Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
You also want an ePaper? Increase the reach of your titles
YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.
2.2.4 Les 4 Knopen<br />
Inhoud en aanpak<br />
In deze les gaan de leerlingen verschillende knopen leren om verschillende materialen aan<br />
elkaar te verbinden.<br />
Doelgroep<br />
Deze les is bedoeld voor leerlingen uit groep 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe meer<br />
begeleiding zij nodig hebben.<br />
Lesdoelen<br />
Directe lesdoelen<br />
- De leerlingen kunnen verschillende knopen leggen.<br />
- De leerlingen kunnen deze vaardigheid toepassen bij het vlotten en hutten bouwen.<br />
- De leerlingen kunnen oplossingsgericht werken.<br />
Indirecte lesdoelen<br />
- De leerlingen kunnen met verschillende knopen verschillende materialen met elkaar<br />
verbinden.<br />
Tijdschema<br />
Introductie: 5 minuten<br />
Kern: 40 minuten<br />
Afsluiting: 5 à 10 minuten<br />
Materiaal<br />
- Verschillende touwsoorten (wol, touw, dik, dun ed.)<br />
- Aantal grote stevige touwsoorten om knopen in te leggen<br />
Groepsindeling<br />
Twee tot vier leerlingen per groepje.<br />
Lesplan<br />
Lesfase 1: Introductie<br />
Bespreek met de leerlingen de verschillende touwtjes. Wat maakt het ene touw sterker dan<br />
het andere? Hoe wordt touw gemaakt? Waarom is touw sterk? Ed. Bespreek met de<br />
leerlingen waar touw voor gebruikt wordt. (bv. Schepen aanleggen, hijsen, verbinden ed.)<br />
Je kunt er verschillende dingen mee vastknopen of aan elkaar knopen. In deze les gaan jullie<br />
verschillende knopen leren. Deze zijn in een circuit opgesteld.<br />
37