gelegd met de basis van het hok Cramers, niemand minder dan Jan<br />

Theelen uit Buggenum. De ‘simpele’ vraag aan Jan Theelen was: ‘Kun je ons een duivin<br />

leveren die past bij onze aankoop “Zoon Late Marseille”? Jan zou Jan niet zijn als hij daar<br />

geen goede duivin voor zou hebben. Maar klonk het “Jullie zullen even geduld moeten<br />

hebben. Ik heb wel iets zitten maar weet nog niet of het een doffer of een duivin is”. En<br />

geduld hadden ze in Breskens maar toen het verlossende telefoontje uit Limburg kwam,<br />

waren ze er als de kippen bij om het duivinnetje op te halen. Sjaak Sr. hierover: “Ik schrok er<br />

gewoon van toen ik dat duifje zag en nog meer toen ik haar in handen kreeg. Ik wist het<br />

direct: dat is ‘t! Daar zullen we gegarandeerd mee slagen”. In de afstamming van dit<br />

duivinnetje de “Beroemde 10”, “Rood Diamantje”, “Broer Rikky” (“Rikky” won 1 e<br />

internationaal Barcelona 1993). Sjaak Sr. gaf haar gelijk de naam “’t Laat Rood”.<br />

In mei 2000 werd het Theelen-duivinnetje gekoppeld aan de “Zoon Late Marseille”. De<br />

kweek was hoopgevend, mooie goed gebouwde jongen, dat beloofde wat voor de eerste<br />

test op Bordeaux 2001. De eerste de beste uit dit koppel – de “08” – won de 23 e nationaal<br />

Bordeaux Jaarlingen Z.L.U. Hierbij zou het niet blijven en was een nieuw top kweekkoppel<br />

geboren “De Late Marseille”(Cramers) x “’t Laat Rood” (Theelen).<br />

In de loop der jaren ging de zoektocht naar steeds betere duiven onverminderd voort. Begin<br />

van deze eeuw werd er na diens nationale St. Vincent-zege met zijn “Blokje” aangeklopt bij<br />

Cor Blokdijk in het Noordhollandse Hoorn. Iemand die op een dergelijke afstand een<br />

nationale zege in de wacht weet te slepen, moet over super duiven beschikken was de<br />

redenering van de mannen in Breskens. Er werd contact gelegd en al snel verhuisde een<br />

jonge duif met een wel heel bijzondere afstamming naar Breskens. En wel “de 661” een<br />

schitterende jonge doffer uit halfbroer “Blokje” (zoon “De Inteelt Strik”) x een zus van<br />

“Blokje”. Een afstamming om van te watertanden, te meer als je kijkt naar de afstamming.<br />

Puur van der Wegen-bloed in de afstamming uit een kruising van Cor Blokdijk en Ben de<br />

Kramer.<br />

In 2005 werden middels duivenverkopen ook steunacties ondernomen ter behoeve van de<br />

Verkooplijst S. van de Velde en Zoon - Breskens<br />

2