Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Create successful ePaper yourself
Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.
2.2.3 Les 3 Drijven en zinken<br />
Inhoud en aanpak<br />
In deze les gaan de leerlingen ervaren welke materialen drijven, zinken of zowel drijven als<br />
zinken en hoe dat komt. De leerlingen gaan dit zelf ervaren door te experimenteren.<br />
Doelgroep<br />
Deze les is bedoeld voor leerlingen uit groep 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe meer<br />
begeleiding zij nodig hebben.<br />
Lesdoelen<br />
Directe lesdoelen<br />
- Leerlingen weten welke eigenschappen bepalen of materialen zinken of drijven.<br />
- Leerlingen leren hoe je een materiaal kunt vervormen zodat deze blijft drijven of juist<br />
gaat zinken.<br />
Indirecte lesdoelen<br />
- De leerlingen kunnen een experiment uitvoeren en de uitkomsten hiervan verklaren.<br />
Tijdschema<br />
Introductie: 5 minuten<br />
Kern: 20 à 30 minuten<br />
Afsluiting: 5 à 10 minuten<br />
Materiaal<br />
- Genoeg drijvende en zinkende materialen, zoals: kurk, aluminiumfolie, klei, knikker,<br />
hout, papier ed.<br />
- Emmers<br />
- Water<br />
- Theedoeken<br />
Groepsindeling<br />
Twee tot vier leerlingen per groepje.<br />
Lesplan<br />
Lesfase 1: Introductie<br />
Start de les door een punaise met de punt naar beneden in het water te leggen. Vraag de<br />
leerlingen wat ze zien. Leg de punaise daarna met het kopje in het water. Vraag de<br />
leerlingen wat ze nu zien. Vertel dat de leerlingen een experiment gaan doen naar<br />
materialen die drijven, zinken of zowel drijven als zinken en hoe dat komt.<br />
35